Dzisiaj o 14:00
Kolejne sukcesy toruńskich miniżużlowców
 20.08.2013 10:45
W miniony weekend na minitorze w Wawrowie odbyły się kolejne rundy IMP i DMP. Świetnie w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy Unibaxu Toruń. W sobotę w Wawrowie odbył się 5. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Na podium stanął torunianin - Marcin Kościelski był drugi z jedenastoma punktami. Tyle samo "oczek" zdobył Igor Kopeć-Sobczyński i został sklasyfikowany na miejscach IV-V.

Igor Kopeć-Sobczyński zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej IMP mając na koncie 53 punkty.

Natomiast w niedzielę także w Wawrowie rozegrano II rundę Drużynowych Mistrzostw Polski. Zwyciężyli gospodarze (34 pkt.), a na drugim, znakomitym miejscu zawody ukończyli miniżużlowcy Unibaxu Toruń (31 pkt.). Indywidualnie najlepszym zawodnikiem tego turnieju był Igor Kopeć-Sobczyński, który w sześciu startach nie przegrał z żadnym rywalem (16+2 pkt.). Torunianin jako jedyny po pięknej walce pokonał aktualnego Indywidualnego Mistrza Polski - Kamila Nowackiego.

W klasie 50 ccm startował także Borys Kopeć-Sobczyński. 6-latek zajął szóste miejsce w jedenastoosobowej stawce IMP (11 pkt.) oraz piątą lokatę turnieju towarzyskim (także 11 pkt).
Jarosław Węgler (za: speedway.torun.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?