Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Leicester Lions
vs
Kings Lynn Stars
Dzisiaj o 20:30
LIVE
Oxford Spires
vs
Ipswich Witches
Dzisiaj o 20:30
Polecamy
Mistrzu !!! Ja już nie mam siły...
 27.09.2022 22:00
Sezon ligowy w 2022 roku został w minioną niedzielę oficjalnie zakończony. Wszyscy znamy rezultaty, kto awansował, kto spadł i tak dalej. Kto najbardziej zaskoczył kibiców a kto zawiódł to też niech każdy sam sobie odpowie. Felieton ten można określić jako laurka dla Bartosza Zmarzlika, więc, jeśli za nim nie przepadasz nie mówię o szacunku, bo chyba nie ma takiej osoby, która by go nie szanowała, to proszę nie czytaj tego felietonu.

Bartosz Zmarzlik żużlowiec urodzony w 1995 roku. Pamiętam, gdy pojawiłem się na meczach w Gorzowie w 2006 roku ( pierwszy mecz zaliczyłem w 2001 roku), gdzieś na trybunach przewijało się nazwisko Zmarzlik. Mając 12 lat wchodziłem w tą dyscyplinę, więc nazwisko to utknęło mi mocno w pamięci. Jednak nie przez pryzmat Bartosza a Pawła, który przecież też jeździł na żużlu, teraz jest mechanikiem u brata. Pawła na żywo widziałem na Memoriale Edwarda Jancarza w 2009 roku, gdy jeździł w parze z Nickim Pedersenem. Było widać, że ma tzw. ,,bakcyla" do tego sportu, później wiemy wypadek w Bydgoszczy i Paweł musiał odpuścić. Wtedy siedząc a trybunach w trakcie Memoriału usłyszałem, że Paweł ma brata - właśnie Bartosza, który podobno jest jeszcze lepszy. Rok później już Bartosz był na torze w zawodach młodzieżowych i zaczął pracować i rozwijać się i dzięki temu jest dzisiaj tam, gdzie jest, czyli na SZCZYCIE.

 

Bartosz Zmarzlik na prowadzeniu to bardzo częsty widok na żużlowych torach.

 

Nie będę się tutaj rozpisywać o trofeach medalach czy średnich biegowych, bo to każdy może  sobie sprawdzić na stronach internetowych. Wolałbym się skupić na umiejętnościach oraz instynkcie żużlowym, bo te dwie rzeczy mieli wielcy tego sportu jak Tony Rickardsson czy Hans Nielesen. Pierwsza rzeczą, którą podziwiam u Bartosza jest genialne czytanie toru i brak jakiejkolwiek krytyki na warunki torowe. Ja osobiście nie pamiętam wywiadu, żeby Bartosz narzekał, że start przyczepny, trasa twarda czy na odwrót tutaj tego nie ma. W niedziele w swoim pierwszym starcie Bartosz zdobywa 2 punkty i wszyscy mówią, że jest wolny. Później przekłada się i robi 19 punktów w meczu !!! To jest coś nieprawdopodobnego. Bartosz w tym  sezonie w fazie play-off zdobył ponad 100 punktów, kosmos. Wielu ludzi powie no, ale on ma sprzęt, dobra tylko też jest sztuką go dobrze wykorzystywać. Ilu zawodników miało od lat swoich tunerów i jednak w pewnym momencie cos zaczęło szwankować? Tutaj tego nie ma. Tutaj jest sportowiec przez wielkie ES. Jeszcze jedna rzecz z tego finałowego meczu w Lublinie, rywalizacja już rozstrzygnięta, bieg 15 co robi Bartosz goni za Jarosławem Hampelem i go wyprzedza i zdobywa trzy punkty, wygrywając swój ostatni bieg w barwach drużyny z Gorzowa w sezonie 2022. Wielu zawodników by już odpuściło, ale nie Bartosz.

 

      

Widok Bartosza Zmarzlika na najwyższym stopniu podium w cyklu Grand Prix  to ,,praktycznie" codzienność.

 

Po złotym medalu Tomasza Golloba zastanawialiśmy się czy będzie następca ? A ja powiem jedno Uczeń przerósł Mistrza. Bartosz Zmarzlik trzykrotny mistrz świata, po sześć tytułów ma Mauger czy Rickardsson. A ja napiszę jedno, jeśli mamy tą najlepszą żużlową ligę świata, stadiony i tak dalej to miejmy też najlepszego żużlowca w historii tej dyscypliny. Bartosz kilkanaście lat kariery przed Tobą, trzy tytuły mistrza świata już masz, jeszcze cztery do zdobycia, aby pobić rekord wyżej wymienionych Rajderów...Trzymamy kciuki...Teraz w sobotę w Toruniu oficjalnie już czekamy na odbiór przez Ciebie Trofeum za ten sezon i chyba czas na zasłużony odpoczynek. Ze swojej strony Chylę Czoła nad Twoją postawą a naszym czytelnikom życzę wszystkiego najlepszego na jesienno zimowe wieczory i Do Zobaczenia na Żużlowym Szlaku w sezonie 2023 !!!

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 1
Marcin Marchel (za: inf.własna/redakcja)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
4 miesiące temu
Q
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com