Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Chłopaki do wzięcia, a może doświadczone wilki...
 25.02.2023 15:43
Matej Zagar, Adrian Miedziński, Rune Holta czy Norbert Kościuch, jakbym takich żużlowców zaczął wymieniać jeszcze rok temu to wszyscy by myśleli, że wymieniam skład jednego z zespołów co najmniej z 1 ligi. Aktualnie są to zawodnicy, którzy nie znaleźli pracodawców na sezon 2023. Podpisali oni kontrakty tzw. ,,warszawskie" czy to Zagar w klubie z Torunia czy Holta w klubie z Opola.

Patrząc pod tym kątem zawodnicy Ci zrobili naprawdę mądrą rzecz. Już teraz można usłyszeć komentarze typu ,,No, jeśli Paweł Przedpełski nie będzie spełniał oczekiwań to Matej Zagar wskoczy w jego miejsce". A ,,przejście" z kontraktu warszawskiego na profesjonalny kontrakt z określonym wynagrodzeniem nie jest żadnym problemem.  Z drugiej strony w przypadku Słoweńca to aż dziw bierze, że taki zawodnik nie znalazł pracodawcy. Co prawda nie miał udanego ostatniego sezonu tylko pytanie czy problem leży w formie czy w honorarium jakie sobie życzy za swoje usługi Matej Zagar. Taka sama sytuacja tyczy się Rune Holty czy Adriana Miedzińskiego ( w tym przypadku kontrakt ,,warszawski" z Polonią Bydgoszcz), więc nie powiedziane, że zawodnicy Ci nie będą startować w tych klubach. Jedna kontuzja któregoś z zawodników z podstawowego składu (odpukać) czy zniżka formy na początku rozgrywek i sytuacja może się diametralnie zmienić. Inna sytuacja tyczy się Norberta Kościucha w tym przypadku nie ma on szans na  starty w drużynie z Grudziądza. Teraz pytanie, gdzie Norbert może wylądować, albo kiedy ? Wydaje się, że drużyny z 1 ligi nie były zainteresowane zakontraktowaniem Norberta, ale w 2 lidze żaden z klubów nie był za tym, aby wzmocnić skład Norbertem czy może kwestią jest wynagrodzenie ? O tym wie sam Norbert.

 

Rune Hota w zeszłym roku podjął decyzję, która okazała się strzałem w ,,10" Jak będzie tym razem ?

 

Te sytuacje żużlowców pokazują jedno, że nie podpisanie kontraktu z honorarium w danym klubie nie świadczy o tym, że tacy żużlowcy stracą sezon. Już ubiegły sezon w przypadku Rune Holty (wzmocnił drużynę z Poznania i przyczynił się do awansu do 1 ligi) pokazał, że czasami warto poczekać, aby, być może otrzymać większe wynagrodzenie i pewne miejsce w podstawowym składzie i mieć naprawdę przyzwoity sezon.

 

Jaki klub w nadchodzącym sezonie w Polsce będzie reprezentował Matej Zagar ?

Podobał Ci się ten artykuł?
Daj plusa autorowi, by zwiększyć jego szanse na nagrodę!
Aktualna ocena: 1
Marcin Marchel (za: inf.własna/strony klubowe)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (2)
3 miesiące temu
Q
  Lubię
  Nie lubię
8 miesięcy temu
Q....ile to ma wisieć...
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com