Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Tomasz Orwat: Dobrze wspominam swój ostatni mecz w Rawiczu i to pomogło przy rozmowach.
 07.03.2023 19:57
Tomasz Orwat przed sezonem 2023 zmienił swojego pracodawcę i w zbliżającym się sezonie będzie jeździł w II ligowym Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. W rozmowie z naszym portalem opowiada, dlaczego wybór padł na klub z Rawicza, jak zapatruje się na współpracę z byłymi zawodnikami cyklu Grand Prix oraz jak idą przygotowania do nadchodzącego sezonu.

 

1) Tomek przed sezonem 2023 dołączyłeś do drużyny z Rawicza, jak widzisz swoje starty w tym klubie i dlaczego wybór padł na niedźwiadki ?

 

Tomasz Orwat: Dobrze wspominam swój ostatni mecz w Rawiczu i to pomogło przy rozmowach. Chce wykonywać swoją pracę jak najlepiej i mieć z tego dużo radości i jeśli tak będzie to będę zadowolony.

 

2) Będziesz miał okazję współpracować z takimi zawodnikami jak m.in. Hans Andersen czy Scott Nicholls to przecież byli zawodnicy z cyklu grand prix, jak zapatrujesz się na tą współpracę ?

 

Tomasz Orwat: Są to bardzo doświadczeni zawodnicy, od których będę mógł się wiele nauczyć. Tak samo jestem pewny, że będę mógł liczyć na pomoc naszego kapitana Damiana Balińskiego i z całą pewnością będą mógł od nich wyciągnąć wiele cennych informacji.

 

3) Jak idą przygotowania do zbliżającego się sezonu, jak wygląda forma fizyczna i baza sprzętowa?

 

Tomasz Orwat: Fizycznie wszystko wygląda świetnie, delikatnie zmieniłem tryb przygotowań i znacznie więcej pływam oraz chodzę do fizjoterapeuty. Po ubiegłorocznych urazach praktycznie nie ma śladów i nie stanowią dla mnie przeszkody. Jak pozwala pogoda to jeżdżę na crossie i czuję się na nim tak jak nigdy przedtem, a jest to zasługa treningów wraz z Rawicką Akademia Żużla pod okiem trenera, który bardzo poprawił moja technikę jazdy. Sprzętowo potrzebuje jeszcze kilka dni na zbudowanie wszystkich motocykli, ale w przyszłym tygodniu będą już gotowe do jazdy.

 

4) Jakie stawiasz sobie cele indywidualne i drużynowe na sezon 2023 ?

 

Tomasz Orwat: Przede wszystkim chce bawić się żużlem, mieć z niego jak najwięcej radości i pozytywnych emocji, a wynik przyjdzie wtedy sam. Chce wyciągać wnioski z poprzednich lat i dlatego pozmieniałem bardzo dużo w swoim podejściu oraz teamie i liczę że przyniesie to dobry efekt.

 

5) Czy oprócz startów w klubie z Rawicza będziesz jeszcze się gdzieś ścigał, czy może planujesz starty w jakimś klubie zagranicą?

 

Tomasz Orwat: Na pewno jak co roku będę chciał startować w wielu turniejach zagranicznych, a być może w jakiejś lidze. Są już wstępne rozmowy w tych tematach, ale jeszcze trzeba troszeczkę poczekać na potwierdzenie startów po za Polską.

 

 

Tomek Orwat (tutaj w barwach swojego macierzystego klubu) liczy na udany sezon 2023 w barwach ekipy z Rawicza.

Marcin Marchel (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2023 Zuzelend.com