Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Andreas Jonsson kończy karierę!
 27.08.2019 14:04
Wielu kibiców zastanawiało się, w którym polskim klubie Andreas Jonsson wystąpi w 2020 roku. Mówiło się, że najlepszym rozwiązaniem dla 38-letniego zawodnika będzie Nice 1.LŻ. Szwed rozwiał wątpliwości ogłaszając rozbrat z czarnym sportem.

Sezon 2019 był dla Andreasa Jonssona bardzo trudny. Rok temu awansował ze Speed Car Motorem Lublin i dostał szansę powrotu do PGE Ekstraligi. Jednak już w pierwszym meczu z MrGarden GKM Grudziądz doznał kontuzji, która wykluczyła go z jazdy. Po powrocie na tor kapitan beniaminka nie zachwycał. Jego średnia biegowa w zakończonym szczęśliwie dla Motoru sezonie wyniosła 1,175 pkt.

 

W rozmowie ze szwedzkim portalem internetowym AJ poinformował o swoim rozbracie z żużlem: -Miniony sezon był dla mnie niezwykle męczący i cieszę się, że go ukończyłem. Walczyłem z bólem gardła, pleców i ramion. Jeżdżę na żużlu odkąd skończyłem trzynaście lat i potrzebuję przerwy. Może za jakiś czas wrócę do speedway'a.

 

Andreas Jonsson to były wicemistrz świata. Oprócz Speed Car Motoru Lublin w Polsce reprezentował Stal Gorzów, Włókniarza Częstochowa, Apator Toruń, Polonię Bydgoszcz, Falubaz Zielona Góra i ROW Rybnik.

 

fot. Andrzej Mitura

Marcin Góreczny (za: www.svt.se)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (2)
3 lata temu
No to nie ma koncepcji na skład po awansie.
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Wielka szkoda :(
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com