Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zamiłowanie do sportu żużlowego odziedziczone po dziadku
 25.02.2020 16:23
Historia Antoniego i Kacpra Woryny ukazuje jak wielkim wzorem do naśladowania może być dla wnuka dziadek. Dla obu żużel stał się pasją życia.

Antoni Woryna to legenda zarówno rybnickiego ROW-u jak i polskiego żużla. Był on pierwszym Polakiem, który zdobył medal w indywidualnych mistrzostwach świata. Zdobył pięć medali w drużynowych mistrzostwach świata, trzy razy stanął na podium w indywidualnych mistrzostwach Polski oraz zdobył 12 medali drużynowych mistrzostw Polski. W wieku 60 lat Antoni zmarł. Jego wnuk Kacper miał wtedy 5 lat, więc dziadka za bardzo nie pamiętał. Zamiłowanie do sportu jednak miał już od najmłodszych lat. W wieku 4 lat ubrał kask swojego dziadka i udawał żużlowca. Rok później otrzymał od babi w prezencie pierwszą motorynkę. Miłość do żużla wygrała z innymi sportami i trwa ona do teraz. W 2008 roku zdał licencję żużlową i do tej pory regularnie bierze udział w zawodach sportowych. Swą przygodę z tym sportem zaczynał od miniżużla. Każdy chłopiec chciał zostać wielkim sportowcem, Kacper również. Od samego początku kariery jest przy nim ojciec. W roku 2009,2010 oraz 2011 odniósł sukcesy w miniżużlu. Na swoim koncie ma trofea z mistrzostw Polski oraz Śląska. W drużynowych oraz indywidualnych mistrzostwach świata zajął 4 miejsce. Rozgrywki w 2014 roku również były dla niego udane, gdyż został mianowany objawieniem sezonu oraz zdobył najlepszą średnią biegopunktową wśród zawodników ŻKS Rybnik. Kolejne lata pokazują jego  talent i zamiłowanie do tego sportu. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie m.in. medale drużynowych mistrzostw Europy, indywidualnych mistrzostw Polski. Był on również czwartym najlepszym juniorem ekstraligi w sezonie 2016. Wielu młodzieżowców ma problem z przejściem w wiek seniorski. Kacper nie pokazał ani razu chwili słabości i swój pierwszy sezon w tej roli zakończył z bardzo dobrym wynikiem. Od roku 2018 reprezentuje kadrę narodową. W sezonie 2019 awansował wraz z macierzystym klubem do wymarzonej ekstraligi, został 4 najlepszym zawodnikiem w Europie (SEC), najlepszym Polakiem pod względem średniej biegopunktowej w Nice 1-lidze żużlowej. Kacper dąży śladami dziadka, o czym świadczy np. jego wierność i oddanie macierzystemu klubowi, startując w nim od najmłodszych lat.Jest on walecznym, pełnym ambicji zawodnikiem, który chce osiągać najwyższe cele. Sam mówi, że chciałby powtórzyć sukcesy dziadka albo i nawet osiągnąć więcej. Dziadek dla niego wzorem do naśladowania, największym idolem. Kacper poza torem, jest wesołym, żartobliwym człowiekiem. Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych. Największym wsparciem dla Kacpra jest rodzina oraz przyjaciele. To właśnie miłość i wsparcie duchowe bliskich osób pomaga sportowcom osiągać wymarzone cele.

 

Historia Kacpra ukazuje jak dziadek, który nie może uczestniczyć w karierze, staje się jego autorytetem, wzorem do naśladowania. Dzięki dziadkom oraz pomocy rodziców pokochał speedway na całe życie. Ambicja, determinacja oraz wsparcie bliskich mogą pomóc Kacprowi osiągnąć wysokie cele.

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 7
Agata_Krasek (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
2 lata temu
U nas nie wyszło. CYran jest wnukiem Migosia i z tego względu uważał, ze mu sie wszystko należy i samym talentem osiągnie sukces
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com