Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Wilki kontra Diabły w walce o półfinał [ZAPOWIEDŹ]
 11.08.2022 11:38
Cellfast Wilki Krosno są bardzo blisko wywalczenia awansu do półfinału eWinner 1. Ligi. Aby to stało się faktem, podopieczni trenera Ireneusza Kwiecińskiego muszą pokonać w dwumeczu drużynę Trans MF Landshut Devils.

Krośnianie pierwszy mecz wyjazdowy w minioną niedzielę, nieoczekiwanie pokonali ekipę z Bawarii 50:40 i znacząco przybliżyli się do awansu do półfinału. Liderem Wilków Krosno był Mateusz Szczepaniak oraz wracający po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi Andrzej Lebiediew. Z bardzo dobrej strony pokazali się również juniorzy, którzy w ostatnim czasie miewali problemy.

 

Trans MF Landshut Devils w meczu w Krośnie, nie musi nic. Klub spełnił przedsezonowe założenia i utrzymał się w eWinner 1 Lidze a ich awans do play-off jest sporym zaskoczeniem. Diabły chcą jednak powalczyć o jak najlepszy wynik w drugim meczu ćwierćfinałowym i spróbują sprawić oni niespodziankę z faworyzowanym liderem.

 

Dzisiejszy mecz rozstrzygnie to, kto awansuje do półfinałów bezpośrednio. Dwie z trzech drużyn, które zbiorą najwyższy dorobek punktowy w ćwierćfinałach, zostaną rozstawione w kolejnej fazie rozgrywek i trafią na teoretycznie słabszych rywali.

 

– Jesteśmy już bardzo blisko półfinału ligi, ale musimy zachować pełną koncentrację. Nie ma mowy o lekceważeniu rywala, bo to może się bardzo źle skończyć. Chcemy wygrać ten rewanż i dać dużo radości krośnieńskim kibicom – mówił menedżer Cellfast Wilki, Michał Finfa.

 

Spotkanie rewanżowe odbędzie się już w czwartek, 11 sierpnia o godzinie 20:00. Na ten mecz obowiązują bilety i karnety ze spotkania Cellfast Wilki Krosno – Stelmet Falubaz Zielona Góra. Wciąż dostępne są w sprzedaży bilety-cegiełki. Nabycie takiego biletu ma pomóc zmniejszyć straty krośnieńskiego klubu za porażkę walkowerem i konieczność zapłaty kar dla klubu z Zielonej Góry oraz do PZM.

 

Awizowane składy:
Cellfast Wilki Krosno:
9. Tobiasz Musielak
10. Keynan Rew
11. Mateusz Szczepaniak
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Franciszek Karczewski
15. Krzysztof Sadurski

Trans MF Landshut Devils:
1. Kai Huckenbeck
2. Kim Nilsson
3. Valentin Grobauer
4. Mads Hansen
5. Dimitri Berge
6. Mario Niedermeier
7. Norick Bloedorn

Sebastian Krauz (za: info własne)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com