Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Jarosław Hampel: To był trudny mecz a rywal bardzo mocny
 10.05.2024 18:46
W niedzielny wieczór obfitował w emocje w czasie Derbów Ziemi Lubuskiej. Novyhotel Falubaz Zielona Góra przegrał na swoim torze z gośćmi z Gorzowa Wielkopolskiego 41:49.

Jednym z liderów gospodarzy był Jarosław Hampel, który na swoim koncie zanotował 

8 punktów (0,1,2,3,2). Tak Mały podsumował występ swój i drużyny- Zrobiliśmy dużo zmian w ustawieniach, nie tak to powinno być.  Od samego początku brakowało pewność tego sprzętu, żeby wybierać to co jest dobre, szybkie i jechać. Ja gdzieś tam nie trafiłem z tym wyborem ustawień i motocykla. Jak się zaczyna tak ciężko spotkanie, no to później jest pod górkę, nie z górki. Tak to przynajmniej czułem. To był  trudny mecz a rywal bardzo mocny. Było widać że Thomsen czy Vaculik obierali optymalne ścieżki  i byli bardzo szybcy.  Goście mieli dobre starty, my mieliśmy dużo punktów utraconych na dystansie. Stąd taki wynik i ta przegrana. Mamy nad czymś się zastanawiać, będziemy analizować to spotkanie i myśleć co mamy zrobić,  żeby następnym meczu siebie jechać  pewniej i  wygrywać starty. Przede wszystkim żeby, tak wyregulować nasze motocykle, żeby tutaj  my wyprzedzali- analizował. 


 

Zielonogórzanie po raz drugi w tym sezonie przegrali mecz w samej końcówce, czy były jakieś wspólne mianownik tych obu meczu? Zawodnik zdementował ten pogląd - Nie, nie ma żadnej analogii do meczu z GKM -em Grudziądz. Cały mecz nie mieliśmy pewności siebie. Było to spowodowane tym, że  jechaliśmy zbyt wolno, Musimy nad naszymi motocyklami popracować żeby tej prędkości było więcej. Tor w Zielonej Górze jest szybki, naprawdę trzeba dysponować szybkimi silnikami żeby uciekać rywalom albo  żeby ich gonić i  wyprzedzać.  A dzisiaj tego nie było. 

Problemem gospodarzy nie był też tor, który był doskonale przygotowany do ścigania. Sam zawodnik też otwarcie to przyznał - Tor był tak samo przygotowane jak choćby w piątek na treningu. Nie ma po co nawet tematu poruszać. Wychodzimy na obchód toru,  mamy próbę toru i tyle. Jesteśmy u siebie, znamy tą nawierzchnię. Takie niuanse jak złe wybory ustawień spowodowały,  że przynajmniej ja, miałem wolniejsze motocykle niż rywale i ciężko było mi ich potem gonić. Będę miał nad czym się zastanawiać i  co poprawić- podsumował zawodnik. 

 

 

W biegu czternastym Hampel został wyprzedzony na dystansie, przez szalejącego w Zielonej Górze Andersa Thomsena. Sam przyznał, myślał, że bieg ten rozegra się w inny sposób- Nie spodziewałem się,  że Thomsen zbuduje tam taką prędkości. Wydawało mi się, że po równaniu i polewanie toru utrzymam tą pozycję i tą prędkość. Myślałem, że się wybronię. Nie wiem, może faktycznie trzeba było jechać trochę szerzej, szukać  tej prędkości jadąc środkiem toru-  zakończył Jarek. 

Karolina Swora (za: informacja własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com