Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Oświadczenie firmy Cinkciarz.pl
 20.11.2015 23:35
Podczas dzisiejszego spotkania członków Falubazu z radnymi Zielonej Góry przedstawiciele firmy Cinkciarz.pl przekazali radnym i dziennikarzom stanowisko ws. pomocy klubowi żużlowemu, które prezentujemy poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnich dniach media, zwłaszcza sportowe, szeroko komentowały trudną sytuację finansową Zielonogórskiego Klubu Żużlowego. Do dyskusji włączyła się także firma Cinkciarz.pl. Przekazaliśmy krótkie stanowisko spółki w sprawie ewentualnego dofinansowania klubu. Również ono stało się przedmiotem dyskusji dziennikarzy i kibiców. Zauważyliśmy, że wciąż pojawiają się komentarze, do których chcielibyśmy się odnieść.
 
Cinkciarz.pl złożył pierwszą propozycję finansowego wsparcia w wysokości do 300 tys. zł pod warunkiem weryfikacji prawidłowości prowadzenia ksiąg. W kolejnej korespondencji poinformowaliśmy jednak, że jego przekazanie nie będzie uzależnione od wizyty audytora. W praktyce oznaczałoby to natychmiastową pomoc, możliwą do udzielenia na określonych warunkach. Propozycja złożona przez Cinkciarz.pl wciąż pozostaje bez odpowiedzi. 
 
Szczególną uwagę zwrócił komentarz rzecznika klubu żużlowego udzielony “Przeglądowi Sportowemu”. P. Marcin Grygier zaprzecza, że na spotkaniu sponsorzy złożyli deklaracje pomocy dla ZKŻ SSA. Takie stwierdzenie jest nieprawdziwe. W spotkaniu brali udział poważni biznesmeni, którzy mogą potwierdzić przebieg prowadzonych rozmów. Jedna z największych firm transportowych w regionie zadeklarowała gotowość przekazania 400 tys. zł. Jej przedstawiciel, jako zagorzały kibic, zaznaczył, że jeśli do pomocy Falubazowi dołączą inni sponsorzy deklarujący wkład na podobnym poziomie, będzie jeszcze hojniejszy. Mniejsze firmy zadeklarowały pomoc w wysokości 200 tys. zł i 100 tys zł każda. Spotkanie odbyło się trzy miesiące temu. Po spotkaniu firma Cinkciarz.pl potwierdziła swoją propozycję pisemnie. 
 
W tym samym artykule p. Marcin Grygier sugeruje, że inne firmy z sektora wymiany walut składają lepsze propozycje niż Cinkciarz.pl. Naszym zdaniem ujawnia to prawdopodobne intencje ZKŻ SSA. Sportowa spółka najwyraźniej unika rozmów z firmami deklarującymi pomoc, w tym z Cinkciarz.pl. Przypuszczamy, że najwyraźniej przedstawiciele sportowej spółki, zapominając o zobowiązaniach wobec Cinkciarz.pl, znaleźli już inną firmę, która zaspokoi ich potrzeby finansowe. 
 
Z tego powodu zwlekają do końca listopada, aż klub stanie na skraju bankructwa, a oni w ostatnich dniach ogłoszą, kim jest “wielki zbawca Falubazu”, który z wielką pompą uratuje klub. Są to działania, które układają się w spójny scenariusz. 
 
Cinkciarz.pl był skłonny zostać sponsorem tytularnym, niestety włodarze klubu nie chcieli wówczas nawet rozmawiać z nami o wsparciu w takiej formie. Dziś, w obliczu takiej sytuacji, nie jesteśmy już tym zainteresowani. 
 
Jeszcze latem konkurent Cinkciarz.pl prezentował swoją markę, sponsorując żużlowców Falubazu oraz eksponując swój brand podczas imprez organizowanych przez klub. 
 
Już wówczas ostrzegaliśmy przedstawicieli ZKŻ SSA, aby zaprzestali praktyk nieuczciwej konkurencji, tzn. wprowadzania w błąd konsumentów poprzez sugerowanie, że firma jest jednym ze sponsorów Falubazu. W konsekwencji odbiorcy mogą przypisać usługom świadczonym przez tę firmę określone cechy oficjalnych sponsorów, np. wiarygodność, kreatywność czy otwartość. Jest to praktyka bezprawnego podłączania się pod precyzyjnie wykreowany wizerunek firmy Cinkciarz.pl. Klub nie zareagował także na ten sygnał ze strony Cinkciarz.pl. 
 
Przypominamy, że umowa sponsorska, którą podpisaliśmy z ZKŻ SSA, będzie obowiązywała także w 2016 r. Z przykrością przyjęliśmy więc informację, że władze klubu nie tylko nie zamierzają zaprzestać procederu nieuczciwej konkurencji, ale są gotowe podpisać umowę z konkurencyjnym dla nas podmiotem, łamiąc tym samym zasady dotyczące sponsoringu. Nie spodziewaliśmy się takiego traktowania po pięciu latach współpracy i nie sądzimy również, że władze miasta będą zainteresowane wsparciem klubu, który stosuje nieuczciwe praktyki. 
 
Cinkciarz.pl współpracuje z wieloma międzynarodowymi podmiotami. Nigdzie jednak nie spotkaliśmy się z takim przypadkiem. Jesteśmy przekonani, że zamiast wychodzić w stronę konkurencji, w pierwszej kolejności klub powinien poprowadzić te rozmowy z obecnymi sponsorami. 
 
Według danych Pentagon Research, tylko od stycznia do lipca 2015 r. ekwiwalent reklamowy ekspozycji dla Cinkciarz.pl, wygenerowany przez sponsoring ZKŻ SSA, wyniósł 898 529 zł. Należy pamiętać, że to wartość wygenerowana w sezonie, w którym klub nie awansował do fazy play-off. Jeżeli w przyszłym sezonie awans nastąpi, to właśnie podczas finałów zainteresowanie żużlem wśród widowni będzie najwyższe. Ekwiwalent reklamowy może urosnąć wówczas nawet trzykrotnie w stosunku do wyników z pierwszego półrocza sezonu. Dołączenie do grona sponsorów drugiego podmiotu z tej samej branży znacznie osłabi efekt działań sponsorskich. Mówimy tutaj o utraconych korzyściach wizerunkowych oraz stratach związanych z zaniżoną wartością aktywacji sponsorskich. Oznaczałoby to olbrzymie straty dla Cinkciarz.pl. 
 
Taki, ewentualny, scenariusz spowoduje zerwanie obowiązującej umowy w trybie natychmiastowym oraz złożenie pozwu o odszkodowanie. Nie chcemy tego robić, ale jeśli zostaniemy zmuszeni, nie będziemy mieli innego wyboru. Jesteśmy zdecydowani przeznaczyć je na cele charytatywne oraz klub kibica Falubazu. Udowodnimy, że Falubaz to nie tylko sportowa spółka, ale także symbol wartości, które należy szanować. To również firma, która powinna respektować podpisane przez siebie umowy. 
 
Jeżeli argumentem przemawiającym za złamaniem zasad jest chęć zażegnania kłopotów finansowych, to podkreślamy jeszcze raz, że jest wiele dobrej woli wśród obecnych sponsorów Falubazu, którzy wspólnymi siłami deklarują pomoc. Jeśli do tego wsparcia dołączy również miasto Zielona Góra, wówczas nie będzie konieczności podpisywania umowy z marką konkurencyjną dla Cinkciarz.pl. We wspomnianej wcześniej wypowiedzi dla Przeglądu Sportowego Marcin Grygier dodaje, że spółka Cinkciarz.pl chciała przedłużyć umowę sponsorską na lata 2017-18 i zyskać wyłączność branżową. 
 
Odnosząc się wyłącznie do faktów, chcielibyśmy podkreślić, że pomoc finansowa oferowana przez Cinkciarz.pl dotyczyła bieżącego sezonu. Zaoferowaliśmy sportowej spółce natychmiastowe wsparcie, ponieważ jej potrzeby finansowe są bardzo naglące. Natomiast wyłączność branżowa jest elementem standardowym we wszystkich umowach sponsorskich, które stosuje się w praktyce. 
 
Cinkciarz.pl jest jedną z największych firm w regionie. Aktualnie zatrudnia ponad 140 osób. W kolejnym roku planujemy zwiększyć zatrudnienie do 250 pracowników. Zależy nam na rozwoju miasta. Postrzegamy je jako miejsce z niezwykłym potencjałem, bardzo dobre do życia i pracy. Jest to jeden z powodów, dla których rozbudowujemy naszą firmę właśnie tutaj. Nie chcielibyśmy, aby doszło do sytuacji, która będzie niekorzystna wizerunkowo dla miasta i regionu, w których toleruje się skandaliczne i nieuczciwe praktyki. 
 
Od lat wspieramy zielonogórski sport. Jesteśmy jedną z pierwszych firm, które zaangażowały się w działalność sponsoringową na tak szeroką skalę. Z przekazywanych przez firmę funduszy korzystają nie tylko żużlowcy. Firma Cinkciarz.pl od 2013 r. z powodzeniem wspiera zielonogórskich koszykarzy. Drużyna Stelmet BC Zielona Góra jest aktualnym Mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski. Chwalimy sobie współpracę z PZPN. Doskonale układa się także partnerstwo z Chicago Bulls. 
 
Różnica w podejściu tych partnerów do naszej firmy jako sponsora jest fundamentalna. Nikt nie liczy, że spółka będzie jedynie wykładać pieniądze, nie oczekując przy tym niczego w zamian. Podstawą, na której budujemy relacje, jest zrozumienie wzajemnych potrzeb oraz znajomość zasad, które rządzą marketingiem sportowym. 
 
W naszej opinii ZKŻ SSA był znacznie lepiej prowadzony za czasów, kiedy stanowisko prezesa zajmował obecny Senator Robert Dowhan. Klub zdobył wtedy dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy. Po jego odejściu udało się zdobyć mistrzostwo tylko raz, kiedy rywal wycofał się z finału. Poza tym przypadkiem Falubaz regularnie kończył rozgrywki poza podium. 
 
Żałujemy, że Robert Dowhan nie może wrócić do klubu chociaż na jakiś czas, aby wesprzeć go w trudnej sytuacji. Wszystko wskazuje na to, że jego ciężka praca włożona w zbudowanie silnej drużyny żużlowej, która przed jego prezesurą półtora dekady bezskutecznie próbowała awansować do Ekstraligi, może zostać zaprzepaszczona. 
 
Przykro nam, że komunikacja odbywa się za pośrednictwem mediów. Podkreślamy, że sympatyzujemy z Zielonogórskim Klubem Żużlowym. Jesteśmy jego wiernymi kibicami. To klub z ponad 50-letnią tradycją. Nie chcemy dopuścić do jego upadku, natomiast klub nie daje nam nawet możliwości udzielenia wsparcia. 
Redakcja (za: gazetalubuska.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Najlepsze opinie
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Przyjacielu przeciez my jedziemy w EE.... kosztem złodzieji z Rzeszowa. Jezu jak czytam te brednie rzeszoskich piesków, to śmiać mi sie chce..... Caryca nie daje grosza, i ku mojemu sercu ten łajdacki klub idzie na dno, preparatorzy
Łosiu, Ty tutaj przyjaciół szukasz? Pomyliłeś portal, won na syfy!!!
Lubię
Nie lubię
+9 / -1
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
CESARZ jest tylko jeden....Rzeszów oddajcie pieniadze Herbiemu, Falubaz oddajcie pieniadzę Hampelowi, Dudkowi.... z dniem 1 grudnia otwieram szampana, pod newsem ... '' Rzeszów wycofuje się za długi ''
Tempa strzała jest tylko jedna...Tańczący z penisami:)
Lubię
Nie lubię
+6
Komentarze (654)
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
MPF? rozwiń to! czy chodzi o Młodą Polską Filharmonię? ;);)
Hihi. Marma Polskie Folie :D
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
To jest proste. Negocjuje z MPF jako indywidualny sponsor, wiec głupio by było jeździć dla Torunia z logo tej firmy :D
MPF? rozwiń to! czy chodzi o Młodą Polską Filharmonię? ;);)
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na usunięty komentarz
ten komen watpie czy zadziałał kojąco? ;);)
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Zwłoka ze strony Hancocka nie wynika jednak z tego, że negocjuje on w międzyczasie z innymi klubami. Amerykanin jest zadowolony z oferty przedstawionej przez KS Toruń, ale na własną rękę szuka obecnie wsparcia ze strony sponsorów. Jako, że negocjacje te nadal trwają, przeciąga się temat kontraktu z klubem. - Cały czas w tej sprawie rozmawiamy. Jest zainteresowanie (ze strony firm), ale nie są to tematy, które rozwiązuje się w ciągu kilku dni - zaznaczył Haj.....
ALBO HANCOCK TO DEBIL ALBO HAJ.. JEZLI MU WSZYSTKO PPASUJE TO CO KLUB OBCHODZI JAKIS JEGO SPONSOR? JEDNO ZAPRZECZA DRUGIEMU... HANCOCK NEGOCJUJE Z INNYMI A HAJ PIERD.. I KLAMIE... WON Z TYM DZIADEM... TERMINSKI PROSZE CIE.. WYPIERD.. TEGO KLAMCE..
To jest proste. Negocjuje z MPF jako indywidualny sponsor, wiec głupio by było jeździć dla Torunia z logo tej firmy :D
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Konto usunięte
Holder ma zostać w Toruniu! ponawiam apel do pp. Gajewskiego i Termińskiego a właściwie tez do p.Ilony!
  Lubię
  Nie lubię
+3
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
I tak według mnie jest mało realny by nie podpisał w Toruniu
to czy Hancock podpisze kontrakt z KST zależy od Marty czyli od Stali Rzeszów czy zostaną w elipie..Podejrzewam,że on w Rzeszowie miałby duzo wiekszy zarobek niż miałby w Toruniu! deklarował głosno,ze chciałby zostac w Rzeszowie. To jasne,ze u nich zarobi wiecej bo pewnie na poziomie br. Tam był liderem a w Toruniu bedzie nim raczej Vaculik . Dziadek z tego zdaje sobie sprawę.
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Biorą na przeczekanie. Może jakis klub np. ZGóra wychyli sie z wiekszą mamoną? Wczesniej gdzieś czytałem wypowiedź Haj, ze w ubiegłym roku zbyt pochopnie pospieszyli sie z podpisaniem kontraktu z Rzeszowem. O ile sobie dobrze przypominam to o Grega nikt nie ubiegał się. Wtedy on dzwonił do Torunia bo chciał u nas jeździć. Wiec z braku laku dobry i kit i poszedł do SRz.(sorry Rzeszowianie- to takie przysłowie)
I tak według mnie jest mało realny by nie podpisał w Toruniu
  Lubię
  Nie lubię
+1
7 lat temu
W odpowiedzi na komentarz:
Zwłoka ze strony Hancocka nie wynika jednak z tego, że negocjuje on w międzyczasie z innymi klubami. Amerykanin jest zadowolony z oferty przedstawionej przez KS Toruń, ale na własną rękę szuka obecnie wsparcia ze strony sponsorów. Jako, że negocjacje te nadal trwają, przeciąga się temat kontraktu z klubem. - Cały czas w tej sprawie rozmawiamy. Jest zainteresowanie (ze strony firm), ale nie są to tematy, które rozwiązuje się w ciągu kilku dni - zaznaczył Haj.....
ALBO HANCOCK TO DEBIL ALBO HAJ.. JEZLI MU WSZYSTKO PPASUJE TO CO KLUB OBCHODZI JAKIS JEGO SPONSOR? JEDNO ZAPRZECZA DRUGIEMU... HANCOCK NEGOCJUJE Z INNYMI A HAJ PIERD.. I KLAMIE... WON Z TYM DZIADEM... TERMINSKI PROSZE CIE.. WYPIERD.. TEGO KLAMCE..
Biorą na przeczekanie. Może jakis klub np. ZGóra wychyli sie z wiekszą mamoną? Wczesniej gdzieś czytałem wypowiedź Haj, ze w ubiegłym roku zbyt pochopnie pospieszyli sie z podpisaniem kontraktu z Rzeszowem. O ile sobie dobrze przypominam to o Grega nikt nie ubiegał się. Wtedy on dzwonił do Torunia bo chciał u nas jeździć. Wiec z braku laku dobry i kit i poszedł do SRz.(sorry Rzeszowianie- to takie przysłowie)
  Lubię
  Nie lubię
7 lat temu
Zwłoka ze strony Hancocka nie wynika jednak z tego, że negocjuje on w międzyczasie z innymi klubami. Amerykanin jest zadowolony z oferty przedstawionej przez KS Toruń, ale na własną rękę szuka obecnie wsparcia ze strony sponsorów. Jako, że negocjacje te nadal trwają, przeciąga się temat kontraktu z klubem. - Cały czas w tej sprawie rozmawiamy. Jest zainteresowanie (ze strony firm), ale nie są to tematy, które rozwiązuje się w ciągu kilku dni - zaznaczył Haj.....
ALBO HANCOCK TO DEBIL ALBO HAJ.. JEZLI MU WSZYSTKO PPASUJE TO CO KLUB OBCHODZI JAKIS JEGO SPONSOR? JEDNO ZAPRZECZA DRUGIEMU... HANCOCK NEGOCJUJE Z INNYMI A HAJ PIERD.. I KLAMIE... WON Z TYM DZIADEM... TERMINSKI PROSZE CIE.. WYPIERD.. TEGO KLAMCE..
  Lubię
  Nie lubię
+2
7 lat temu
Jest ktoś może jeszcze :D
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com