Składy na DMŚJ w Outrup
 02.09.2020 14:34
Już 5 września o godzinie 19:15 w duńskim Outrup odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów na żużlu. Tytułu broni reprezentacja Polski, która triumfowała już w tych rozgrywkach 12 razy, z czego sześć z rzędu. Rywalami biało – czerwonych będzie Dania, Wielka Brytania oraz Łotwa.

Tegoroczna edycja Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów składać się miała z dwóch turniejów. Na 15 sierpnia zaplanowany został półfinał, który ostatecznie został rozegrany, jako turniej eliminacyjny do DMŚJ. Pierwotnie miała się również zmienić formuła zawodów. Do walki o medale miało przystąpić siedem reprezentacji, jednak z powodu wycofania się kilku nacji, postanowiono ponownie rozegrać „czwórmecz”.

Walka o medale rozstrzygnie się natomiast o dwa tygodnie później niż planowano. Finał w duńskim Outrup został przeniesiony z 22 sierpnia na 5 września.

Outrup bardzo dobrze kojarzy się naszej reprezentacji, ponieważ dwa lata temu ekipa Rafała Dobruckiego triumfowała z 46 punktami na koncie. W pokonanym polu polscy żużlowcy zostawili Danię, Wielką Brytanię i Szwecję.