Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Wystawa 100-lecie sportu żużlowego w Świętochłowicach
 02.03.2024 16:53
W dniach 8-11 marca Świętochłowice będą gospodarzem wystawy z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego. Ekspozycja zagości w zabytkowej hali dawnej walcowni Huty Silesia przy ul. Chorzowskiej 117 w Świętochłowicach - Lipinach.
 
Ponad 100 lat temu – w 1923 roku – odbyły pierwsze zawody żużlowe w Australii. Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostaną historyczne motocykle – najstarszy z 1934 roku – oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków żużla w Polsce i na świecie.
 
Ponadto zwiedzający będą mogli zapoznać się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory i ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu. Wystawa zostanie wzbogacona o elementy lokalnej historii żużlowej i wspomnienia na temat świętochłowickich zawodników.
 
Fani czarnego sportu będą mogli zwiedzać wystawę w dniach 8-11 marca (od piątku do poniedziałku) w godzinach:
 
pn i pt 9:00-18:00
sb i nd 10.00-19.00
Sprzedaż biletów na to wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, przy wejściu do budynku w godzinach otwarcia obiektu.
 
Ceny biletów:
 
12 zł – grupowy szkolny (minimum 25 osób) – zwiedzanie dla grup po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu 32 349 18 17
15 zł – ulgowy (dzieci od 7 roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24 roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny)
25 zł – normalny
60 zł – rodzinny (do 4 osób)
Wejście darmowe dla dzieci do lat 6
Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które zagości w mieście silnie związanym ze speedway-em, w samym sercu Śląska, tylko na kilka dni!
 
Uwaga! W Dzień Kobiet wszystkie panie wchodzą na wystawę w cenie biletu ulgowego!
 
Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.
 
 
plakat 117 — kopia
Redakcja (za: inf.prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com