Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Trójka Polaków z awansem do SGP2
 21.05.2023 11:22
W sobotę na trzech torach rozegrane zostały kwalifikacje do tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix 2, czyli trzech finałów, które wyłonić mają najlepszego juniora.

Na torach w : Pardubicach, Krsko oraz Vojens wyłonionych miało zostać 12 finalistów SGP2. W stawce 48 zawodników mieliśmy 4 Polaków, a wśród nich obrońcę tytułu sprzed roku Mateusza Cierniaka.

 

Po rozegraniu kwalifikacji wiemy już na pewno, że nasz kraj reprezentować będzie trójka zawodników: Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski oraz Damian Ratajczak. Niestety w Vojens przepadł Kacper Pludra, kończąc zawodny na 6 pozycji. 

 

 

Vojens:
1. Esben Hjerrild (Dania) (3,3,2,3,2) 13+3
2. Philip Hellstroem-Baengs (Szwecja) (1,3,3,3,3) 13+2
3. Francis Gusts (Łotwa) (2,2,2,2,3) 11+2+2+3
4. Damian Ratajczak (Polska) (3,1,3,3,1) 11+3+2
**************************************************
5. Mathias Pollestad (Norwegia) (2,2,3,2,2) 11+3+1
6. Kacper Pludra (Polska) (2,2,1,3,3) 11+1+3+w
7. Anders Rowe (Wielka Brytania) (3,3,1,2,2) 11+2+1
8. Jaroslav Vanicek (Czechy) (2,1,2,1,3) 9
9. Jesper Knudsen (Dania) (3,3,d,1,1) 8
10. Ludvig Selvin (Szwecja) (1,1,1,2,2) 7
11. Espen Sola (Norwegia) (0,2,3,0,0) 5
12. James Pearson (Australia)0 (0,0,2,1,1) 4
13. Alex Martin (USA) (1,1,0,0,0) 2
14. Marlon Hegener (Niemcy) (0,0,1,1,0) 2
15. Artiom Juhno (Łotwa) (1,0,d,0,1) 2
16. Jonny Wynant (Niemcy) (u,0,0,u,0) 0
17. Rune Thorst (Dania)  NS
18. William Drejer (Dania) NS
 
 
Krsko
1. Emil Breum (Dania) (3,3,3,3,3) 15
2. Norick Bloedorn (Niemcy) (2,3,3,3,3) 14
3. Mateusz Cierniak (Polska) (3,2,3,2,3) 13
4. Gustav Grahn (Szwecja) (3,3,1,1,3) 11
*******************************************
5. Bastian Borke (2,1,2,3,2) 10
6. Anze Grmek (2,2,2,2,2) 10
7. Petr Chlupac (Czechy) (3,3,3,0,d) 9
8. Mathias Tresarrieu (Francja) (0,2,1,3,1) 7
9. Leon Flint (1,2,2,1,1) 7
10. Maurice Brown (1,1,2,2,0) 6
11. Jacob Hook (2,0,0,2,1) 5
12. Richard Fuzesi (0,0,1,0,2) 3
13. Matteo Boncinelli (1,R,0,0,2) 3
14. Mychajlo Tymoscuk (0,1,1,1,d) 3
15. Julian Kuny (t,0,d,1,1) 2
16. Roman Kapustin (0,1,0,0,0) 1
17. Patricia Erhart (1) 1
 
 
Pardubice:
1. Keynan Rew (Australia) (1,3,3,3,3) 13
2. Bartłomiej Kowalski (Polska) (1,3,3,3,2) 12
3. Casper Henriksson (Szwecja) (3,1,2,3,2) 11+3
4. Nicolai Heiselberg (Dania) (3,2,1,2,3) 11+2
***********************************************
5. Nazar Parnitskyi (Ukraina) (3,3,0,2,2) 10
6. Ernest Matiuszonok (Łotwa) (2,1,3,1,3) 10
7. Drew Kemp (Wielka Brytania) (1,3,3,1,1) 9
8. Dan Gilkes (Wielka Brytania) (2,2,2,2,d) 8
9. Daniel Klima (Czechy) (3,2,2,w) 7
10. Sebastian Koessler (Austria) (0,2,1,0,3) 6
11. Ricards Ansviesulis (Łotwa) (2,1,2,w,1) 6
12. Erik Bachhuber (Niemcy) (2,0,0,3,0) 5
13. Jan Jenicek (Czechy) (0,0,1,1,2) 4
14. Tino Bouin (Francja) (0,0,0,2,1) 3
15. Matous Kameník (Czechy) (1,1,1,0,d) 3
16. Bruno Belan (Czechy) (1) 1
17. Matej Fryza (Czechy) (1) 1
18. Maksym Sereda (Ukraina) (0,0,0,0,0) 0
Redakcja (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
rok temu
Heiselberg to mam przecież prawda Przemek?
  Lubię
  Nie lubię
+2
© 2002-2024 Zuzelend.com