Sheffield Tigers
Oxford Spires
Sparing ze Spartą zwycięski dla Falubazu
 02.04.2014 19:20
W meczu sparingowym rozegranym we Wrocławiu miejscowa Betard Sparta przegrała ze SPAR Falubazem Zielona Góra 44:46.

Pierwsze po zimowej przerwie spotkanie we Wrocławiu zgromadziło na Stadion Olimpijski liczną publiczność stęsknioną za dzwiękiem silników i sportową rywalizację. Obie drużyny przystępowały do meczu bez swoich czołowych zawodników startujących już w sobotni ranek w Auckland. W drużynie gości brakowało również Piotra Prostasiewicza, dlatego jako gość wystąpił Rafał Okoniewski.

Mimo spotkania na przetarcie przed sezonem wielu zawodników podeszło bardzo ambitnie do swoich startów i mieliśmy kilka ekscytujących biegów. Największych emocji dostarczył kibicom bieg 13, gdy do momentu defektu Rafała Okoniewskiego na czwartym okrążeniu wszyscy zawodnicy byli w kontakcie i rezultat był niewiadomy do ostatnich metrów. W drużynie z Winnego Grodu na szczególną pochwałę zasługuje Kamil Adamczewski, który w trzech startach przywiózł 8 punktów z bonusem. Dobrą dyspozycję pokazali również Aleksandr Loktaev, Krzysztof Jabłoński i Patryk Dudek.

W drużynie Sparty najlepszy tego dnia był kapitan Tomasz Jędrzejak. 12 punków i bonus zapewniły mu miano najskuteczniejszego zawodnika spotkania. Dobre wrażenie na kibicach zrobił młodzieżowiec - Patryk Dolny zdobywając 10 punktów dzięki aż trzem biegowym wygranym.

Dodatkowo należy wspomnieć, że w przerwach między biegami miały miejsce starty pokazowe adeptów szkółki obu klubów.