Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Birmingham Brummies
vs
Leicester Lions
Wczoraj o 20:30
Polecamy
Rafał Okoniewski: Zimą trzeba się przygotowywać solidnie
 23.11.2023 12:07
W przerwie między sezonami do Fogo Unii Leszno dołączył Rafał Okoniewski, który zastąpi Piotra Barona, który przez wiele lat pełnił funkcję menadżera zespołu.

Rafał Okoniewski w trakcie wywiadu przyznał jak wyglądały rozmowy dotyczące jego przejścia do Leszno - Pewnego dnia dostałam  telefon z Leszno, od Piotr Rusieckiego i pojechałam na spotkanie. Wiedziałam, że będzie to powrót, ale myślałem, że to będzie powrót na trochę inne stanowisko. Myślałem, że to będzie współpraca z młodzieżą czy coś podobnego, ale dostałem możliwość prowadzenia pierwszego zespołu i nie ukrywam, że ta decyzja trochę mnie zszokowała. Decyzji nie podjąłem od razu, dałem sobie z prezesem takie dwa tygodnie na przemyślenia. Po tym czasie wróciliśmy do rozmów i przyjąłem proponowane stanowisko.

 

Okoniewski opowiedział co robił przez ostatnie lata - W tym sezonie współpracowałem z Szymonem Szlauderbachiem i od tego zaczęło się, że na nowo pojawiłem się w żużlu. Z Szymonem współpracowałem 2 lata, sezon 2022 był właśnie tym drugim rokiem. W tym roku współpracowałem ze sztabem szkoleniowym Betard Sparty Wrocław. Inicjatywa wyszła od Andrzeja Rusko, jako wsparcie dla drużyny. W momencie kiedy dostałem propozycję od Fogo Unii Leszno, musiałem zrezygnować z innych funkcji. Mam nadzieję, że ta decyzja była bardzo dobrą i mądra, a poza sezonie  zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Nowy menadżer Fogo Unii Leszno przyznał jak będą wyglądać przygotowania do sezonu 2024 - Zawodnicy w Lesznie to są pracowici ludzie. Ciężka praca po sezonie na pewno nam się opłaci. W czasach kiedy ja jeszcze jeździłem tak samo teraz chłopacy pracują podobnie. Zimą trzeba się przygotowywać solidnie. Od trzech do pięciu razy w tygodniu będziemy trenować na sali, czekają nas testy wydajnościowe w sobotę. Zobaczymy jak one wyjdą i od nich będzie zależeć. Nie wątpię w to, że każdy będzie dobrze przygotowany w te wejście na sezon zimowy. Trzy razy w tygodniu na pewno będziemy razem trenować,  a dodatkowo każdy będzie prowadził indywidualnie ćwiczenia.

 

U Janusza Kołodzieja trawa rehabilitacja po kontuzjach odniesionych w minionym sezonie - Kontuzja Janusz Kołodzieja to jest coś starego, wraca do pełni sił po operacji. Do sezonu jeszcze dużo czasu, jest to bardzo doświadczony zawodnik i do tego czasu sobie poradzi. Z początkiem roku będzie już wszystko dobrze, nic go nie będzie polało i nic mu nie przeszkadzało. Wiadomo, że zdarzają się sytuację, że jak coś boli to zaciska się zęby i jedzie się dalej. Gdzieś ta niedoleczona konfuzja siedzi gdzieś tam z tyłu głowy siedzi, ale myślę, że będzie miał wyczyszczoną głowę z początkiem nowego sezonu.

Dominika Bajer (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com