Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Belle Vue Aces
vs
Oxford Spires
Dzisiaj o 20:30
LIVE
Birmingham Brummies
vs
Sheffield Tigers
Dzisiaj o 20:30
Polecamy
MF Trans Landshut Devils rezygnuje z udziału w 1.Lidze żużlowej
 14.09.2023 20:50
Włodarze klubu MF Trans Landshut Devils przesłało do Polskiego Związku Motorowego pismo, w który oficjalnie rezygnują z udziału w 1.Lidze żużlowej w sezonie 2024.

W związku z tym PZM rozpoczyna rozmowy, które mają doprowadzić do tego, żeby za rok w 1. Lidze jeździło osiem drużyn. Pierwszeństwo w tych rozmowach ma InvestHouse Plus PSŻ Poznań. To właśnie z działaczami tego klubu związek będzie dyskutował o ewentualnych startach w 1. Lidze. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych krokach dotyczących sytuacji w 1. Lidze – mówi nam Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

 

Klub z Landshut został niemal zmuszony na podjęcie takiego kroku gdyż część czołowych zawodników jeszcze przed zakończeniem tegorocznych rozgrywek postanowiła zmienić barwy klubowe. Wiadomo już, że zespół opuści Francuz, Dmitri Berge oraz Norick Bloedorn. Kuszony ofertami z polskich zespołów jest również Kai Huckenbeck. W takiej sytuacji MF Trans Landshut Devils miałby spore kłopoty ze skompletowaniem zawodników z niemiecką licencją, mogących z powodzeniem rywalizować na pierwszoligowym poziomie.

 

Kolejnym problemem Diabłów z Landshut jest problem z dostosowaniem się do zmian jakie nastąpić mają jeszcze przed rozpoczęciem się nadchodzącego sezonu w 1.Lidze żużlowej. Głownie chodzi tu o przekształcenie się przez klubów w spółki akcyjne z siedzibą w Polsce. 

 

Dlatego też włodarze niemieckiego klubu postanowiły zrezygnować z udziału w przyszłorocznych rozgrywkach za zapleczu ekstraligi. Nie oznacza to jednak, że w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy ekipy MF Trans Landshut Devils na polskich torach. Zespół zdecydował się wystartować w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce tj. 2.Lidze żużlowej.

Redakcja (za: inf.własna/polskizuzel.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com