Kings Lynn Stars
Sheffield Tigers
Mecz do jednej bramki: GTŻ Grudziądz - Orzeł Łódź 59:31 (relacja)
 29.05.2011 23:13
GTŻ Grudziądz odniósł szóste zwycięstwo w sezonie, pokonując zgodnie z planem Orła Łódź. Podopieczni Roberta Kempińskiego wygrali przed własną publicznością w stosunku 59:31, dominując od pierwszego wyścigu zawodów.

Gospodarze przystępowali do spotkania jako lider rozgrywek pierwszoligowych. Z kolei zawodnicy trenera Janusza Ślączki zamykali tabelę. Łodzianie przyjechali do Grudziądza w krajowym zestawieniu, wyłączając Linusa Sundstroema. Młody Szwed pokazał się z bardzo dobrej strony podczas wczorajszego półfinału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanego w Rawiczu. Na torze przy ul. Hallera nie był już tak skuteczny.

Grudziądzanie, po dwóch wyjazdowych zwycięstwach, nie potrzebowali dokonywać roszad w składzie. Inauguracyjny wyścig to mocne uderzenie pary GTŻ-u. Para David Ruud – Davey Watt bez najmniejszych problemów zostawiła rywali w pokonanym polu. Więcej emocji przyniósł bieg juniorski. Bardzo dobrze wystartował Mateusz Lampkowski, jednak na drugim łuku dał się wyprzedzić Sundstroemowi. Kolejne trzy gonitwy to podwójne zwycięstwa gospodarzy, który byli szybsi zarówno na starcie, jak i na dystansie.

Do biegu dziesiątego goście z Łodzi urywali punkty jedynie grudziądzkim juniorom. We wspomnianym biegu, z którego za przekroczenie limitu dwóch minut został wykluczony Adrian Osmólski, Mateusz Szczepaniak pokonał w walce o dwa oczka Patricka Hougaarda. 22-letni Duńczyk debiutował w barwach GTŻ-u przed miejscową publicznością, ale dzisiejszego spotkania nie będzie wspominał zbyt miło, ze względu na upadek w swoim trzecim starcie. Trafił do szpitala z urazem ręki, jednak pierwsze prognozy lekarzy są optymistyczne.

Zanim doszło do wypadku Patricka, w biegu dwunastym kibice byli świadkami poważnej kraksy. Na trzecim okrążeniu upadł jadący z tyłu Osmólski. Sędzia zawodów zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji o przerwaniu biegu, bowiem junior Orła nie zdołał opuścić toru. Lampkowski, nie wiedząc o przerwaniu biegu, wjechał w jadącego przed nim Tomasza Chrzanowskiego. Obydwaj upadli na tor, a motocykl Chrzanka znalazł się po drugiej stronie dmuchanej bandy. Z nawierzchnią zapoznał się również Daniel Jeleniewski, który zahaczył o motocykl Osmólskiego. Na szczęście, po kilku minutach wszyscy zawodnicy udali się do parkingu o własnych siłach.

Biegi nominowane nie przyniosły wielkich emocji, choć gościom udało się odnieść pierwsze, a zarazem jedyne biegowe zwycięstwo. Walkę z grudziądzanami nawiązywał jedynie Jeleniewski, a w drugiej części zawodów przyzwoicie pojechali Rafał Trojanowski oraz Mateusz Szczepaniak.

Powodów do narzekań nie może mieć natomiast Robert Kempiński. Jego drużyna po raz kolejny stanowiła monolit. Czysty komplet punktów padł łupem Krzysztofa Buczkowskiego, który jako jeden z nielicznych potrafił wyprzedzać rywali na dystansie. Bardzo dobrymi startami dysponował Mateusz Lampkowski, jednak pech uniemożliwił mu zdobycie większej liczby punktów. Kolejny raz zawiódł Andriej Kudriaszow, ale największym pechowcem spotkania jest kontuzjowany Patrick Hougaard. Grudziądzanie pozostają liderem I ligi, a już za tydzień czeka ich rewanż w Łodzi.