Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Plan sparingów przed sezonem 2022
 19.01.2022 11:59
Plan sparingów przed sezonem 2022

Przedstawiamy harmonogram sparingów Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed sezonem 2022. Nasz zespół przed ligową inauguracją ma rozegrać docelowo pięć spotkań testowych. W planach są także wspólne treningi z wicemistrzami Polski - Motorem Lublin.

 

O ile pozwolą warunki pogodowe, nasi żużlowcy rozpoczną treningi na gdańskim torze 15 lub 16 marca. 18 marca przy ul. Zawodników 1 zamelduje się zespół Motoru Lublin, a trzy dni wspólnych treningów z wicemistrzami Polski zwieńczy sparing.23 i 24 marca nasz zespół zmierzy się z innym ekstraligowcem GKM Grudziądz -  u siebie i na wyjeździe. Do ustalenia pozostaje jedynie kolejność spotkań. 27 marca na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się memoriał Henryka Żyto rozgrywany w formule turnieju par.  

 

Przygotowania do inauguracji eWinner 1. Ligi Żużlowej (9,10 lub 11 kwietnia przeciwko Cellfast Wilkom Krosno w Gdańsku) zakończy natomiast spotkanie na własnym torze z powracającą do ligowej rywalizacji na najniższym szczeblu Polonią Piła. Ponadto trwają poszukiwania sparingpartnera na 30 lub 31 marca.

 

- Współpracę z Motorem Lublin nawiązaliśmy przed rokiem i chcemy ją kontynuować. Oni są zadowoleni, że mogą u nas potrenować, a my możemy sprawdzić się na tle ekstraligowca. Dążymy poziomem do najlepszych, stąd kolejne sparingi z zespołem z Grudziądza. Bezpośrednio przed inauguracją zmierzymy się z II-ligową Polonią, aby na spokojnie przetestować różne warianty. Z wiadomych względów nie będziemy ścigać się z drużynami z eWinner 1. Ligi Żużlowej, by nie odkrywać kart przed rywalami. Podczas sparingów chcę sprawdzić jak najszerszą grupę zakontraktowanych zawodników, bo na różnych etapach sezonu każdy z nich może się okazać dla nas niezbędny – wyjaśnia menedżer Zdunek Wybrzeża Eryk Jóźwiak.

 

Plan przygotowań i lista sparingów Zdunek Wybrzeże Gdańsk
28.02-04.03 Zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo (Władysławowo)
15/16.03 Pierwszy trening na torze (Gdańsk)
18-20.03 Treningi i sparing z Motorem Lublin (Gdańsk)
24.03 Sparing z GKM Grudziądz (Gdańsk/Grudziądz)
25.03 Sparing z GKM Grudziądz (Gdańsk/Grudziądz)
27.03 IV Memoriał Henryka Żyto (Gdańsk)
30/31.03. Sparing, rywal do ustalenia (Gdańsk)
06.04 Sparing z Polonią Piła (Gdańsk)

Beata Burdzy (za: www.wybrzezegdansk.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (202)
5 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
Leicester frajerzy roku
To mało powiedziane
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Rangnick dba o atmosferę widzę
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Tottenham co zrobił
Bergwijn bohaterem
Leicester frajerzy roku
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Tottenham co zrobił
Bergwijn bohaterem
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Konto usunięte
W odpowiedzi na komentarz:
Robinho skazany na 9 lat więzienia za gwałt
a to łachudra
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Robinho skazany na 9 lat więzienia za gwałt
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Konto usunięte
MOSiR Bystrzyca zakupi plandekę na tor żużlowy, chociaż złożona w przetargu oferta opiewa na kwotę większą, niż zakładała lubelska spółka. Od najbliższego sezonu kluby PGE Ekstraligi są zobligowane do posiadania certyfikowanych plandek chroniących tor przed opadami deszczu.

W przetargu ogłoszonym przez miejską spółkę zarządzającą obiektami sportowymi w Lublinie wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją firma RTURF Artur Sobecki z województwa łódzkiego, której plandeka od dwóch lat posiada certyfikat PZM. Dostawę i montaż systemu oraz dwuletni okres gwarancyjny producent wycenił na kwotę 283 515 zł. MOSiR Bystrzyca zarezerwował w swoim budżecie na ten cel tylko 270 600 zł.

- Zarząd zdecydował, że spółka dołoży brakująca kwotę i przetarg zostanie rozstrzygnięty, a złożona oferta wybrana. Plandeka zostanie dostarczona przed rozpoczęciem nowego sezonu - informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR Bystrzyca.

PGE Ekstraliga od sezonu 2022 będzie wymagała posiadania przez kluby plandeki, którą w przypadku opadów deszczu organizator meczu będzie zobligowany do rozłożenia na całym torze.

W ubiegłym roku lubelski klub wypożyczył plandekę od Sparty Wrocław (to jedyny klub, który od kilku lat posiadał taką plandekę zakupioną przez ligę od Ole Olsena i przekazaną do testów), gdy organizował zawody z cyklu Grand Prix. Zastosowanie jej umożliwiło rozegranie turnieju mimo długotrwałych i silnych opadów deszczu.

Władze PGE Ekstraligi podkreślają, że kupno plandeki powinno być połączone z wykonaniem na torze systemu odwodnienia. Pozwoli on na odprowadzenie do kanalizacji wody, która spłynie po plandece w stronę wewnętrznego krawężnika (tory żużlowe są odpowiednio sprofilowane).

W Lublinie odwodnienie liniowe toru wykonano przed trzema laty. MOSiR Bystrzyca na to zadanie wydał ponad 800 tys. zł. W tym roku spółka nie planuje już większych remontów na obiekcie przy Al. Zygmuntowskich.

- Klub na nowy sezon otrzymał jeszcze wytyczne posiadania specjalnej sieci teleinformatycznej. Będziemy uzgadniali z klubem, w jakim zakresie i przez kogo zostanie ona wykonana. Na razie nie jest to ustalone - dodaje Miłosz Bednarczyk.

Nowy sezon PGE Ekstraligi rozpocznie się 8 kwietnia. Żużlowcy Motoru w pierwszej kolejce zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Gorzów. Natomiast dziewięć dni później podejmą na lubelskim torze Włókniarza Częstochowa.
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Konto usunięte
Do boju Leicester
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Dramat jest według debi... lekarza zgony w Polsce idą w tysiącach hahahaha
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
W odpowiedzi na komentarz:
Konto usunięte
im wszystkim sie w dupach poprzewracalo
To dawno jest chore by kopacze tyle zarabiali.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com