Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
ŻKS ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)
 26.06.2015 11:32
W niedzielę dojdzie do kolejnego pojedynku w ramach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Tym razem na przeciwko siebie staną zespoły ŻKS ROW Rybnik oraz Polonii Bydgoszcz.

Oba zespoły walczą o pierwszą czwórkę gwarantującą Play - Off i walkę o awans do PGE Ekstraligi. Przed niedzielnym spotkaniem gospodarze zajmują pierwsze miejsce w tabeli, natomiast klub z miasta nad Brdą zajmuje miejsce czwarte.

 

W poprzedniej kolejce bydgoska Polonia podejmowała na swoim torze osłabiony zespół z Gniezna. Bydgoszczanie na tle słabego rywala w końcu stanowili monolit i do nikogo z zespołu trener Woźniak nie mógł mieć pretensji. Udanie zadebiutował w lidze Patryk Rydlewski oraz jadący w charakterze gościa Dominik Kubera. W ostatnich spotkaniach trener Polonistów korzysta z instytucji gościa, która sprawdza się lepiej niż para bydgoskich juniorów w osobie Bietracki - Jóźwik. Na tą chwilę nie wiadomo, kto wystartuje w Polonii pod numerem szóstym. Kolejny mecz z ławki rezerwowych obejrzy Robert Miśkowiak, który w tym sezonie notuje słabe występy. Jego miejsce w składzie póki co okupuje Patrick Hougaard, który w ostatnim meczu przed bydgoską publicznością zdobył 11 punktów i 3 bonusy.

 

Natomiast zespół ŻKS ROWu ostatni mecz odjechał w środę, kiedy to podejmował w zaległym spotkaniu 8 kolejki pokonali MDM Dreier Komputery ŻKS Ostrovia Ostrów w stosunku 60:30. W spotkaniu tym najlepiej punktował Max Fricke, zdobywca 10 punktów i 1 bonusa, który przebojem wdarł się do składu zastępując w nim Chrisa Harrisa. Zespół z Rybnika od paru spotkań startuje w tym samym ustawieniu, które jest najlepszym jakim dysponuje trener. Rybniczanie są faworytem tego spotkaniu, ponieważ są w tym sezonie niepokonani na swoim torze, a w całym sezonie ulegając tylko dwa razy na wyjeździe zespołom z Bydgoszczy i Ostrowa.

 

W meczu niedzielnym jak wspomniałem wyżej faworytem są gospodarze, ale sprawa bonusa jest otwarta, ponieważ bydgoska Polonia zwyciężyła tylko 48:41, przez co sprawa bonusa w tym spotkaniu jest otwarta.


Awizowane składy:


Polonia Bydgoszcz
1. Patrick Hougaard
2. Marcin Jędrzejewski
3. Robert Kościecha
4. Andriej Kudriashov
5. Szymon Woźniak
6.
7. Patryk Rydlewski
 
ŻKS ROW Rybnik
9. Troy Batchelor
10. Max Fricke
11. Sebastian Ułamek
12. Dakota North
13. Damian Baliński
14. Kacper Woryna


 Początek meczu: 17:45

Marcin Molenda (za: inf.własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (0)
Nie ma komentarzy związanych z tym artykułem. Twoja opinia może być pierwsza.
© 2002-2015 Zuzelend.com