Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Tauron SEC przenosi się do Gustrow
 05.08.2023 13:01
Czas na drugą rundę Tauron SEC 2023. Rywalizacja przenosi się do Gustrow, gdzie po raz ósmy odbędzie się runda Indywidualnych Mistrzostw Europy.
Aktualnym liderem klasyfikacji przejściowej cyklu jest Leon Madsen. Duńczyk triumfował podczas pierwszej rundy w Częstochowie i to on jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Meklemburgii. Tuż za nim znajduje się Mikkel Michelsen, który ma zaledwie jeden punkt mniej niż obrońca tytułu. Indywidualny Mistrz Europy z 2019 oraz 2021 roku z pewnością wykorzysta każde małe „potknięcie” swojego rodaka. Wysokiego wyniku możemy się spodziewać po Patryku Dudku, który stawał na podium podczas dwóch ostatnich rund rozegranych w Güstrow. Dwa lata temu był trzeci, natomiast ostatnio zakończył na drugim miejscu. 
 
W zeszłym roku zwyciężył Janusz Kołodziej, dla którego był to pierwszy triumf w historii Indywidualnych Mistrzostw Europy. Polak rozpocznie swoją przygodę z tegorocznym cyklem TAURON SEC właśnie w Güstrow. Nie jest jedynym, który z powodu kontuzji był zmuszony wycofać się z inauguracyjnej rundy zmagań w Częstochowie. Oprócz Kołodzieja, nadchodząca runda będzie pierwszą dla Dominika Kubery, Grzegorza Zengoty oraz Andreasa Lyagera. Cała czwórka będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony zdobywając przy tym jak najwięcej cennych „oczek”.
 
 Do rywalizacji o najwyższe lokaty mogą włączyć się również reprezentanci gospodarzy – Kai Huckenbeck oraz Norick Blödorn. Pierwszy z nich będzie chciał udowodnić, że gorszy wynik osiągnięty w Częstochowie był wynikiem niefortunnych zdarzeń, natomiast młody zawodnik, który otrzymał „dziką kartę” na te zawody, stanie przed szansą, by uczynić ze swojego debiutu w TAURON SEC coś specjalnego.
 
 Interesująco zapowiada się występ Dimitriego Berge. Francuz, podczas pierwszej rundy zmagań zaprezentował się bardzo udanie, o czym najlepiej świadczy fakt, że do Güstrow pojedzie jako piąty zawodnik klasyfikacji przejściowej zmagań, mając 10 punktów na koncie.  Z niemieckim torem nie ma jednak zbyt dobrych wspomnień – przed rokiem zdobył na nim zaledwie jeden punkt. Czy umocni się w czołówce? Jak sam wspominał, jest w pełnej gotowości na osiąganie wysokich wyników.
 
 
Partnerem głównym cyklu Speedway Euro Championship jest Lotto.
 
Lista startowa drugiej rundy TAURON SEC 2023 w Güstrow:
1. Dominik Kubera (Polska)
2. Andreas Lyager (Dania)
3. Janusz Kołodziej (Polska)
4. Grzegorz Zengota (Polska)
5. Jan Kvech (Czechy)
6. Adam Ellis (Wielka Brytania)
7. Dimitri Berge (Francja)
8. Antonio Lindbåck (Szwecja)
9. Mikkel Michelsen (Dania)
10. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
11. Vaclav Milik (Czechy)
12. Kacper Woryna (Polska)
13. Patryk Dudek (Polska)
14. Leon Madsen (Dania)
15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
16. Norick Blödorn (Niemcy)
17. Lukas Baumann (Niemcy)
18. Ben Ernst (Niemcy)
 
Bilety na drugą rundę TAURON SEC 2023 dostępne są na www.speedwayeuro.com. Pierwszy bieg zawodów zaplanowano na godzinę 19:00.
Redakcja (za: inf.prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com