Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Transfery w Toruniu
 09.11.2018 12:47
Get Well ogłosiła trzy nowe nazwiska.

Piątek to gorący okres w drużynach z kujawsko – pomorskiego. W południe o nowych zawodnikach poinformowali w drugoligowej Polonii Bydgoszcz. Niemalże w tym samym czasie rywal zza miedzy ogłosił nowych zawodników, którzy mają pomóc we walce o medale w roku 2019. Barwy Get Well przywdzieją Norbert Kościuch, Maksymilian Bogdanowicz i Kamil Kiełbasa.

 

Norberta nie trzeba nikomu przedstawiać. Wychowanek FOGO Unii Leszno, w ostatnich latach meldował się zawsze w czołówce pierwszoligowych rozgrywek. Wystarczy dodać, iż w ostatnich trzech sezonach regularnie awansował do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski – powiedziała prezes klubu, Ilona Termińska.

 

Maksymilian Bogdanowicz urodził się w 1998 roku w Szwecji. Ten młody żużlowiec jest uważany za jeden z większych talentów w tym sporcie. Jego kariera w ostatnim czasie rozwija się bardzo szybko. Obserwowaliśmy tego zawodnika od pewnego czasu i gołym okiem było widać postępy, jakie miały miejsce podczas każdego występu. Dla Maksa będzie to ostatni sezon w roli juniora, jestem jednak przekonana, że będzie to sezon udany i liczę, że zostanie z nami na dłużej. Kamil to z kolei przyszłość naszego klubu. W połowie października mieliśmy okazję obserwować tego młodzieńca podczas Turnieju Par, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony. Jestem pełna nadziei, że w „anielskich barwach” rozwinie skrzydła, i będzie bardzo cennym nabytkiem – zakończyła Prezes toruńskiego zespołu.

 

Norbert Kościuch ubiegły sezon spędził w Orłe Łódź. Ze średnią 2,208 pkt/bieg zajął 6 miejsce w indywidulanej klasyfikacji zawodników Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Z kolei Bogdanowicz w tejże samej klasyfikacji, reprezentując wówczas Car Gwarant Start Gniezno zajął 40. miejsce ze średnią 1,378. Ostatni ze zawodników Kamil Kiełabas ubiegły sezon spędził w drugoligowej Arge Speedway Wandzie Kraków. Tam w 12. spotkaniach  wykręcił średnią 0,882 co dało jemu ostatecznie 44. miejsce na 47. klasyfikowanych zawodników.

Michał Lewandowski (za: speedwayekstraliga.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (2)
6 lat temu
Toruń niegdyś kuźnia talentów zostanie raptem z 1 wychowankiem w składzie
D
R
A
M
A
T
  Lubię
  Nie lubię
6 lat temu
to nie sa transgfery tylko KPINA
poza bogdanowiczem
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com