Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
LIVE
Birmingham Brummies
vs
Leicester Lions
Wczoraj o 20:30
Polecamy
Poznaliśmy kalendarz Tauron SEC
 08.02.2024 22:52
Organizatorzy cyklu Tauron SEC odkryli karty, przedstawiając lokalizacje trzech pierwszych tegorocznych finałów. Serial zawita do dwóch zupełnie nowych lokalizacji, pozostałe zaś są doskonale znane fanom Indywidualnych Mistrzostw Europy.
Pierwsza runda odbędzie się w Debreczynie. Jest to jedyny czynny owal żużlowy na Węgrzech. Lokalny klub działa od 1972 roku i jest siłą sportu w kraju. Lokalny bohater Zlotan Adorjan jest jedynym Węgrem, który regularnie uczestniczy w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Tor żużlowy w Debreczynie jest jednym z najdłuższych na świecie – jego długość przekracza 400 metrów. Pierwsza w historii runda Indywidualnych Mistrzostw Europy w tym miejscu będzie idealną okazją do zwiększenia rozgłosu żużla na Węgrzech.
 
To dla nas ogromny zaszczyt, że One Sport oddało głos na Debreczyn jako gospodarza pierwszej rundy TAURON SEC, gdyż tym wydarzeniem zapiszemy się w historii sportu w naszym kraju! Tak wysokiej rangi miting żużlowy nigdy wcześniej nie był organizowany na Węgrzech i mamy poczucie, że praca, którą włożyliśmy w sport motorowy w Debrecu od 2019 roku, zakończyła się sukcesem. Z niecierpliwością czekamy na walkę najlepszych żużlników Europy w Debreczynie, mając nadzieję, że po tej wspaniałej imprezie wszyscy będą zadowoleni – powiedział prezes tamtejszego klubu Norbert Barath.
 
Sześć tygodni po inauguracji żużlowcy będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej w Grudziądzu. Podobnie jak w Debreczynie, po raz pierwszy w historii cyklu odbędzie się tam runda TAURON SEC. Historia żużla w mieście sięga końca lat 60-tych XX wieku. W ostatnim czasie miejscowy GKM rywalizuje w PGE Ekstralidze i koncentruje się na rozwoju młodych zawodników, aby zapewnić sobie przyszłość w najwyższej polskiej lidze. Otwarty w 1967 roku obiekt, po gruntownej przebudowie przeprowadzonej na początku XXI wieku, jest w stanie pomieścić 8 000 kibiców. Owal wymaga od jeźdźców umiejętnego wykorzystania technik jazdy. Mamy nadzieję, że kibice zgromadzeni na trybunach będą świadkami emocjonującego spektaklu.
 
- Cieszę się, że wydarzenie o tak dużej skali odbędzie się w Grudziądzu. W najnowszej historii naszego klubu nie organizowaliśmy żadnych zawodów wyższej rangi. Cieszymy się, że do naszego miasta i klubu trafiają coraz większe imprezy żużlowe. Chcielibyśmy podziękować firmie One Sport za zaufanie. Wierzę, że runda TAURON SEC w Grudziądzu dostarczy wielu sportowych emocji – powiedział prezes GKM Grudziądz Rafał Murawski.
 
Trzecia runda nadchodzącej serii odbędzie się w Gustrow. Niemieckie miasto już po raz dziewiąty będzie gospodarzem zmagań o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu. Kibice oglądający wyścigi rozgrywane na technicznym torze za każdym razem są świadkami walki od startu do mety. Rok temu Janusz Kołodziej wywalczył zwycięstwo z 17 na 18 zdobytych punktów, a Andrzej Lebiediew po sześcioletniej przerwie wrócił na podium.
 
Stadion Śląski powraca na mapę TAURON SEC po pięcioletniej przerwie, a to właśnie w Chorzowie 21 września odbędzie się czwarta, finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Europy. To miejsce o bogatych tradycjach żużlowych, a „Kocioł Czarownic” od wielu lat gości najbardziej prestiżowe konkursy. Finałowa walka o mistrzostwo Europy odbędzie się na tym stadionie już po raz trzeci. Poprzednie rundy TAURON SEC odbyły się tam w latach 2018 i 2019. W obu przypadkach Duńczycy – Leon Madsen i Mikkel Michelsen – mają swoje zwycięstwa. Czy któryś z nich sięgnie po drugie zwycięstwo na Stadionie Śląskim? Odpowiedź poznamy 21 września.
 
Kalendarz TAURON Speedway Euro Championship 2024:
8 czerwca – Debreczyn
20 lipca – Grudziądz
24 sierpnia – Güstrow
21 września – Chorzów
Redakcja (za: inf.prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (4)
2 miesiące temu
Szanowna Redakcjo....Jak długo ???
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
Mistrzu!!! Ja już nie mam siły...
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
Chłopaki do wzięcia, a może doświadczone wilki....
  Lubię
  Nie lubię
2 miesiące temu
Tak. Słucham !? Halo ! Żużel z tej strony...!
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com