Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Walkower dla PGE Marmy Rzeszów?!
 09.07.2013 14:46
Zamieszania zwiazanego z niedzielnym Derbami Południa ciąg dalszy. W związku ze zbyt długą przerwą, spowodowaną awarią polewczki, rzeszowski klub zażadał przyznania walkowera na swoją koszyść.

 

 

Przypomnijmy, że podczas niedzielnego spotkania, w trakcie roszenia toru awarii uległ wóz strażacki, który pełnim rolę polewaczki. W związku tym nastąpiła dłuższa niż zwykle w przypadku kosmetyki toru przerwa w zawodach. Sterniczka PGE Marmy zażądała przyzniania walkowera, powołując się na zapisy regulaminowe z artykułu 316, punkt f, podpunkt 1, brzmiące:

 

 

"W czasie zawodów, przerwanie zawodów i nie dostosowanie toru do wymogów regulaminowych w czasie do pół godziny od momentu przerwania zawodów:


  f 1) w przypadku zawodów ligowych:  walkower dla drużyny przyjezdnej ogłoszony niezwłocznie przez sędziego lub Jury Zawodów, przyznanie jednego ujemnego punktu meczowego, zawieszenie licencji toru na 4 tygodnie od daty odwołanych zawodów (ponowne wydanie licencji musi poprzedzić inspekcja i weryfikacja toru), zawieszenie licencji kierownika zawodów, kara pieniężna od 75000 do 100000 zł oraz odszkodowanie w wymiarze określonym w przepisach dotyczących walkowera zawartych w regulaminie rozgrywek ligowych na dany rok"

 

Przerwa po siódmym wyścigu trwała aż 45 minut. Regulamin mówi, że jeżeli przerwa w zawodach jest dłuższa niż 30 minut sędzia powinien ogłosić walkower dla drużyny gości. Tymczasem, przerwa ta była o 15 minut dłuższa i pozostało to bez konsekwencji. Nawet nie odnotowano tego w protokole zawodów. Na szczęście najlepszym dowodem jest transmisja telewizyjna, która była prowadzona na żywo. - powiedziała dla serwisu nowiny24.pl Marta Półtorak.

 

Jeżeli Speedway Ekstraliga uwzględni protest PGE Marmy Rzeszów i przyzna jej walkower, to rzeszowianie nadal będą liczyć się w walce o play-off. 

Dariusz Ziaja (za: inf. własna / nowiny24.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2024 Zuzelend.com