Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Poznaliśmy nazwisko opiekuna zespołu Północy
 21.02.2020 10:15
Poznaliśmy pierwszą nominację na żużlowy mecz Północ – Południe, który oficjalnie zainauguruje w Polsce sezon 2020. Zawody zaplanowano 29 marca 2020 r. o godzinie 16.45 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego szkoleniowcem zespołu Północy został Mirosław Berliński (Zdunek Wybrzeże).

Berliński to prawdziwa legenda gdańskiego klubu, z którym jest związany od ponad 40 lat. Jest najskuteczniejszym zawodnikiem w historii Wybrzeża, w którym po zakończeniu kariery pracował także jako kierownik drużyny oraz trener zarówno szkółki i – tak jak obecnie – zespołu ligowego.

 

Jestem miło zaskoczony informacją o nominacji na trenera Północy, to dla mnie duże wyróżnienie i wyzwanie zarazem – powiedział Berliński. – Przede mną spory ból głowy jeśli chodzi o zestawienie składu, a jest przecież w kim wybierać. W kadrach eWinner Apatora Toruń, Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Lokomotivu Daugavpils czy mojego Zdunek Wybrzeża nie brakuje przecież interesujących nazwisk. Na pewno zrobimy wszystko, by odebrać puchar za zwycięstwo ekipie Południa, która dzierży go od zeszłego roku – dodał.

 

Przypomnijmy, że składy drużyn na mecz Północ vs Południe będą siedmioosobowe i zostaną oparte na zawodnikach klubów I ligi, podzielonych wedle klucza geograficznego. Ekipa Północy, jak wspomniał trener Berliński, składać się będzie z żużlowców klubów z Bydgoszczy, Daugavpils, Gdańska i Torunia. Z kolei Południe reprezentować będą jeźdźcy drużyn z Gniezna, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa. Spotkanie będzie miało formułę ligową z nową tabelą biegów, jaka obowiązuje od sezonu 2020.

 

Mirosław Berliński

Michał Lewandowski (za: speedwayevents.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com