Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Kasprzak najlepszy w Toruniu! Złoty Hancock - relacja z Grand Prix Polski w Toruniu
 11.10.2014 22:07
Krzysztof Kasprzak wygrał rozgrywane w Toruniu Grand Prix Polski! Drugi był Andreas Jonsson, a trzeci Jarosław Hampel. Jak już wcześniej informowaliśmy tytuł Indywidualnego Mistrza Świata powędrował do Grega Hancocka. Srebro zdobył Krzysztof Kasprzak, a brąz Nicki Pedersen.
Przed ostatnią rundą Grand Prix na czele klasyfikacji generalnej znajdował się Greg Hancock z 127 punktami na koncie, drugi był Krzysztof Kasprzak – 115 pkt., a trzeci Woffinden – 112 pkt. Szansę na podium wciąż mieli Matej Zagar (109 pkt.) i Nicki Pedersen (107 pkt.). Oprócz walki o medale niezwykle ciekawie było w środku tabeli gdzie toczyła się walka o utrzymanie w cyklu Grand Prix, gdyż szansę na miejsce w czołowej ósemce, poza wyżej wymienioną piątką, miało aż 6 zawodników.
 
W pierwszym biegu świetnie spod taśmy wyskoczył Maciej Janowski. Niestety na drugim okrążeniu Polaka wyprzedził Zagar, a na domiar złego na ostatnim okrążeniu zdefektował mu motocykl. W drugiej odsłonie pewny triumf zanotował Greg Hancock. W trzecim wyścigu doszło do pierwszej niebezpiecznej sytuacji. Miedziński założył się na Woffidena i obaj zawodnicy upadli na tor. W powtórce, w której nie uczestniczył Miedziński świetnie wystartował Hampel i dojechał do mety na pierwszym miejscu. Na drugim łuku Kasprzak minął Brytyjczyka. 
 
W czwartym biegu doszło do fatalnie wyglądającego upadku Fredrika Lindgrena i Michaela Jepsena Jensena. Szwed wszedł ostro pod Jensena na wjeździe w pierwszy łuk drugiego okrążenia. Lindgren słusznie został wykluczony z powtórki. Z toru bardzo długo nie podnosił się „Liglad” i ostatecznie opuścił go w karetce. W powtórce za Duńczyka pojechał Przedpełski, który w fenomenalnym stylu najpierw wyprzedził Harrisa, a później Holdera i dojechał do mety na pierwszym miejscu.
 
Piąty wyścig, który otworzył rywalizację w drugiej serii zakończył się pewny triumfem Grega Hancoka. W szóstej gonitwie świetnie pojechał Holder, który wygrał z dużą przewagą. W siódmym biegu był ogromny chaos na torze. Zawodnicy tasowali się przez cały wyścig, jednak popełniali również bardzo dużo błędów. Ostatecznie wygrał go Miedziński przed Lindgrenem, Batchelorem i Smolińskim. Ósma odsłona zakończyła się pewną wygraną bardzo szybkiego Andreasa Jonssona, który na trasie uporał się z Janowskim.
 
Trzecia seria startów rozpoczęła się od pewnej wygranej Kennetha Bjerre, który po dwóch zerach zanotował trójkę i wciąż liczył się w walce o półfinał. Dzisiąty wyścig był historyczny, gdyż to właśnie wtedy mistrzostwo świata zapewnił sobie Greg Hancock, który przyjechał w tym biegu na drugim miejscu za plecami Nickiego Pedersena. W dziesiątej gonitwie drugą pewną wygraną zanotował Andreas Jonsson, za którego plecami przyjechali Kasprzak, Holder i Smolinski. Warto dodać, że „Chrispy” dopiero na ostatnim okrążeniu uporał się z Niemcem. W ostatnim biegu trzeciej serii startów pewny triumf zanotował Maciej Janowski.
 
W trzynastym, rozpoczynającym czwartą serię startów, biegu pewny triumf zaliczył Jarosław Hampel. W czternastej odsłonie świetnie jechał Pedersen, który po niezłej walce przyjechał przed Jonssonem. Bardzo ciekawie natomiast było w piętnastym biegu. Słabo ze startu wyszedł Woffinden. Jednak Brytyjczyk fenomenalnie jechał i po bandzie wyprzedził wszystkich rywali z IMŚ 2014 – Gregiem Hancockiem na czele! W szesnastej odsłonie bardzo dobrze pojechał Krzysztof Kasprzak, który na drugim okrążeniu wyprzedził Lindgrena i Bjerre i dojechał na pierwszym miejscu do mety. Również w tym wyścigu z czwartego miejsca na trzecie przedarł się Janowski.
 
Otwarcie piątej serii startów rozpoczęło się od fenomenalnej jazdy Woffindena. Brytyjczyk ponownie jechał po bandzie i wyprzedzał swoich rywali na końcu odnosząc biegowe zwycięstwo. W osiemnastej gonitwie triumfował Krzysztof Kasprzak, który zapewnił sobie tytuł wicemistrza świata. Dziewiętnasta odsłona również przyniosła nam sporo emocji. Ze startu najlepiej wyszedł Smolinski. Niemca szybko jednak wyprzedził Kenneth Bjerre, a do końca ścigał do Hampel. W ostatnim biegu rundy zasadniczej genialnie pojechał Greg Hancock, który po mistrzowsku bronił się przed atakami Miedzińskiego.
 
Faza finałowa rozpoczęła nam się od fantastycznego pojedynku. W pierwszym półfinale na prowadzeniu jechał Greg Hancock. Później Amerykanina wyprzedził Pedersen. W międzyczasie Hampel minął Woffindena. Na trzecim okrążeniu zdefektował motocykl Hancocka, a Brytyjczyk minął Polaka. Na ostatni okrążeniu Hampel zdołał wyprzedzić Woffindena i awansował do finału. W drugim półfinale świetnie pojechał Jonsson, który pewnie triumfował. Bardzo dobrze pojechał Kasprzak, który do końca bronił się przed szaleńczymi atakami Miedzińskiego. W finale pod Kasprzaka ostro wszedł Pedersen. Polak upadł na tor. Z powtórki został wykluczony Duńczyk. W powtórce biegu finałowego pewnie triumfował Krzysztof Kasprzak! W biegu o brązowy medal pewnie triumfował Nicki Pedersen.
 
Zawody w Toruniu można uznać za bardzo udane. Emocji było co nie miara i to było najważniejsze. Złoty medal zasłużenie trafił w ręce Grega Hancocka, który został najstarszym w historii Mistrzem Świata. Niestety sezon z kontuzją zakończył Michael Jepsen Jensen. U Duńczyka stwierdzono złamanie prawego obojczyka.
 
Wyniki:
 
Klasyfikacja:
1. Krzysztof Kasprzak (Polska) (2,2,2,3,3,2,3) 17 – 2. miejsce w półfinale – 1. miejsce w finale
2. Andreas Jonsson (Szwecja) (2,3,3,2,2,3,2) 17 – 1. miejsce w półfinale – 2. miejsce w finale
3. Jarosław Hampel (Polska) (3,0,1,3,1,2,1) 11 – 2. miejsce w półfinale – 3. Miejsce w finale
4. Nicki Pedersen (Dania) (2,2,3,3,1,3,w) 14 – 1. miejsce w półfinale – wykluczenie w finale
5. Greg Hancock (USA) (3,3,2,2,3,d) 13 – defekt w półfinale
6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) (1,1,0,3,3,1) 9 – 3. miejsce w półfinale
7. Adrian Miedziński (Polska) (w,3,2,1,2,1) 9 – 3. miejsce w półfinale
8. Kenneth Bjerre (Dania) (0,0,3,2,3,0) 8 – 4. miejsce w półfinale
9. Maciej Janowski (Polska) (d,2,3,1,1) 7
10. Chris Holder (Australia) (2,3,1,1,0) 7
11. Troy Batchelor (Australia) (1,1,2,2,0) 6
12. Matej Zagar (Słowenia) (3,1,1,0,0) 5
13. Paweł Przedpełski (Polska) (3,1,0) 4
14. Martin Smolinski (Niemcy) (1,0,0,1,2) 4
15. Chris Harris (Wielka Brytania) (1,1,0,0,2) 4
16. Fredrik Lindgren (Szwecja) (w,2,0,0,1) 3
17. Oskar Fajfer (Polska) (0,0) 0
18. Michael Jepsen Jensen (Dania) (-,-,-,-,-) 0
 
Bieg po biegu:
1. Zagar, Pedersen, Smolinski, Janowski
2. Hancock, Jonsson, Batchelor, Bjerre
3. Hampel, Kasprzak, Woffinden, Miedziński (w/su)
4. Przedpełski, Holder, Harris, Lindgren (w/su)
5. Hancock, Kasprzak, Zagar, Fajfer
6. Holder, Pedersen, Woffinden, Bjerre
7. Miedziński, Lindgren, Batchelor, Smolinski
8. Jonsson, Janowski, Harris, Hampel
9. Bjerre, Miedziński, Zagar, Harris
10. Pedersen, Hancock, Hampel, Lindgren
11. Jonsson, Kasprzak, Holder, Smolinski
12. Janowski, Batchelor, Przedpełski, Woffinden
13. Hampel, Batchelor, Holder, Zagar
14. Pedersen, Jonsson, Miedziński, Fajfer
15. Woffinden, Hancock, Smolinski, Harris
16. Kasprzak, Bjerre, Janowski, Lindgren
17. Woffinden, Jonsson, Lindgren, Zagar
18. Kasprzak, Harris, Pedersen, Batchelor
19. Bjerre, Smolinski, Hampel, Przedpełski
20. Hancock, Miedziński, Janowski, Holder
 
Półfinały:
21. Pedersen, Hampel, Woffinden, Hancock (d/2)
22. Jonsson, Kasprzak, Miedziński, Bjerre
 
Finał:
23. Kasprzak, Jonsson, Hampel, Pedersen (w/su)
 
Bieg dodatkowy o brązowy medal:
24. Pedersen, Woffinden
Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2022 Zuzelend.com