Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
vs
Wczoraj o 18:00
Polecamy
Żużlowy Mecz Narodów w Łodzi już 10 kwietnia
 23.02.2023 16:45
Szósta edycja Meczu Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej otworzy sezon żużlowy w Łodzi. Po raz pierwszy w historii tego wyjątkowego wydarzenia sportowego odbędzie się ono na wiosnę. Już 10 kwietnia na Moto Arenie Łódź pojadą gwiazdy, będzie wielkie sportowe święto, a bilety na wydarzenie będzie można kupić za złotówkę!
Zapoczątkowana przez Klub Żużlowy Orzeł Łódź w 2018 roku inicjatywa “Meczu Narodów” jest jednocześnie formą uczczenia pamięci założycielki firmy H. Skrzydlewska, czyli partnera strategicznego Klubu. To Helena Skrzydlewska podjęła kilkanaście lat temu decyzję o zaangażowaniu środków finansowych na wsparcie “czarnego sportu” w mieście Łodzi. 
 
Szczegóły szóstej edycji wydarzenia ogłoszone zostały podczas wtorkowej konferencji prasowej, która odbyła się w studio filmowo-telewizyjnym Arterion AHE w Łodzi.
 
Tegoroczny Mecz Narodów odbędzie w lany poniedziałek, a bilety będą do kupienia za symboliczną złotówkę! Wszystkie szczegóły związane z Meczem Narodów 2023 (m.in. od kiedy i gdzie w sprzedaży będą wejściówki) będą niebawem dostępne na www.orzel.lodz.pl. 
 
- Poprzednie pięć edycji Meczu Narodów odbywało się jesienią, a teraz m.in. po konsultacjach z kibicami zdecydowaliśmy, że tym wydarzeniem zaczniemy sezon żużlowy w Łodzi. I tym samym w lany poniedziałek zapraszamy wszystkich na Moto Arenę Łódź, gdzie emocji na pewno nie zabraknie. Kilka miesięcy temu na Meczu Narodów był niemal komplet widzów i wierzymy, że tak samo będzie 10 kwietnia – mówi Witold Skrzydlewski, Honorowy Prezes Klubu Żużlowego Orzeł Łódź.
 
Wśród zawodników, których 10 kwietnia zobaczymy na łódzkim torze będą m.in. Norbert Krakowiak, Jason Doyle, Matej Zagar czy Patrick Hansen, czyli zawodnicy z bardzo dużym doświadczeniem w PGE Ekstralidze. Ponadto przed własnymi kibicami zaprezentują się zawodnicy H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, którzy barw klubu bronić będą w 2023 roku. 
 
Podczas konferencji poinformowano także o podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi a KŻ Orzeł Łódź. Oprawa konferencji przygotowana przez AHE była pierwszym aspektem realizacji tego porozumienia. Studenci AHE będą pracowali przy obsłudze medialnej meczów ligowych H. Skrzydlewska Orzeł Łódź: m.in. na profilach klubowych pojawią się materiały zza kulis, magazyny żużlowe oraz więcej treści w social mediach skierowanych zarówno do kibiców, jak i do osób, które do tej pory nie interesowały się tym sportem. 
 
- Bardzo się cieszę, że mogę powitać sport żużlowy w naszej uczelni. Chociaż jest to właściwie jego powrót. Akademia to miejsce otwarte na współpracę. Ten rok jest szczególny dla AHE i klubu. Akademia obchodzi swoje 30-lecie, a klub mam nadzieję, ma przed sobą bardzo dobry sezon zakończony awansem do Ekstraligi - powiedziała prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Dul-Ledwosińska, rektor AHE. 
 
Klub w ramach współpracy będzie wspierał AHE w działaniach promocyjnych, ale także stworzy przestrzeń do praktyk dla studentów między innymi kierunków: dziennikarstwo, kulturoznawstwo czy też taniec. Będą prowadzone także działania związane z szerzeniem idei marketingu sportowego wśród łódzkiego biznesu. - Cieszę się, że znaleźliśmy wiele elementów, które są dla nas ważne i pozwalają zbudować tę współpracę. Żużel to fascynujący sport. Wiedzą o tym jego sympatycy, nasi wierni kibice, ale chcemy, aby emocje, jakie towarzyszą meczom, poczuli także nowi widzowie. I mam nadzieję, że ta współpraca się do tego przyczyni. Będziemy oczywiście także mocno wspierać AHE w kwestii świętowania jubileuszu, ale także podkreślania pozycji tej uczelni w Polsce - powiedział Witold Skrzydlewski, Honorowy Prezes Klubu Żużlowego Orzeł Łódź.
 
 
Brak opisu.
Redakcja (za: inf.prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com