Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Mateusz Cierniak na Speedway Grand Prix w Warszawie
 18.04.2024 16:39
Dwukrotny mistrz SGP2 Mateusz Cierniak zadebiutuje w cyklu FIM Speedway Grand Prix na najwspanialszej scenie w Polsce, PGE Narodowym. 11 maja wystąpi z dziką kartą w 2024 ORLEN FIM Speedway GP of Poland – Warsaw.
Cierniak założy plastron z nr 16 na kultowym PGE Narodowym, dołączając do czterokrotnego mistrza świata, Bartosza Zmarzlika oraz debiutantów SGP: Dominika Kubery i Szymona Woźniaka w największej imprezie żużlowej w kraju.
 
21-latek jest już dwukrotnym mistrzem świata juniorów, po zwycięstwie w serii SGP2 w 2022 i 2023 roku, zajmując pierwsze miejsce w czterech z sześciu rund, w których występował w ciągu dwóch lat. Odegrał również kluczową rolę, ponieważ reprezentacja Polski do lat 21 zdobyła dwukrotnie złote medale FIM SoN2 w 2022 i 2023 roku.
 
Urodzony w Tarnowie zawodnik zakończył starty wśród juniorów, ale w tym roku imponuje formą, zajmując m.in. 5. miejsce w Złotym Kasku w Opolu, czy 4. lokatę w ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha.
 
W ostatnich dwóch sezonach Cierniak wsparł zespół z Lublina, zdobywając dwukrotnie złoty medal PGE Ekstraligi, a teraz celuje w podium mistrzostw świata seniorów.
 
Do Mateusza Cierniaka w Warszawie dołączą jeszcze dwa młode talenty – Bartłomiej Kowalski (nr 17) i Damian Ratajczak (nr 18) zostali wyznaczeni jako rezerwowi toru na PGE Narodowym.
 
Kowalski, również urodzony w Tarnowie, wystąpił już rok temu w Warszawie, zastępując kontuzjowanego Dominika Kuberę. Udało mu się również zwyciężyć w biegu na PGE Narodowym, a łącznie zdobył w turnieju 4 punkty.
 
Z kolei reprezentant leszczyńskiego klubu w zeszłym roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej SGP2 za Cierniakiem i podobnie jak on, debiutuje w FIM Speedway GP.
 
 
    Brak opisu.    
Redakcja (za: inf.prasowa)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com