Polacy pokonali Mistrzów Świata 51:39!
 12.10.2013 18:14
Przed chwilą w Lublinie zakończył się mecz Polska - Mistrzowie Świata.
Krzysztof Kasprzak

Reprezentanci Polski pokonali Mistrzów 51:39. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Krzysztof Kasprzak, który zdobył 12+2 pkt. Dla Mistrzów 11+1 pkt zdobył Darcy Ward.

1. Kołodziej, Hancock, Jonsson, Jeleniewski 3:3
Na stadionie nie rozpoczęła się jeszcze prezentacja. Trwają imprezy towarzyszące np. wyścig oldboyów, wyścig kobiet. Rozpoczęła się prezentacja. Za chwilę start do wyścigu pierwszego. Kołodziej zwyciężył z ogromną przewagą, jednak Jeleniewski przez pełen dystans ścigał po szerokiej parę Hancock-Jonsson.

2. Hampel, Dudek, Pedersen, Jensen 5:1 (8:4)
Znakomity start Polaków! Pedersen na drugim łuku wyprzedził Dudka, jednak mistrz świata juniorów szybko odparł ten atak i ostatecznie przyjechał drugi.

3. Ward, Janowski, Kasprzak, Miśkowiak 3:3 (11:7)
Wyścig bez historii. Ward prowadził od startu do mety.

4. Hampel, Hancock, Jonsson, Dudek 3:3 (14:10)
Wydawało się, że Dudek wystartował nieźle, jednak w pierwszym łuku został wyprzedzony przez Hancocka i Jonssona. "Duzers" na dystansie atakował Jonssona, jednak Szwed wybronił się przed atakami naszego reprezentanta.

5. Kasprzak, Pedersen, Jensen, Janowski 3:3 (17:13)
Janowski walczył o pierwsze miejsce z Pedersenem, jednak Duńczyk wsadził w płot Polaka. Całe zamieszanie wykorzystał Kasprzak, który przy krawężniku wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca biegu.

6. Miśkowiak, Ward, Kołodziej, Jeleniewski 1:5 (18:18)
Nieoczekiwanie znakomitą postawę zaprezentował Robert Miśkowiak, którego asekurował Darcy Ward. Kołodziej ścigał Australijczyka, jednak ten umiejętnie odpierał te ataki.

7. Janowski, Kasprzak, Hancock, Jonsson 5:1 (23:19)

8. Kołodziej, Pedersen, Jeleniewski, Jensen 4:2 (27:21)
Pedersen na dystansie wyprzedził Jeleniewskiego.

9. Ward, Dudek, Hampel, Miśkowiak 3:3 (30:24)
Ładna walka Dudka z Wardem.

10. Kasprzak, Jonsson, Jensen, Jeleniewski 3:3 (33:27)
Po pierwszym łuku biało-czerwoni wyszli na 5:1, jednak po chwili Jeleniewskiego wyprzedził zarówno Jonsson, jak i Jensen.

11. Dudek, Kołodziej, Pedersen, Miśkowiak 5:1 (38:28)
Wyborna jazda Kołodzieja! Pedersen wypchnął ostro Polaka w pierwszym łuku, jednak ten na prostej wyprzedził Miśkowiaka i już na drugim łuku również Duńczyka! Kapitalna jazda mistrza Polski!

12. Ward, Hampel, Hancock, Janowski 2:4 (40:32)
Ward na dystansie znakomicie po szerokiej objechał Hampela.

13. Kasprzak, Pedersen, Miśkowiak, Jeleniewski (t) 3:3 (43:35)
Jeleniewski dotyka taśmy i jest wykluczony. Fantastyczny pościg Kasprzaka za Pedersenem. Polak przez trzy okrążenia napędzał się po szerokiej i na prostej jednego z okrążeń przyciął do krawężnika i wyprzedził Pedersena.

14. Hampel, Janowski, Jensen, Jonsson 5:1 (48:36)