Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
vs
Dzisiaj o 20:30
vs
Dzisiaj o 16:00
Polecamy
Żużel stop!
 14.07.2020 23:01
Przed chwilą całe środowisko żużla w Polsce obiegła informacja o pierwszym pozytywnym wyniku na COVID-19 podczas jednego ze spotkań PGE Ekstraligi. W związku z tym władze ligi postanowiły wysłać na 14 dniowa kwarantanne uczestników tych zawodów, a tym samym odwołać najbliższe mecze drużyn, które brały udział w feralnych, piątkowych zawodach.

Według analiz naszej redakcji należałoby jednak wstrzymać na okres kwarantanny wszystkie zawody, w których uczestniczą zawodnicy PGE Ekstraligi oraz eWinner 1.Ligi żużlowej.

 

Zapytacie się - dlaczego? Już spieszymy z odpowiedzią. 

 

Według nas niedzielny mecz w Rybniku można przyrównać do lawiny, która tocząc się ze szczytu na sam dół po kolei niszczy-w tym przypadku odwołuje zaplanowane zawody żużlowe (mecze, turnieje).

 

 

TAURON zaprasza na SEC. Oglądaj tylko w Eurosport

 

Pierwsze w kolejce, co zrozumiałe, odwołane są spotkania ligowe w jakich wystąpić miały zespoły z Rybnika i Leszna.

Następne według nas powinny być odwołane mecze Ewinner 1.Ligi żużlowej z tego powodu, iż w składzie rybnickiego PGG ROW-u w piątek startował Adrian Miedziński, który następnie dzień później już jako zawodnik eWinner Apatora Toruń mierzył się z drużyną z Gniezna, a na dopełnienie w poniedziałek wystąpił z liderami pierwszoligowych zespołów walcząc o tytuł najlepszego zawodnika eWinner 1.Ligi żużlowej na torze w Bydgoszczy. Żeby dodać tragizmu całej sytuacji to Jack Holder startujący w sobotę wspólnie z Miedziakiem w niedzielę pojechał w Derbach Ziemi Lubuskiej.

Kolejnymi powodem, według naszej dedukcji, do wstrzymania meczy PGE Ekstraligi jest dzisiejszy udział rybnickich juniorów z pozostałymi rówieśnikami najwyższej klasy rozgrywkowej w Lidze Juniorów rozegranej w Grudziądzu.

 

Najprostszym rozwiązaniem jakie teraz przychodzi wszystkim do głowy było by zapewne wstrzymanie wszystkich żużlowych rozgrywek na okres dwóch tygodni. W tym czasie na nowo zostałyby wykonane testy na COVID-19, dzięki czemu wyeliminowano by wszelkie podejrzenia. Pamiętać jednak należy, że sezon żużlowy nie jest z gumy, jednakże liczymy na to, iż władze żużla w Polsce wybiorą najlepszy rozwiązanie.

Redakcja (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (8)
4 tygodnie temu
U Staszewskiego na treningach się ścigają. U nas trening to każdy po 2 kółkach solo i Chomski ze stoperem
  Lubię
  Nie lubię
4 tygodnie temu
I Zmarzlik jednak do wyjęcia. Miał małą pyskówkę z Grzybem, a ponoć jego najważniejsi sponsorzy udzieli mu wsparcia i zapewnili, że z nim zostaną, niezależnie od jego decyzji co do przyszłości.
Zmarzlik się też wqrwił bo na mecz z Lesznem zgłosił 3 motory. A gdy zobaczył tor to się zdziwił. Bo był całkiem inny niż na pseudotreningach Chomskiego (po 2 kółka solo a Chomski stoperem - oto treningi Stali).. Zmarzlik powiedział, że na takie coś, to żaden z tych trzech motorów nie pasuje. A Gała zrobił tor jak chciał albo jak ktoś mu zlecił.
A Chomska nie powinna byc psychologiem klubowym. Jak ma przyjść do niej zawodnik i pożalic się na trenera?
Silna pozycja Chomskiego, związana jest z poparciem Zmarzlików. Jak ktoś wyciągnie Chomskiego to i ZMarzlik pójdzie. Za rekordową gażę, oczywiście. A ten sezon śłabszy niż poprzedni
  Lubię
  Nie lubię
4 tygodnie temu
Ponoć w Grudziądzy (o ile sezon będzie trwał) na ławie ma wylądować Woźniak
  Lubię
  Nie lubię
4 tygodnie temu
No to sprawa gościa się rozwiązała ,mamy koroświrusa po żuzlu.
  Lubię
  Nie lubię
4 tygodnie temu
To po sezonie? Jakoś byłem niemal pewien, że po wyborach, "epidemia" zacznie "szaleć"
  Lubię
  Nie lubię
4 tygodnie temu
Kalyciok kierownik parku maszyn ma świrusa
  Lubię
  Nie lubię
4 tygodnie temu
W odpowiedzi na komentarz:
"Nie jest nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych."
Żaden zawodnik nie jest chory to jakaś osoba mało ważna na przykład wirażowy i przez to odwołać i przesunąć wszelkie zawody to się nie trzyma sensu.
"W związku z faktem, iż jedna z osób z obsługi przebywających w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno rozegranego w ramach 5"
  Lubię
  Nie lubię
4 tygodnie temu
"Nie jest nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych."
Żaden zawodnik nie jest chory to jakaś osoba mało ważna na przykład wirażowy i przez to odwołać i przesunąć wszelkie zawody to się nie trzyma sensu.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2015 Zuzelend.com