Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Czy rawiczanie powalczą o zwycięswto w Rzeszowie?Stal Rzeszów-Stainer Unia Kolejarz Rawicz-zapowiedź
 28.04.2018 23:21
W niedzielne popołudnie na rzeszowskim owalu dojdzie do pojedynku pomiędzy miejscową Stalą i Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. Spotkanie w Rzeszowie zaplanowano na godzinę 16.30.
Do Rzeszowa przyjeżdża lider 2. Ligi Żużlowej, zawodnicy z Rawicza nie przegrali jeszcze w tym roku spotkania w drugoligowych zmaganiach. Należy jednak zauważyć, że rawickie Niedźwiadki w tegorocznych rozgrywkach rywalizowały jedynie na stadionie im. Floriana Kapały, a wyjazd do Rzeszowa będzie ich pierwszym w tym roku. Zespół prowadzony przez Romana Janowskiego do Rzeszowa uda się w najsilniejszym składzie. W zespole z Rawicza zadebiutują podstawowi juniorzy Fogo Unii Leszno, Dominik Kubera i Bartosz Smektała, którzy dzięki fuzji pomiędzy klubami z Leszna i Rawicza mogą startować na drugoligowych frontach. W awizowanym składzie podczas niedzielnego meczu nie zabraknie Damiana Balińskiego, który w sezonie 2018 jest jednym z liderów Stainer Unii Kolejarza Rawicz. W zestawieniu na niedzielny pojedynek znalazł się również Richie Worrall, który jest mocnym punktem rawiczan. W niedzielnym spotkaniu w Rzeszowie wystąpi najprawdopodobniej Brady Kurtz, który może startować w drużynie z  Rawicza na tej samej zasadzie co Kubera i Sektała. Formację juniorską podczas niedzielnego spotkania będą tworzyć Wiktor Trofimow oraz Szymon Szlauderbach.
 
Rzeszowianie do niedzielnego spotkania przystąpią w najsilniejszym składzie z Amerykaninem Gregiem Hancockiem na czele. W minionym tygodniu do ekipy z Rzeszowa dołączył Karol Baran, który został wypożyczony z Orła Łódź. Zawodnik zastąpi podczas niedzielnego pojedynku Edwarda Mazura, który nie spełniał oczekiwań rzeszowskiego klubu. Nie należy zapominać, że ważnym ogniwem rzeszowskiej Stali jest Tomasz Jędrzejak, który obok Hancocka wyrasta na jednego z liderów zespołu. Ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej startują Nick Morris i Niklas Prosing. Kibice, sztab szkoleniowy oraz włodarze klubu mają zapewne nadzieję, że zawodnicy ustabilizują swoją formę i podczas niedzielnego pojedynku będą ważnymi ogniwami zespołu.
 
Trudno mówić o zdecydowanym faworycie niedzielnego pojedynku w Rzeszowie. Na pewno atutem drużyny prowadzonej przez Mirosława Kowalika będzie znajomość toru. O tym która drużyna będzie się cieszyć z ligowego zwycięstwa przekonamy się w niedzielne popołudnie.
 
Awizowane składy:
 
Stainer Unia Kolejarz Rawicz
1. Damian Baliński
2. Richie Worrall
3. Dominik Kubera
4.
5. Bartosz Smektała
6. Wiktor Trofimow
7. Szymon Szlauderbach
 
Stal Rzeszów
9. Tomasz Jędrzejak
10. Karol Baran
11. Nick Morris
12. Nicklas Porsing
13. Greg Hancock
14. Mateusz Rząsa
 
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Michał Wojaczek
Dominika Bajer (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com