Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Dzika Karta dla Tarasienki, Thorssell za Bellego podczas bydgoskiej SEC
 07.06.2021 19:20
W poniedziałkowe przedpołudnie na stadionie Polonii Bydgoszcz odbyła się konferencja prasowa przed pierwszą rundą Indywidualnych Mistrzostw Europy – Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Wadim Tarasenko otrzymał "dziką kartę" na sobotnie zawody.

Podczas spotkania z dziennikarzami, zgromadzeni na konferencji goście z nostalgią przypominali świetne zeszłoroczne zawody, które zapadły na długo w pamięci.

Komfort kibiców jest bardzo istotny, dlatego nasz stadion wygląda coraz lepiej. Najważniejszy jest jednak tor, dla mnie to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy tor w Polsce. W Bydgoszczy można wyprzedzać różnymi ścieżkami. Cieszę się, że One Sport nam zaufał, że znowu możemy gościć Indywidualne Mistrzostwa Europy w naszym mieście. Liczę na świetne ściganie. Dla mnie równie ważnym czynnikiem jest to, że największa telewizja sportowa świata, Eurosport pokaże te zawody - rozpoczął Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski.

 

Pamiętamy poprzedni finał SEC z zeszłego roku, to były jedne z najlepszych zawodów, jakie oglądałem. Z powodu pandemii udało nam się rozegrać tylko SEC Challenge, ale obsada, która pojedzie w tym roku jest naprawdę na najwyższym poziomie. Mamy naprawdę interesujących zawodników, walczaków, którzy chcą coś osiągnąć w tym sporcie, no i oczywiście awansować do Grand Prix. Tutaj trzeba być naprawdę regularnym, żeby zdobyć tytuł i awansować do mistrzostw świata - dodał Piotr Szymański, Przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

 

Chciałbym podziękować Panu Prezydentowi oraz firmie One Sport, że nam po raz kolejny zaufali. Liczymy na kolejne świetne zawody. Jest znakomita stawka, ale mogę tylko ubolewać, że w Bydgoszczy nie wystartuje nasz zawodnik, David Bellego, który doznał kontuzji. Jestem przekonany, że kibice, którzy zasiądą na trybunach stadionu będą świadkami niesamowitych emocji - powiedział Jerzy Kanclerz, Prezes Abramczyk Polonia Bydgoszcz

 

Na konferencji miał pojawić się Francuz, David Bellego, jednak w niedzielnym meczu ligowym doznał kontuzji i już dzisiaj wiemy, że w Bydgoszczy, podczas pierwszej rundy SEC go zabraknie. Przy konferencyjnym stole zastąpił go Wadim Tarasenko, który w mieście nad Brdą wystartuje z dziką kartą.

 

Po pierwsze chciałbym podziękować za dziką kartę na tak prestiżowy turniej. Chcę pokazać to, na co mnie stać. Będę mocno pracował w parkingu, na torze, żeby zaprezentować się jak najlepiej. Bydgoski owal jest skonstruowany w taki sposób, że ciężko się dopasować i na start i na trasę. Często jest tak, że ci co dobrze wystartowali nie mogą znaleźć prędkości w polu, albo odwrotnie. Trzeba pilnować tego, co będzie się działo na torze - powiedział Wadim Tarasenko.

 

Niestety, Davida Bellego nie zobaczymy w Bydgoszczy. Pierwszym rezerwowym jest Jacob Thorssell i on zastąpi Francuza tutaj na stadionie Polonii. Oczywiście Davidowi życzymy dużo zdrowia. Zawodnikami rezerwowymi będą Mateusz Tonder oraz Wiktor Przyjemski. Tak naprawdę z miastem dogadaliśmy się już w zeszłym roku, po fenomenalnych zawodach. Liczę na prawdziwy spektakl, bilety są cały czas w sprzedaży – internetowo na eBilet.pl oraz będą dostępne stacjonarnie w klubie - dodał Karol Lejman.

 

Podczas konferencji wyemitowany został również film z wypowiedzią Patrona Honorowego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy, Ryszarda Czarneckiego.

 

Niestety, obowiązki służbowe w Strasbourgu uniemożliwiły mi przyjazd do Bydgoszczy, dlatego łączymy się online. Mam zaszczyt po raz szósty z rzędu być Patronem Honorowym cyklu Speedway Euro Championship. W Bydgoszczy na SEC widzimy się po raz drugi i szczerze mam nadzieję, że dzisiejsze zawody będą równie dobre, jak te zeszłoroczne. Po tamtej imprezie słychać było mnóstwo ciepłych słów pod adresem organizatorów i promotorów, co pokazuje, że na torze w Bydgoszczy po prostu zawsze dużo się dzieje. Ja oczywiście najbardziej liczę na biało – czerwonych w postaci Bartosza Smektały, Patryka Dudka i Piotra Pawlickiego. Chciałbym, żeby w końcu w SEC Polak stanąłna najwyższym stopniu podium, żebyśmy mogli w Rybniku na koniec posłuchać Mazurka Dąbrowskiego – zakończył Ryszard Czarnecki.

Michał Lewandowski (za: inf. prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com