Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
DPV Logistic Team Północ
vs
Elnaft Team Południe
Dzisiaj o 18:45
Polecamy
Jacob Thorssell: Wspaniale było jeździć w Malilli
 27.01.2020 23:13
Jacob Thorssell ma za sobą 7. sezon w angielskiej Premiership i pierwszy w Dacarnie Malilla, z którą awansował do finału ligi szwedzkiej. Tam jego drużyna musiała uznać wyższość Smederny Eskilstuny.

To było najsmutniejsze wydarzenie w ubiegłym sezonie, przegrana w szwedzkim finale z Eskilstuną. Mieliśmy wspaniały rok, który zakończył się porażką we finale - to po prostu nie powinno się zdarzyć. Byliśmy najlepszą drużyną w rundzie zasadniczej, ale to nie wystarczyło, aby wygrać play – off. Naprawdę nie wiem, co poszło nie tak, ale Smederna była po prostu lepsza od nas. Nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas był zadowolony z drugiego miejsca. Poza tym wspaniale było jeździć w Malilli, bo naprawdę lubię tor , podsumował Szwed swój sezon w Dacarnie.

Pomimo tej porażki, 26 – latek miał jeden z najlepszych sezonów w lidze notując średnią 1,396 pkt na bieg.

 

W pierwszej połowie minionego sezonu Thorssell miał możliwość startowania w Nice 1. Lidze Żużlowej w barwach Zdunka Wybrzeża Gdańsk. W dziewięciu spotkaniach przywoził średnio nieco ponad 2 pkt na bieg. Był tym samym 8. najskuteczniejszym zawodnikiem zaplecza PGE Ekstraligi i drugim po Ljungu szwedzkim żużlowcem.

 To świetna liga z wymagającymi rywalami. Cieszę się, że jestem w Gdańsku, gdzie tor domowy jest nieco bardziej techniczny, co sprawia problemy przyjezdnym . Odnosząc się do przyszłości powiedział: Chcielibyśmy awansować do fazy play – off w 2020 roku i myślę, że na papierze zespół wygląda lepiej.

 

W 2019 roku Thorssell również wziął udział w skandynawskim SGP. Miałem naprawdę zły dzień w turnieju, mówi o tej rundzie, którą zwyciężył Fredrik Lindgren. Jacob Thorssell zdobył dwa punkty w ostatnim swoim biegu, pokonując Mateja Zagara i Nielsa Krsitiana Iversena. Udział w skandynawskiej rundzie SGP było nagrodą za zdobycie Indywidualnego Mistrzostwa Szwecji. Ten tytuł zdobył po raz pierwszy w karierze i było najważniejszym momentem minionego sezonu.

 

Thorssell będzie reprezentował te same kluby w 2020 roku, co w 2019 roku - czyli  Wolvehampton Wolves (Premiership), Dackarna Malilla(Elitserien) i Zdunek Wybrzeże Gdańsk (Nice 1. LŻ), szczególnie mając nadzieję na złoto w swoim rodzinnym kraju, Szwecji.

 

 

Autor tekstu: Adrian Jervis

Michał Lewandowski (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com