Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
vs
Wczoraj o 18:00
Polecamy
Wrocław jednym z organizatorów Grand Prix przez 3 kolejne lata
 31.08.2018 16:52
Nieoficjalnie od paru tygodni, oficjalnie od paru godzin.

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu przez minimum trzy kolejne lata zostanie rozegrana jedna z rund walki o tytuł IMŚ. Ostatni raz o punkty światowa czołówka walczyła w 2007 roku. Tym samym urealniają się marzenia klubu o powrocie żużlowej elity do stolicy Dolnego Śląska. Tutaj przecież swój pierwszy tryumf w nowej formule SGP świętował Tomasz Gollob.

 

Nowy Olimpijski swój obecny wygląd zawdzięcza gruntownej modernizacji z 2016 roku na „The World Games”. Wówczas wśród wielu konkurencji odbyły się też zawody żużlowej w których tryumfowała Polska. Na wieść o nowym mieście w kalendarzu SGP na pewno cieszą się Tai Woffinden i Maciej Janowski broniący barw miejscowego Betard Sparty Wrocław.

 

WTS Sparta Wrocław i Miasto Wrocław były zdeterminowane by cykl Grand Prix powrócił do miasta i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że będziemy wspólnie pracować nad tym projektem w najbliższych latach. Wszelkie ulepszenia i nowości na Stadionie Olimpijskim są fantastyczne, a jednocześnie ten wyjątkowy obiekt zachował niesamowity historyczny charakter. To będzie wyjątkowy wieczór dla Macieja Janowskiego i Taia Woffindena, którzy z pewnością będą chcieli wygrać na swoim domowym torze. To powinna być także wspaniała noc dla tego prawdziwie żużlowego miasta, które ma tak wiele do zaoferowania gościom z całego świata.– mówi Olsen. 

 

To znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców, a w szczególności fanów żużla z Wrocławia i Dolnego Śląska. Powrót Grand Prix na #Nowy Olimpijski to także zasługa władz miasta Wrocławia, które mocno nas wsparły w rozmowach z BSI. Stadion Olimpijski już nie raz udowadniał, że jest godną areną wielkich imprez. Po jego modernizacji mamy wszystko, co jest potrzebne, by organizować zawody najwyższej światowej rangi. Mamy też znakomitych kibiców, mamy tor, który gwarantuje emocje i mamy zawodników drużyny Betard Sparty Wrocław, którzy z powodzeniem walczą o tytuł Mistrza Świata. To wszystko sprawia, że czeka nas niesamowite widowisko– podkreśla Andrzej Rusko, Prezes WTS Wrocław. 

 

Dzięki Wrocławskiemu Towarzystwu Sportowemu Sparta przeprowadzimy tą imprezę na najwyższym  światowym poziomie. Klub niejednokrotnie już udowodnił, choćby przy okazji organizacji The World Games, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. To będzie wielkie święto żużla. Przy tej okazji będziemy gościć kibiców nie tylko z Polski ale i z całego świata. Mam nadzieję, że wszyscy przekonają się, dlaczego to właśnie Wrocław nosi tytuł Best Destination 2018. Już dziś czekamy na Państwa we Wrocławiu– dodaje Jacek Sutryk. 


W następnym roku, wzorem ubiegłych lat Polska nadal będzie organizowała trzy rundy, które odbędą się we Warszawie, Wrocławiu i Toruniu.

Michał Lewandowski (za: gazetawroclawska.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
2 lata temu
bez sensu
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com