Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Zgrupowanie w ośrodku Cetniewo od 28 lutego do 4 marca
 06.01.2022 14:53
Zgrupowanie w ośrodku Cetniewo od 28 lutego do 4 marca

8 lutego żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozpoczną zgrupowanie we Władysławowie. Nasi zawodnicy będą trenować na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo. Zgrupowanie potrwa do 4 marca.

 

Menedżer Eryk Jóźwiak zamierza powołać na nie wszystkich zawodników pierwszej drużyny oraz przygotowujących się do egzaminów na licencję "Ż": Mateusza Łopuskiego i Jakuba Kowalskiego.

 

Żużlowcy dwa razy dziennie będą uczestniczyć w zajęciach sprawnościowych z trenerem przygotowania fizycznego Jarosławem Hulko. Przewidziano także spotkania z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem sportowym.

 

 - W poprzednich latach organizację zgrupowań utrudniła sytuacja pandemiczna. Liczymy na to, że w tym roku nic nie stanie nam na przeszkodzie. Nie da się zbudować formy w tydzień, więc wyjazd będzie miał przede wszystkim cel integracyjno-organizacyjny. Chcę aby zawodnicy mogli spędzić ze sobą trochę czasu, jeszcze bez obciążenia ligowego, omówić z nimi jak ma wyglądać dzień meczowy. To także okazja, aby w drużynie zaaklimatyzowali się nowi żużlowcy – wyjaśnia Eryk Jóźwiak.

 

- W listopadzie przeprowadzaliśmy zawodnikom testy sprawnościowe. Obecnie monitorujemy ich treningi zdalnie. W Cetniewie będziemy mieli okazję sprawdzić jak prezentują się na końcowym etapie przygotowań do sezonu. Spodziewam się, że wszyscy stawią się w dobrej formie. Po zgrupowaniu chłopaki dostaną trochę czasu, aby za sobą zatęsknić i jeśli pogoda pozwoli, w okolicach 16 marca planujemy wyjazd na tor – dodaje menedżer Zdunek Wybrzeża.

 

Przypomnijmy, że inauguracja sezonu w eWinner 1. Lidze Żużlowej zaplanowana jest na datę 9-11 kwietnia. Nasz zespół rozpocznie rozgrywki domowym meczem z Cellfast Wilkami Krosno. Wcześniej, bo 27 marca, planowany jest w Gdańsku IV Memoriał Henryka Żyto rozgrywany w formie turnieju par.

Beata Burdzy (za: www.wybrzezegdansk.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (103)
3 tygodnie temu
Santa Clara-Sporting 2-2 na razie
  Lubię
  Nie lubię
3 tygodnie temu
W odpowiedzi na komentarz:
za duzo pisania
to kwestie kasy z miasta
przetargu
wymogow ofertowych
kilka dni temu to bylo opisywane
za duzo tego zeby wracac jeszcze raz
Wołasz pana Józka z poziomicą, pana Zenka z żabką i pana Dzidka z łopatą i jazda
  Lubię
  Nie lubię
3 tygodnie temu
W odpowiedzi na komentarz:
Ok ale czego nie wiedzą?
za duzo pisania
to kwestie kasy z miasta
przetargu
wymogow ofertowych
kilka dni temu to bylo opisywane
za duzo tego zeby wracac jeszcze raz
  Lubię
  Nie lubię
3 tygodnie temu
W odpowiedzi na komentarz:
nie wszystko pisza bo nie wszystko wiedza
Ok ale czego nie wiedzą?
  Lubię
  Nie lubię
3 tygodnie temu
wyniki turnieju w mildguri

Sam Masters
Justin Sedgmen
Fraser Bowes
Josh Pickering
  Lubię
  Nie lubię
3 tygodnie temu
Prognozowane miejsce: 6

Wiele wskazuje na to, że Polonii przyjdzie zapłacić tzw. "frycowe" w sezonie 2022. Zbudowana kadra nie pozwala myśleć o walce o zwycięstwo w rozgrywkach, jednak z pewnością fani pilan cieszą się, że warkot maszyn w ogóle powraca na ulicę Bydgoską. Warto w tym miejscu wspomnieć o postaci Ryszarda Dołomisiewicza, który zadebiutuje w roli managera. Były żużlowiec, legenda imienniczki z Bydgoszczy, na pewno nie zaszkodzi, a będzie mógł wspomóc zawodników cenną radą.

Świadomi "swojego miejsca w szeregu" są również działacze Polonii, którzy "nie porywają się z motyką na słońce" - W pierwszym sezonie naszych startów chcemy przede wszystkim zbudować zdrowe zasady funkcjonowania klubu - przejrzystość i wypłacalność wobec zawodników i wszystkich współpracujących podmiotów. Na budowę składu seniorskiego nie mieliśmy zbyt dużo czasu, ale udało się zakontraktować zawodników, którzy mogą przynieść sporo radości pilskim kibicom. I to jest nasz główny cel - ambitna postawa drużyny w każdym meczu i podjęcie walki o miejsce w pierwszej czwórce 2. Ligi Żużlowej - mówi kierownik drużyny - Andrzej Matkowski.

- Jeżeli wszystko potoczy się po naszej myśli, w kolejnym sezonie chcemy podnieść poprzeczkę nieco wyżej i powalczyć o awans do wyższej ligi. Oczywiście decydujące będzie to, jak uda się zrealizować założenia na ten inauguracyjny dla nowego klubu sezon - kończy.
  Lubię
  Nie lubię
3 tygodnie temu
Oceny siły kadry juniorskiej: 4

Pilanie nie mają w swoich szeregach na ten moment żadnego zakontraktowanego młodzieżowca. Jedynym juniorem, który porozumiał się z klubem jest młodzieżowiec bydgoskiej Abramczyk Polonii - Przemysław Konieczny. Co zrozumiałe, jego występy w szeregach jednokrotnego mistrza kraju zależeć będą od terminu rozgrywania meczów jego pierwszej drużyny. Z powodu braku dokładnych terminów spotkań eWinner 1. Ligi i 2. Ligi nie możemy obecnie orzec w ilu spotkaniach 21-latek będzie w stanie wspomóc pilan. Jeśli jednak Koniecznego zobaczymy w lwiej części drugoligowego sezonu, Polonia zyska na sile rażenia. Jednak z powodu wielu niewiadomych, zarówno, co do samego zawodnika, jak i jego partnera, postawimy asekuracyjną "czwórkę".
  Lubię
  Nie lubię
3 tygodnie temu
Ocena siły kadry seniorskiej (1-10): 5

Tak późna decyzja o starcie w rozgrywkach ligowych z pewnością nie ułatwiła pilskim działaczom budowy składu. Żółto-czerwono-zieloni jako ostatni przystępowali do rozmów z zawodnikami, co musiało mieć spore znaczenia w kontekście zbudowanej kadry, choć nazwiska takie jak Artur Mroczka i Thomas Hlejm Jonasson budzą respekt na trzecim poziomie rozgrywkowym. Dla Polaka będzie to debiut w najniższej klasie, natomiast Szwed był swego czasu stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, a także wiele lat spędził w PGE Ekstralidze. O ich postawę możemy być względnie spokojni, natomiast zwyczajnie słabo wygląda druga linia Polonii. O ile Maxa Dilgera stać na przyzwoite rezultaty, tak za Larsem Skupieniem, Marcinem Jędrzejewskim, Tomasz Orwatem i Lukasem Fienhage słabe lub bardzo słabe kampanie. Nie dziwi, więc fakt, że swoje miejsce znaleźli w Pile, która musiała po prostu wziąć to, co zostało. Ostatnim członkiem seniorskiej kadry Polonii jest młody Amerykanin - Broc Nicol. Ten stanie przed możliwością debiutu na polskich torach.
  Lubię
  Nie lubię
3 tygodnie temu
W odpowiedzi na komentarz:
oni sa obudzili dopiero
tak robi kazdy trener kadry
bierze w lape od managerow za powolania
Tylko, że wcześniej było wieksze zróznicowanie tutaj. A Boniek to scentrlizował. I najlepsze pokolenie od czasów Orłów Górskiego, zostanie zmarnowane
  Lubię
  Nie lubię
3 tygodnie temu
W odpowiedzi na komentarz:
Stąd też brak Szymańskiego,który w ostatnim roku był najlepszy z Polaków na swojej pozycji.
A to pokazuje, ze w PZPN powinna byc tylko jedna kadencja prezesa. Jak za długo to zaczyna ię patola
oni sa obudzili dopiero
tak robi kazdy trener kadry
bierze w lape od managerow za powolania
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com