Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Dwie nowe lokalizacje, co zyskamy?
 28.06.2022 13:26
Już 2 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku rozpocznie się rywalizacja o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Na Gliwickiej 72 zawodnicy będą chcieli jak najlepiej rozpocząć swoją przygodę z tegorocznym cyklem, składającym się z czterech rund. Co ciekawe na dwie z nich cykl TAURON SEC zawita po raz pierwszy w swojej kilkuletniej historii.
Pierwszą z dwóch nowych aren, które w tym roku będą gościły rywalizację najlepszych żużlowców Starego Kontynentu będzie łódzka Motoarena. Na zbudowanym w 2018 roku jednym z najnowocześniejszych stadionów żużlowych w całej Polsce odbędzie się trzecia runda cyklu TAURON SEC. Te zawody rozegrane zostaną 3 września. Łódzka Motoarena może pomieścić ponad 10 000 osób, a rekordzistą tamtejszego toru jest Peter Kildemand.
 
Drugą debiutującą w TAURON SEC lokalizacją są czeskie Pardubice, w których odbędzie się czwarta; finałowa runda tegorocznych zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Ten arcydługi tor mierzący nieco ponad 400 metrów nie raz gościł już prestiżowe międzynarodowe rywalizacje. Jedną z nich były finały Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Od 1964 roku w Pardubicach organizowane są zawody o Zlotą Prilbę tego miasta. Co ciekawe kolejna edycja tych ciekawych zawodów odbędą się po finałowej rundzie TAURON SEC.
Redakcja (za: inf.prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com