Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
26.03.2023 - 17:00
Polecamy
Telemetria na torach PGE Ekstraligi
 31.12.2020 13:23
W nadchodzącym sezonie żużlowym na polskich torach ekstraligowych zostanie wprowadzone duże udogodnienie dla polskich arbitrów. Do tej pory sędziowie mieli spory problem, gdy zawodnicy niemalże równo wpadali na metę. Często też rozjemcy spotkań prosili o liczne powtórki, które nie zawsze dawały jednoznaczny werdykt.

Od nowego sezonu ma to ulec zmianie. Jak mówi prezes Ekstraligi Żużlowej Wojciech Stępniewski, telemetria była już testowana w minionych rozgrywkach a wyniki były zaskakująco dobre. Z uwagi na ten fakt zdecydowano się na wprowadzenie nowego systemu do ligowej rzeczywistości.

 

Telemetria poza tym, że w razie wątpliwości będzie informowała kto pierwszy minął linię mety będzie zbierała także inne dane nt. zużycia motocykla, które następnie będą przekazywane team`owi żużlowca.

 

Innym problemem, który też budzi sporo kontrowersji są ruchy zawodników na starcie. Przypomnijmy, że według regulaminu zawodnik ma stać nieruchomo tuż przed zwolnieniem taśmy. Praktyka pokazał, że niektórzy sędziowie zbyt drobiazgowo podchodzili do tego zapisu. Nie była to bezpośrednio ich wina a raczej niezbyt precyzyjnego interpretowania wspomnianego zapisu. Telemetria tego problemu nie rozwiąże, jednakże Stępniewski zapewnia, że pracują i nad tym aby wyeliminować tę nieścisłość.

Michał Lewandowski (za: speedwayekstraliga.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com