Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Smektała i Kołodziej przed SEC w Gustrow
 05.08.2022 23:03
Jutro na torze w Gustrow odbędzie się druga runda SEC. O swoich przemyśleniach przed zawodami powiedzieli Bartosz Smektała oraz Janusz Kołodziej.

Bartosz Smektała: Na torze w Gustrow z reguły czuję się dobrze, chociaż nie ma to żadnej reguły. Na torze w Lesznie zawsze też się dobrze czułem, a mimo tego przyjeżdżałem dzisiaj ostatni. Najważniejsze jest to, że jutro jest nowy dzień i nowe zawody. Jutro będę startował na tych samych silnikach co w Lesznie, są one dobre, ale trzeba je w odpowiedni sposób używać. Trzeba się zdecydować czy motocykl ma być słabszy czy silniejszy i jaką zębatkę użyć

 

Janusz Kołodziej: Na torze w Gustrow jeździłem może dwa razy, mniej więcej wiem jak jest zbudowany, ale nie wiem w jakiej kontycji jest ten tor obecnie, więc o tym przekonam się jutro. Mam bojowe nastawienie przed tymi zawodami, ale na dobrą sprawę jutro wyjdzie to w praktyce. Dzisiaj w Lesznie też miało nie padać, a jak już to późnej. Zobaczymy co wyjdzie jutro, jasne, ze przy takich upałach pojawiają się też opady deszczu. Gdyby jutro padało na takim ciemny, śliskim torze to może być ciężko. Mam nadzieję, że jutro warunki atmosferyczne będą dobre i zawody będą atrakcyjne dla kibiców. Dużo mówi się o tym, że jestem stawiany w roli faworyta do zwycięstwa SEC, ale szczerze to mam już tego trochę dość. Staram się podchodzić do tych zawodów jak do każdych innych. Bardziej niż toru w Gustrow obawiam się toru w Łodzi, bo tam jeszcze nie miałem okazji jeździć. W Gustrow byłem i nie najgorzej mi tam szło. Byłem kiedyś z Ernestem Kozą zobaczyć jak tor w Łodzi się tam prezentuje. Wydaje mi się, że na takim torze jak w Łodzi mogę się trochę się pomęczyć. Mam nadzieję, że do takich zawodów będę wstanie się dobrze przygotować. W Pardubicach jest na pewno o wiele dłuższy tor i już nie raz wydawało mi się, że mam idealny sprzęt na ten tor, a wcale nie byłem najszybszy. Niczego dzisiaj nie można być pewnym.

Dominika Bajer (za: Info własne)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (104)
5 dni temu
W odpowiedzi na komentarz:
1.CKM
2.Sparta
3.Motor
4.Apator
5.Stal
6.Unia

tak obstawiam tabelę na koniec po play offach
a u was jak?
Jak wygramy w niedzielę ze Sparta, to mamy finał
  Lubię
  Nie lubię
5 dni temu
Siema
  Lubię
  Nie lubię
5 dni temu
W odpowiedzi na komentarz:
Speedwayfun pisał,że lało całą noc
Coś tam padało ale do 16 tor będzie dobry ,w Lodzi to będzie tor dopiero
  Lubię
  Nie lubię
5 dni temu
Nie jest tajemnicą, że giełda transferowa jest rozgrzana do czerwoności. Dochodzą Pana informacje o zapytaniach dla Pana zawodników? Najwięcej ma ich z pewnością Kai Huckenbeck, który jedzie znakomity sezon…

Ja tym się za bardzo nie zajmuję. Wraz z Klausem Zwierschiną wiemy, jaki chcielibyśmy mieć skład na kolejny rok. Nie jest tajemnicą, że chcielibyśmy współpracować z tą samą ekipą, która jest bardziej doświadczona w rozgrywkach pierwszoligowych. Uważam, że w przyszłym roku będziemy na wyjazdach dużo groźniejsi. Nie wszyscy z naszych zawodników mieli to doświadczenie, a to na pewno nam nie pomagało. Zobaczymy. Wiem, że zarząd intensywnie rozmawia z naszą kadrą i chciałbym, żeby ten skład osobowy był bardzo zbliżony.

Czyli rewolucji kadrowej w Landshut nie należy się spodziewać?

Takie jest założenie. Mamy też określoną misję, którą jest promowanie niemieckich zawodników. Chcemy pomagać im w rozwoju po to, aby dobrze radzili sobie na arenie międzynarodowej. Przykładem takiego zawodnika, który rozwinął skrzydła jest Erik Bachhuber. Myślę, że niewiele osób się spodziewało, że zaliczy on tak fantastyczny progres. To jest dla nas ważne. Jeśli ktoś zdecyduje się odejść, to jesteśmy przygotowani. Mamy listę nazwisk z zawodnikami, którymi ewentualnie chcielibyśmy tę kadrę wzmocnić. Mam jednak nadzieję, że w naszym przypadku to się wyklaruje dość szybko. Zawodnicy mają też doświadczenie z innych klubów, gdy po jednym nieudanym występie byli odsuwani na pięć czy sześć spotkań. Oni muszą odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego, czego chcą. Jazda powinna być dla nich priorytetem.
  Lubię
  Nie lubię
5 dni temu
Wspominał Pan na Twitterze, że do składu wracają Kim Nilsson i Mads Hansen. To jest taki powrót na sto procent czy coś im jeszcze doskwiera?

Oni są w stu procentach gotowi. Z Kimem był taki problem, że on uszkodził kask podczas zawodów w Szwecji. Tam są takie przepisy, że po takim zdarzeniu licencja jest z automatu zawieszana na 10 dni. Zawodnik nie może wtedy nigdzie startować. Gdyby nie był zawieszony, to pojechałby w Bydgoszczy. Co do Madsa Hansena, to wraz z lekarzami podjęliśmy decyzję o odpoczynku. Gdybyśmy jechali o życie w Bydgoszczy, to pewnie Mads też mógłby pojechać.

Podpytam o temat regulaminowy. Wiadomo, że nawet jak wygracie ligę, to do PGE Ekstraligi nie możecie wejść. Nie jest to demotywujące?

My nie mamy z tym problemu, bo przystępowaliśmy do rozgrywek znając regulamin. W zeszłym roku też doskonale wiedzieliśmy, że w pierwszej lidze może startować tylko jedna ekipa zagraniczna. Wtedy wszystkie trzy zespoły były w 2. Lidze. Dla nas nie jest to jakiś problem, ale puchar do gabloty chętnie wsadzimy. Nie odpuszczamy, jedziemy tak jak do tej pory. Może będą to dla nas mecze trochę bardziej na luzie, bo już nie ma żadnej presji ewentualnego spadku. Jak się jedzie na luzie, to wychodzą fajne rzeczy. Doświadczyliśmy tego rok temu, gdy wszyscy byli spięci w play-offach, a my chcieliśmy tylko do nich wejść. Skończyło się awansem, zobaczymy jak będzie w tym roku. Przeciwnicy są nieporównywalnie mocniejsi, ale na pewno przed nikim nie schowamy głowy w piasek.
  Lubię
  Nie lubię
5 dni temu
ak wyglądają przygotowania do tego pierwszego meczu? Pewnie one są trochę utrudnione, bo Kai Huckenbeck i Dimitri Berge mają zmagania w cyklu Tauron SEC.

Nie jest to dla nas wielki problem. Tak naprawdę już od zeszłego roku nie trenujemy u siebie i ten system nam się mocno sprawdza. Wtedy nie ma pretensji o przygotowanie toru czy temperaturę. Dla nas treningiem zawsze są pierwsze cztery biegi. Wtedy łatwiej podejmować decyzje w którą stronę iść. Poza wspomnianą dwójką pozostali zawodnicy przyjeżdżają w sobotę do Landshut. Myślę, że na tym etapie trudno wyciągnąć coś nowego ze sprzętu. Prezentujemy się na domowym torze dobrze i liczę, że teraz też tak będzie. Oczywiście trzeba pamiętać, że każdy mecz generuje swój własny scenariusz.
  Lubię
  Nie lubię
5 dni temu
W ten weekend zaczynamy rundę play-off, ale na chwilę wrócę jeszcze do fazy zasadniczej. Wykonaliście plan nie w 80, nie w 100, ale chyba w 200 procentach, bo czwarte miejsce po tej części rozgrywek to dla beniaminka wynik rewelacyjny…

Bardzo cieszymy się z tego wyniku, chociaż trzeba przyznać, że też nie ustrzegliśmy się wpadek. Założeniem były zwycięstwa we wszystkich meczach u siebie, a z Falubazem nie udało nam się tego zrobić. Patrząc całościowo, to ta runda była dla nas bardzo udana. Dość spokojnie utrzymaliśmy się w lidze. Nie było to zadanie łatwe, bo liga była wyrównana, ale przez to tym bardziej możemy być zadowoleni. Przez to jeszcze bardziej czekamy na play-offy.

Teraz czekają Was Cellfast Wilki Krosno. Patrząc na wyniki w rundzie zasadniczej, to jest to chyba rywal najlepszy z możliwych na play-offy. Z tą ekipą udało Wam się nie tylko wygrać u siebie, ale także zdobyć punkt bonusowy.

Mogliśmy trafić też na Polonię lub Falubaz. Z zielonogórzanami w rundzie zasadniczej poszło nam zdecydowanie najgorzej, a z bydgoszczanami przegraliśmy punkt bonusowy dwoma oczkami. Dwumecz z Krosnem teoretycznie wygląda dla nas najlepiej, ale my zerujemy liczniki. Poprzednia runda nie ma już znaczenia. Musimy odjechać z Krosnem bardzo dobre 30 wyścigów. Wiemy z kim się mierzymy. Do składu wracają Vaclav Milik i Andrzej Lebiediew, jest jeszcze niedawno zakontraktowany Keynan Rew. Czeka nas piekielnie trudne zadanie. Na pewno nie weszliśmy jednak do tych play-offów, aby turystycznie odjechać dwa mecze. Też mamy swoje cele i wszystko co zdobędziemy ponad plan będzie dużą satysfakcją
  Lubię
  Nie lubię
5 dni temu
W odpowiedzi na komentarz:
W Rawiczu nie padało mocno
Speedwayfun pisał,że lało całą noc
  Lubię
  Nie lubię
5 dni temu
W odpowiedzi na komentarz:
W Rawiczu nie padało mocno
a to ok
  Lubię
  Nie lubię
5 dni temu
W odpowiedzi na komentarz:
1.CKM
2.Sparta
3.Motor
4.Apator
5.Stal
6.Unia

tak obstawiam tabelę na koniec po play offach
a u was jak?
zalezy jakie pary beda
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2022 Zuzelend.com