Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
vs
Wczoraj o 19:30
Polecamy
Kadra KM Cross Lublin ogłoszona!
 14.11.2016 10:49
Poniedziałek, 14 listopada, jest ostatnim dniem, w którym kluby żużlowe mogą podpisywać kontrakty z nowymi zawodnikami. Tego dnia swoją kadrę przedstawił lubelski klub żużlowy, który po roku przymusowej przerwy ponownie przystępuje do żużlowej rywalizacji na drugoligowych torach.

W nadchodzącym sezonie, poza wcześniej ogłoszonymi Danielem Jeleniewskim i Bjarne Pedersen, barwy zespołu KM Cross Lublin będą reprezentować Maciej Kuciapa, Paweł Miesiąc i Stanisław Burza, a także Patrick Hansen i Robert Lambert. Formację młodzieżową lubelskiego klubu będą tworzyć: Eryk Borczuch, Kamil Brzeziński, Dawid Flis, Maciej Kuromonow, Emil Peroń i Krystian Włodarczyk.

 
O powrocie dwójki wychowanków Stali Rzeszów do Lublina spekulowano od początku "okienka" transferowego. Paweł Miesiąc startował w KMŻ Lublin w latach 2011-2013.  Wystąpił jednak tylko w 10 meczach. Z kolei Maciej Kuciapa startował w zespole z Rzeszowa i w 18 spotkaniach uzyskał średnią 1,630 pkt./bieg. 
 
Trzeci z pozyskanych polskich seniorów, Stanisław Burza na torze żużlowym startuje od 1997 roku. Wychowanek Unii Tarnów w 2016 roku wystąpił tylko w trzech meczach Wandy Kraków i swoją przyszłość wiąże już przede wszystkim z pracą w warsztacie przy silnikach i z pomocą juniorom. Na zapleczu Nice PLŻ zdać go może być nadal na znaczne zdobycze punktowe.
 
Z klubem znad Bystrzycą związała się także dwójka obcokrajowców młodego pokolenia. Kibice lubelskiej drużyny będą mogli oglądać młodego, bo zaledwie 18-letniego, ale dobrze rokującego na przyszłość, Roberta Lamberta, a także jego rówieśnika, Duńczyka Patricka Hansena.
 
Zespół Dariusza Śledzia, przy budżecie 3 mln złotych, ma z powodzeniem walczyć o awans do pierwszej ligi. 
 
Kolejne okienko transferowe zaplanowano na drugą połowę maja.
Natalia Zawodna (za: inf.własne/facebook.com/kmcrosslublin)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com