Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Nowy kontrakt sternika reprezentacji Polski
 18.11.2019 15:57
Formalności stało się zadość i Marek Cieślak został dziś powołany na trenera żużlowej reprezentacji Polski seniorów na sezon 2020.

Trener Marek Cieślak objął kadrę narodową w roku 2007. Jak przypomina oficjalny serwis reprezentacji Polski, na 7 tytułów Drużynowych Mistrzów Świata, 6 nasi żużlowcy zdobyli pod jego wodzą. Od dwóch lat DPŚ został zastąpiony zawodami Speedway of Nations. W nich Polacy sięgali po brąz i srebro. Czy w roku 2020 będzie najcenniejszy kruszec? Pozostaje nam tego trenerowi i zawodnikom życzyć.

 

Marcin Góreczny (za: www.polskizuzel.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (60)
8 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
https://pbs.twimg.com/media/EJq3bxPXYAUwHRq?format=jpg&name=small

kto taka mial?
hahaha:} Ja:}
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
https://pbs.twimg.com/media/EJq3bxPXYAUwHRq?format=jpg&name=small

kto taka mial?
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
Walka o byt w I lidze nie odpowiadała aspiracjom Czech, który najpierw zadeklarował rybnickim kibicom, że zostaje, a potem jednak wybrał ofertę z PGE Ekstraligi i przeprowadził się do Wrocławia. W sezonie 2015 powoli oswajał się z elitą (średnia 1,23 pkt/bieg), ale już rok później pokazał pełnię swych możliwości. Średnia 1,987 pkt/bieg i 14. miejsce w całej lidze pod względem skuteczności dawały wyraźny sygnał, że o to pojawił się zawodnik, który wkrótce namiesza w światowej czołówce. Trzy ostatnie sezony były jednak pasmem rozczarowań. Skuteczność Czecha spadała z roku na rok: 1,708 (2017 - 28. miejsce w lidze); 1,403 (2018 - 38.), by zatrzymać się na prawie identycznym poziomie jak w pierwszym sezonie Milika w PGE Ekstralidze - 1,233 (2019 - 44.).

Czy w Rybniku żużlowiec w końcu odzyska formę i pewność siebie? Dwuletni kontrakt sugeruje, że Czechowi bardzo zależy na stabilizacji. Problem w tym, że w Rybniku znów będzie pod presją. Drużyna będzie walczyła o utrzymanie w lidze, a kandydatów do trzech miejsc seniorskich dla obcokrajowców (lub nawet dwóch gdy do ligi wróci Greg Hancock) będzie sporo: Siergiej Łogaczew, Andrzej Lebiediew, Tory Batchelor, i Robert Lambert. Przy czym Brytyjczyk startując z pozycji rezerwowego będzie mógł zastępować zawodników zagranicznych i Polaków.
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
Po obiecującym początku, z roku na rok było gorzej, a słabe wyniki przekładały się na narastającą frustrację. Podczas listopadowych negocjacji z działaczami PGG ROW-u Rybnik Czech miał wręcz stwierdzić, że żałuje tego co zdarzyło się po sezonie 2014.

- Tak naprawdę Vaszek żałuje, że odszedł z Rybnika i cieszy się, że teraz wraca - zdradził trener Piotr Świderski, podczas czwartkowego spotkania z kibicami. - We Wrocławiu przez ostatnie dwa sezony nie miał szansy się pokazać. Kontraktując jego i innych zawodników nie ocenialiśmy, jaki poziom prezentowali w ostatnich miesiącach, ale bardziej patrzyliśmy na to, czy są w stanie go podnieść. Naszym zdaniem tak. Każdego z zawodników w naszej kadrze stać na lepsze wyniki - dodał szkoleniowiec.

Czech w przeszłości był jednym z liderów ROW-u. W 2013 roku wykręcił średnią 2,171 pkt/bieg w II lidze i poprowadził zespół do awansu. Klasę wyżej też było nieźle. Milik obok Kacpra Woryny był najskuteczniejszym zawodnikiem beniaminka, który zakończył sezon na 7. miejscu (miał walczyć w barażach z Wandą Kraków, ale na prośbę krakowian zostały one odwołane - przyp. red.).
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
Kiedyś jeździliśmy z Peterem jeden sezon w Lakeside. Łatwo mi więc wybrać odpowiedni numer w telefonie i zapytać o kilka spraw. Peter wypowiadał się bardzo dobrze zarówno o klubie, jak i o kibicach. Podkreślił, że atmosfera w drużynie jest fantastyczna, więc… jestem tutaj. Od początku słyszałem dobre rzeczy o klubie z Tarnowa. Później im więcej rozmawiałem z przedstawicielami klubu, tym czułem się bardziej komfortowo. Te wszystkie informacje, które docierały do mnie były naprawdę dobre, dlatego ta decyzja nie była wcale trudna - powiedział Kim Nilsson w rozmowie z oficjalną stroną tarnowskiego klubu. - Oczywiście, oferty były. Musiałem je wszystkie przemyśleć. Tak naprawdę decyzję podjąłem bardzo szybko. Powód, dla którego podpisałem tak późno był nieco inny. Po prostu musiałem się upewnić, że mam dograne wszystko, żeby móc występować w Polsce na dobrym poziomie. W tym czasie musiałem znaleźć dobrego mechanika, zadbać o warsztat itp. - dodał żużlowiec.

Nowy zawodnik Unii Tarnów w 2020 roku będzie chciał udowodnić swoją jazdą, że włodarze klubu podjęli słuszną decyzję, podpisując z nim kontrakt, Niestety minionego sezonu w naszym kraju Szwed nie może zaliczyć do udanych.

- W sezonie 2020 chciałbym wciąż ulepszać to, co założyłem sobie przed sezonem 2019. Miałem świetny sezon w Szwecji i słabszy w Polsce. Jestem jednak przekonany, że to doświadczenie pozwoli mi na lepsze przygotowanie na zbliżający się sezon. W 2019 roku do składu wskoczyłem w zasadzie w połowie sezonu. Musiałem w bardzo krótkim czasie przygotować wszystko, czego potrzebowałem do startów z dwoma kompletnymi motocyklami włącznie. To nie jest proste, a wręcz stresujące. Teraz mam na to więcej czasu i myślę, że to będzie właśnie klucz do tego, żeby moja dyspozycja była lepsza - zakończył Nilsson, który w sezonie 2019 odjechał w Nice 1.LŻ ledwie 4 mecze, zdobywając dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk średnio 1,308 pkt/bieg.
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
https://pbs.twimg.com/media/EJqxnuZWwAE8yJW?format=jpg&name=small

pamietacie ten program? xd
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Również SIndy podpisała,Woentin teźż, Kosakowski, Roynon z Anglii, i Kobrin
sklad maja lepsyz niz niemcy
ale stadionu nie maja
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Kurde. A miał taki dobry sezon. A Magosi podpisał warszawkę w Śląsku
tak kilku podepisalo nawet xd
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
Pacek został wicemistrzem Polski open w speedrowerze
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Kurde. A miał taki dobry sezon. A Magosi podpisał warszawkę w Śląsku
Również SIndy podpisała,Woentin teźż, Kosakowski, Roynon z Anglii, i Kobrin
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com