Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Pięć dzikich kart Tauron SEC przyznanych
 23.05.2024 20:27
Organizatorzy cyklu Tauron SEC ogłosili piątkę szczęśliwców, którzy otrzymali stałe dzikie karty na tegoroczne 4 rundy TAURON Speedway Euro Championship.
Pierwszym z nich jest Timo Lahti. Fin ze szwedzkim paszportem otarł się o awans do cyklu głównego w SEC Challenge, jednak w wyścigu dodatkowym musiał uznać wyższość Jevgenijsa Kostigovsa. Warto wspomnieć, że w 2020 roku Lahti stawał na podium rund TAURON SEC rozegranych w Gnieźnie oraz Toruniu (finał). 
 
Do stawki zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Europy powraca Anders Thomsen. Przez ostatnie trzy sezony Duńczyk był stałym uczestnikiem cyklu FIM Speedway Grand Prix, w którym w 2022 roku sięgnął po zwycięstwo podczas rundy w Gorzowie Wielkopolskim. Jak dotąd, w Speedway Euro Championship wystartował w siedmiu rundach, w których zdobył 34 punkty. 
 
To będzie trzeci rok z rzędu w cyklu TAURON SEC dla Dimitriego Berge. Francuz to 10. zawodnik klasyfikacji generalnej zeszłorocznych zmagań. Tegoroczny sezon rozpoczął udanie, z miejsca stając się liderem drużyny z Krosna (Metalkas 2.Ekstraliga). Ambitny Francuz z pewnością zrobi wszystko, by włączyć się do walki o medale w TAURON SEC 2024.
 
Drugim z Duńczyków, który otrzymał stałą „dziką kartę” na nadchodzący cykl jest Rasmus Jensen. 31-letni zawodnik do rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Europy powraca po rocznej przerwie. W TAURON SEC 2022 zdobył 31 punktów, co przełożyło się na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.
 
Ostatnią „dziką kartę” otrzymał Norick Bloedorn. 20-latek to jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w niemieckim żużlu. Regularne starty w TAURON SEC będą dla niego ogromną szansą na dalszy rozwój oraz zyskanie cennego doświadczenia.
 
Zawodnikami rezerwowymi zostali: Jacob Thorssell, Bartłomiej Kowalski, Tom Brennan, Erik Riss oraz Marko Levishyn. 
 
 
TAURON SEC 2024 :
Mikkel Michelsen (Dania) #155
Leon Madsen (Dania) #30
Janusz Kolodziej (Polska) #333
Patryk Dudek (Polska) #692
Andzejs Lebedevs (Łotwa) #29
Maciej Janowski (Polska) #71
Piotr Pawlicki (Polska) #777
Vaclav Milik (Czechy) #225
Kacper Woryna (Polska) #223
Jevgenijs Kostigovs (Łotwa) #113
Timo Lahti (Szwecja) #98
Anders Thomsen (Dania) #105
Dimitri Berge (Francja) #96
Rasmus Jensen (Dania) #67
Norick Bloedorn (Niemcy) #37
 
Rezerwowi:
Jacob Thorssell (Szwecja) #24
Bartłomiej Kowalski (Polska) #302
Tom Brennan (Wielka Brytania) #27
Erik Riss (Niemcy) #47
Marko Levishyn (Ukraina) #778 
Redakcja (za: speedwayeuro.com)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com