Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
ŻKS Ostrovia Ostrów - Lechma Start Gniezno (zapowiedź)
 11.05.2012 23:07
W najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbędą się Derby Wielkopolski. Miejscowy ŻKS Ostrovia podejmował będzie drużynę Lechmy Startu Gniezno. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

 

ŻKS Ostrovia ostatnie spotkanie rozgrywał w Lublinie, gdzie udało się rozegrać nie całe dwa biegi, w kontynuowaniu zawodów przeszkodziła ulewa, która przeszła nad Lublinem.
Trener Michał Widera wyznaje zasadę, iż zwycięskiego składu się nie zmienia a na swoją szansę czeka przede wszystkim Adrian Gomólski . Na spotkanie ze Startem Gniezno trener awizował tych samych zawodników, którzy zwyciężyli ostatnie spotkanie z Orłem Łódź. Wyjątkiem jest oczywiście Marcin Nowak, który zastąpił Piotra Urbańskiego.
W zespole zabraknąć nie może doświadczonego Szweda, Petera Karlssona. Po raz kolejny szansę dostał Denis Gizatullin. „Giza” zabłysnął podczas spotkania z Orłem i tamtym występem zapewnił sobie miejsce w składzie Ostrovii Michała Widery. Druga linia zespołu to dwójka Polaków, Mariusz Staszewski oraz Ronnie Jamroży. Skład uzupełni Rory Schlein. 
 
Natomiast Start Gniezno swoje ostatnie spotkanie rozgrywał na własnym obiekcie z GTŻ Grudziądz. Mimo wielu opinii, iż to właśnie zespół z Gniezna będzie dominował na zapleczu Enea Ekstraligi, Start zremisował bardzo wyrównany mecz i stracił na pewno cenne punkty na własnym obiekcie. 
Team z Gniezna naszpikowany jest gwiazdami, jednak jak widać, po raz kolejny potwierdza się to, iż nazwiska nie jadą. Jak dotychczas najlepszym zawodnikiem Startu jest Scott Nicholls. Natomiast zawodzą przede wszystkim doświadczeni Adam Skórnicki oraz Bjarne Pedersen. Do Ostrowa drużyna wybiera się w najsilniejszym zestawieniu, czyli trójka liderów Scott Nicholls, Antonio Lindbeack  oraz Magnus Zetterstroem. Skład uzupełnią  Bjarne Pedersen oraz Adam Skórnicki, od postawy tych właśnie zawodników będzie zależeć czy Start Gniezno wywiezie punkty z Ostrowa.
 
Dla obu ekip niedzielne Derby Wielkopolski będą bardzo ważnym mecze, ponieważ w ostatecznym rozrachunku liczył się będzie każdy punkt. Jeśli gospodarze wygrają spotkanie, mają szansę na zajęcie pozycji lidera w tabeli, natomiast jeśli Gniezno wywiezie punkty z Ostrowa, utrzyma prowadzenie. 
 
Awizowane składy:
Start Gniezno:
1. Scott Nicholls
2. Bjarne Pedersen
3. Antonio Lindbeack
4. Adam Skórnicki
5. Magnus Zetterstroem
6. Maciej Fajfer
 
Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia:
9. Denis Gizatullin
10. Rory Schlein
11. Mariusz Staszewski
12. Ronnie Jamroży
13. Peter Karlsson
14. Marcin Nowak
 
Bilety:
Trybuna główna: 35 złotych
Normalny: 25 złotych
Ulgowy: 15 złotych
Adrian Grad (za: Inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com