Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Bartosz Zmarzlik ze złotem! Srebrny Lindgren, brąz dla Vaculika
 01.10.2023 0:15
Do ostatniego, finałowego biegu trwała walka o złoto Indywidualnych Mistrzostw Świata. Zwycięstwem w biegu ostatnim, 23 Bartosz Zmarzlik przypieczętował swój czwarty tytuł najlepszego żużlowca globu.

Walka o wygraną w całym cyklu SGP 2023 rozstrzygnęła się w momencie kiedy taśma startowa poszła do góry w biegu finałowym DeWalt FIM Speedway Grand Prix of Poland na MotoArenie w Toruniu. Bartosz Zmarzlik popisał się w nim perfekcyjny startem i pomknął po czwarty tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. 

 

Tuż za Polakiem jako drugi minął linie mety największy i jedyny rywal do walki o złoto Szwed, Fredrik Lindgren. Trzeba zaznaczyć, że Freddy zrobił dosłownie wszystko aby sięgnąć po największy tytuł w żużlu lecz jest to wciąż za mało na Bartosza Zmarzlika.

 

W sobotni wieczór oprócz walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata emocjonować można było się rywalizacją o brąz IMŚ pomiędzy Jackiem Holderem a Martinem Vaculikiem. Tutaj rozstrzygnięcia padły chwilę wcześniej, bo po biegach półfinałowych. Obaj zawodnicy nie zdołali awansować do finału ale to Słowak przyjechał w swoim półfinale na trzeciej pozycji dzięki czemu na jego szyi zawisł brąz, historyczny dla słowackiego żużla.

 

Klasyfikacja generalna Speedway Grand Prix 2023:

 

#   Zawodnik Punkty
1 Bartosz Zmarzlik 158
2 Fredrik Lindgren 150
3 Martin Vaculik 125
4 Jack Holder 123
5 Leon Madsen 111
6 Robert Lambert 108
7 Dan Bewley 104
8 Jason Doyle 96
Redakcja (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com