Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Tai Woffinden: Trochę się pobyczyłem
 07.02.2019 10:36
Tai Woffinden, już jako trzykrotny mistrz świata, pochwalił się ciężko przepracowaną przerwą zimową w Australii. Cel na 2019 rok to czwarty tytuł.

Żużlowiec urodził się w angielskim Scunthorpe, ale wychowywał w Perth, największym mieście stanu Australia Zachodnia. Po zdobyciu, jako pierwszy reprezentant Wielkiej Brytanii, trzeciego mistrzostwa świata w październiku ubiegłego roku, cieszył się słońcem razem z żoną Faye i córką Rylee.

 

Oprócz czasu na relacje rodzinne, Woffinden nie przestał spędzać godzin nad dopracowywaniem swojej formy przed wiosennym początkiem nowego sezonu.

 

„Woffy” postępuje wedle programu treningowego przygotowanego przez zespół reprezentacji, GB Speedway Team.

 

Trochę się pobyczyłem, zwyczajnie korzystałem z przerwy, ale oczywiście też dbałem o zdrowie. Ciężko pracowałem i gdy przyjdzie czas, to będę wiedział, że jestem gotów. Nie będę mówił o żadnych tajemnicach na temat tego, co konkretnie robiłem, ale gdy zacznie się sezon, to będę w najlepszej możliwej formie. Spotykałem się z rodziną i przyjaciółmi, a poza tym spędzałem pełno czasu z dziewczynami (żoną Faye i córką Rylee), co było naprawdę fajne. W czasie sezonu ciężko jest spędzać czas z rodzinę, więc miło jest móc go spędzać tyle zimą. Jesteśmy od pewnego czasu w Australii i dobrze było chociaż trochę uciec od zimna!– powiedział w rozmowie z GBSpeedwayTeam.com.

 

Kolejny etap przygotowań na rok 2019 rozpocznie się pod koniec lutego, gdy Woffinden wróci do Europy. W przyszłym miesiącu spotka się z kibicami w Workington i Scunthorpe. Dyskusję będzie moderował komentator SGP, Nigel Pearson.

 

Mamy jeszcze kilka tygodni w Australii i potem wracamy. Oczywiście mam też kilka spotkań w czasie touru z Nigelem Pearsonem, których nie mogę się doczekać i będzie świetnie wybrać się na nie i spotkać się z tymi kibicami, którzy wspierają mnie przez cały czas. Lubię brać udział w tych spotkaniach; fajnie jest zobaczyć się tymi, którzy wspierają mnie rok w rok i mieć nieco frajdy. Będę w tym czasie się już koncentrował i pracował jeszcze ciężej, gdy już będę z powrotem. Dzięki temu będę gotów na 100 procent na czas pierwszej Grand Prix. Każdy wie, że chcę zachować tytuł i będę chciał zapewnić sobie na to jak największe szanse– podsumowuje Tai Woffinden.

Michał Lewandowski (za: speedwaygp.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com