Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
DPV Logistic Team Północ
vs
Elnaft Team Południe
Dzisiaj o 18:45
Polecamy
Żużlowcy z Krakowa przygotowują się do nowego sezonu
 23.03.2017 22:48
Pierwsze wyjazdowe treningi spod taśmy i rozmowy z potencjalnymi sponsorami - tak mija początek nowego roku dla zawodników i działaczy krakowskiej "Arge Wandy".

Nie ma co ukrywać, że klub z Krakowa nie miał ostatnio dobrej prasy, by wspomnieć choćby szum  informacyjny wokół niespłaconych długów w stosunku do zawodników zakontraktowanych w ubiegłym roku. Informacja o sponsorze tytularnym nieco poprawiła nastroje żużlowców z południa Polski, choć niektórzy kibice zaczynają się już niecierpliwić i -  choćby na portalu społecznościowym - zadają pytania o juniorski skład w nadchodzącym sezonie. - Potencjalni zawodnicy świeżo po licencji mogą nie poradzić sobie w pierwszej lidze - zauważają niektórzy, bo o wypożyczeniach z innych klubów na razie nikt nie wspomina. Nieznany pozostaje także termin prezentacji zespołu, a przecież do rozpoczęcia rozgrywek ligowych nie pozostało już tak wiele czasu.

 

Po kilku treningach na Słowacji jest Ernest Koza, w ubiegłym roku zdobywający punkty dla drużyny z Krosna, dziś wrażeniami po pierwszych jazdach spod taśmy w Ostrowie dzielił się dziś  Mateusz Szczepaniak. - To był mój trzeci trening w tym sezonie, dlatego nie czuję jeszcze luzu na motocyklu - opowiadał swoje wrażenia. - Potrzebuje kolejnych startów i myślę, że z czasem będzie coraz lepiej. Cały czas sprawdzamy różne silniki oraz ustawienia sprzętu. Nie mogę doczekać się już treningu w Krakowie. Mam nadzieję, że pogoda w końcu się poprawi - dodaje trzydziestolatek.

 

Jak dalej potoczą się losy krakowskiego żużla - czas pokaże. Ostatnio do firm, które wspierają miejscowych zawodników dołączył jeden z legalnych bukmacherów działających w Polsce, licząc zapewne na to, że kursy na wygrane ich podopiecznych będą jak najniższe.

 

Mateusz Szczepaniak w ubiegłym sezonie dobre występy przeplatał tymi gorszymi. W tym sezonie na pewno liczy na dużo więcej "trójek".

Michał Biedrzyński (za: inf. własna, facebook.com/SpeedwayWandaK)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (2)
4 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Kuzwa,,,mam nadzieje ze ,,,zamkna,,budzet za 2016 ,,,no i wystartuja w 2017,,,,
O pieniądze aż tak bym sie nie martwił, ostatnio do sponsoringu włączył się Tauron i teraz wspomniany w artykule sts a skład mamy tańszy od tego z ostatniego sezonu.
Problemem może być raczej wynik sportowy. Działacze nie wyciagają wniosków z ostatniego sezonu, tor rozje****, brak treningów i sparingów. Tak było rok temu i na początek ledwo z Krosenm wygraliśmy, goście jeździli u nas jak u siebie dopiero po 5 kolejkach udało im się tor zrobić pod siebie.
  Lubię
  Nie lubię
4 lata temu
Kuzwa,,,mam nadzieje ze ,,,zamkna,,budzet za 2016 ,,,no i wystartuja w 2017,,,,
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com