Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Kim Nilsson: Jeździłem w Tarnowie jeszcze jako junior
 22.11.2019 18:02
Kim Nilsson zmienił klub ale nadal będzie się ścigał w Nice 1. Lidze Żużlowej. Nowy zawodnik Unii Tarnów w mijającym sezonie pojawił się w czterech spotkaniach reprezentując barwy gdańskiego Wybrzeża. Dla klubowej storny udzielił wywiadu w którym między innymi zdradził kulisy wyboru „Jaskółek”.

Kim, witamy na pokładzie. Zdecydowałeś się na kontrakt z naszym klubem, z Unią Tarnów. To była dla Ciebie trudna decyzja?

Od początku słyszałem dobre rzeczy o klubie z Tarnowa. Później im więcej rozmawiałem z przedstawicielami klubu, tym czułem się bardziej komfortowo. Te wszystkie informacje, które docierały do mnie były naprawdę dobre, dlatego ta decyzja nie była wcale trudna.

 

Mimo wszystko czekałeś prawie do końca okienka transferowego. Były inne oferty na stole, które musiałeś przemyśleć?

Oczywiście, oferty były. Musiałem je wszystkie przemyśleć. Tak naprawdę decyzję podjąłem bardzo szybko. Powód, dla którego podpisałem tak późno był nieco inny. Po prostu musiałem się upewnić, że mam dograne wszystko, żeby móc występować w Polsce na dobrym poziomie. W tym czasie musiałem znaleźć dobrego mechanika, zadbać o warsztat itp.

 

Wiem, że jesteś w dobrym kontakcie z naszym kapitanem Peterem Ljungiem. Pytałeś go o Unię?

Oczywiście. Kiedyś jeździliśmy z Peterem jeden sezon w Lakeside. Łatwo mi więc wybrać odpowiedni numer w telefonie i zapytać o kilka spraw. Peter wypowiadał się bardzo dobrze zarówno o klubie jak i o kibicach. Podkreślił, że atmosfera w drużynie jest fantastyczna, więc… jestem tutaj.

 

Zanotowałeś bardzo dobry sezon w Szwecji. W Polsce poszło Ci nieco słabiej. Który wynik jest Twoim zdaniem bliżej Twojej rzeczywistej wartości sportowej i jakie cele na sezon 2020 sobie założyłeś?

W sezonie 2020 chciałbym wciąż ulepszać to, co założyłem sobie przed sezonem 2019. Miałem świetny sezon w Szwecji i tak jak słusznie zauważyłeś, słabszy w Polsce. Jestem jednak przekonany, że to doświadczenie pozwoli mi na lepsze przygotowanie na zbliżający się sezon. W 2019 roku do składu wskoczyłem w zasadzie w połowie sezonu. Musiałem w bardzo krótkim czasie skompletować wszystko czego potrzebowałem do startów z dwoma kompletnymi motocyklami włącznie. To nie jest proste, a wręcz stresujące. Teraz mam na to więcej czasu i myślę, że to będzie właśnie klucz do tego, żeby moja dyspozycja była lepsza.

 

Nasz tor uchodzi za specyficzny. Wielu zawodników wręcz go nie lubi, jednak ci, którzy potrafią się z nim spasować czują w nim spory atut. Jakie są Twoje doświadczenia i wspomnienia z tego owalu?

Jeździłem w Tarnowie jeszcze jako junior, w jakichś zawodach eliminacyjnych. To było tak dawno temu, że niewiele z tego pamiętam. Ten tor uchodzi za taki zagadkowy, wręcz zdradliwy. Myślę, że to bardzo dobry tor dla miejscowej drużyny i zawodników kiedy się już w niego wkręcisz i znajdziesz odpowiednie ustawienia. Z niecierpliwością czekam aż będę mógł tu potrenować i dopasować się do mojego nowego domowego toru.

 

A masz jakieś wspomnienia jeśli chodzi generalnie o nasze miasto?

Jeśli mnie pamięć nie myli to w samym centrum miasta nigdy nie byłem, ale tej wizyty również nie mogę się doczekać.

 

Znamy już pełny skład Jaskółek. Znasz się z chłopakami? Uważasz, że stworzycie silną drużynę?

Jasne, znam wszystkich chłopaków z drużyny, ale chyba z żadnym z nich nie jeździłem w jednej drużynie, poza wspomnianym wcześniej wspólnym z Peterem sezonie w Lakeside. Bardzo chcę poznać chłopaków jeszcze lepiej. To zawsze trudne żeby przewidzieć jak potoczy się sezon. Wydaje mi się, że większość drużyny bardzo dobrze zna tor w Tarnowie, a to jest bardzo ważna sprawa. To pozwala wygrywać mecze na własnym stadionie, co z kolei dodaje dużo pewności siebie przed spotkaniami wyjazdowymi.

 

Na koniec chciałem zapytać jak daleko w przyszłość wybiegasz jeśli chodzi o sport. Gdzie widzisz siebie np. za trzy lata?

Tak daleko zdecydowanie nie wybiegam. Oczywiście każdy żużlowiec marzy o tym, żeby jeździć w Grand Prix. Ja jednak skupiam się przede wszystkim na tym co tu i teraz. Pracuję nad tym żeby być lepszym zawodnikiem. A za trzy lata… cóż zobaczymy co przyniesie dla mnie ten czas.

Michał Lewandowski (za: unia.tarnow.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (163)
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
I nie ma już odwrotu xD
Nie ma.
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Składy zamknięte.
I nie ma już odwrotu xD
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
7/7
6/6
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Składy zamknięte.
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
Hayback nie wszedł
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
KSM 21 :)
mam ksm o ok. 3 większy xD
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
To u mnie wszyscy weszli xD
7/7
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
W odpowiedzi na komentarz:
Czy Joju ma wciąż formę
Miały buty latać i co ? gówno
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
KSM 21 :)
  Lubię
  Nie lubię
3 lata temu
To u mnie wszyscy weszli xD
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com