Protasiewicz po 12 latach przełamał niemoc w IMP
 03.01.2012 1:14
Od pamiętnego finału mistrzostw Polski w 1999 roku (Protasiewicz został wywrócony w dodatkowym biegu przez Tomasza Golloba i zdobył złoty medal przez wykluczenie rywala) Piotr Protasiewicz nie był nawet na podium IMP. W sobotę w Lesznie "Pepe" przełamał niemoc w tych zawodach i w końcu wskoczył na podium, zdobywając brązowy medal.

Brak sukcesów w IMP można porównać u Protasiewicza do słabej postawy w Grand Prix. Po 1999 roku "Pepe" zawsze plasował się gdzieś w czołowej dziesiątce IMP, ale do medalu cały czas brakowało. Wczorajszym występem w Lesznie wychowanek zielonogórskiego klubu ponownie coś udowodnił i przełamał sportową niemoc tej imprezy. Oby tak samo było w przyszłorocznym cyklu Grand Prix.

"Pepe" jest bardzo zadowolony ze swojej postawy w Lesznie. Docenił także klasę Hampela. - Tak jak Jarek czekał długo na swój mistrzowski tytuł, tak ja długo czekałem na kolejny medal. 12 lat temu zdobyłem wprawdzie mistrzostwo, ale od tego czasu nie byłem na podium. Ten brązowy medal jest potwierdzeniem udanego sezonu dla mnie. Przed wyjazdem do Leszna celowałem w podium i udało się zrealizować ten cel. Popełniłem dzisiaj jednak kilka błędów, także w biegu dodatkowym i kosztowało mnie to lepsze miejsce. Dałem z siebie wszystko i jestem z tego wyniku zadowolony. Jarek był dzisiaj poza zasięgiem - mówi Protasiewicz.

0 (za: sports.pl, inf. własna)