Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Birmingham Brummies
vs
Leicester Lions
Wczoraj o 20:30
Polecamy
Nowa nazwa II ligi
 27.11.2023 22:57
Od przyszłego sezonu dotychczasowa nazwa 2.Liga żużlowa zmieni się na Krajową Ligę Żużlową. Po tym jak powstała Speedway 2 Ekstraliga zmian wymagała najniższa klasa rozgrywkowa.

Od przyszłego sezonu najniższa klasa rozgrywkowa w Polsce nosić będzie nazwę Krajowa Liga Żużlowa.

 

Istnieje szansa, że w przyszłorocznych rozgrywkach KLŻ weźmie udział osiem zespołów. Wszystko uzależnione jest od dwóch ośrodków żużlowych: Krakowa i Rawicza.

 

Zastanawialiśmy się, co zrobić i jak nazwać drugą ligę. Były różne pomysły. Choćby trzecia liga. Doszliśmy jednak do wniosku, że to nie byłoby dobre dla samych klubów, kibiców czy sponsorów. Zwłaszcza tym ostatnim trudno byłoby wytłumaczyć, że kluby, które jeździły w drugiej lidze, teraz są w trzeciej. To znaczy, że teraz spadły, zostały zdegradowane? Finalnie doszliśmy do wniosku, że w przyszłym roku pojedziemy, jako Krajowa Liga Żużlowa, Chcemy tę formułę utrzymać, choć oczywiście marzy nam się sponsor tytularny. Nie wiem jednak, czy się uda. Ta druga liga powinna być takim miejscem, gdzie ci najmłodsi zaczynają, gdzie zagraniczni zawodnicy, którym ciężko się przebić, stawiają pierwsze kroki w Polsce. Mamy też jednak w drugiej lidze żużlowców, jak Bellego, którzy niedawno startowali w Ekstralidze. Jeszcze Bjerre czy Zagar nigdzie nie podpisali, więc może oni też pojadą w drugiej lidze. Jakby nie spojrzeć poziom tej klasy rozgrywkowej bardzo się podniósł. To jest coś innego, niż 5, czy 10 lat temu. Druga liga stała się miejscem, gdzie można stworzyć coś, co będzie cieszyło oko kibica. Osiem zespołów, to byłoby duże osiągnięcie. To byłby dobry wynik. Jak zespoły z Rawicza i Krakowa potwierdzą dostępność, to tak. Rawicz jest dużym znakiem zapytania. Czekam na konkrety ze strony klubu i władz miasta. W sprawie Krakowa rozmawiałem z Krzysztofem Cegielskim, który stara się doradzać. Sytuacja jest rozwojowa – mówi nowy przewodniczący GKSŻ Ireneusz Igielski.

Redakcja (za: polskizuzel.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (3)
5 miesięcy temu
Taka ciekawostka
Jeden z najbardziej zasłużonych zespołów wraca do Premiership. Mowa o Oxford Spires, które w przeszłości sięgnęło po pięć tytułów mistrza kraju. Teraz będzie to jedyny klub na Wyspach Brytyjskich, który startować będzie na wszystkich szczeblach.
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Rawicz ? A jak tam Byki ? Już nie ma współpracy ?
Kraków liczy kasę hihihi i gdzie im tam do żużla ha !
  Lubię
  Nie lubię
5 miesięcy temu
Witam w piątunio xd
Demencja to zmniejszenie sprawności umysłowej, które wynika ze zmian powstałych w mózgu. Są one odpowiedzialne za postępujące osłabienie funkcji poznawczych, takich jak: pamięć, myślenie, orientacja, liczenie czy zdolność rozumienia.
Czyżby to odnosiło się do Rufina ? bo to co on wygaduje .......itd...
A w ogóle to siedzę sobie w barze, delektuję się podwójnie chmielonym i mam to wszystko w doopie
A propos...jak tam andrzejki ?
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com