Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Królestwo sportu
 05.09.2015 1:00
O tym, że sport rządzi się swoimi prawami nie trzeba nikogo przekonywać. Bywa wspaniały, piękny, ekscytujący, synonimów znaleźć można co niemiara. Niestety, w tej konkretnej sytuacji jest on także brutalny, tragiczny i wszystko, co najgorsze słowa ludzkie umysły sobie mogą wyobrazić. W takiej chwili warto mieć wsparcie, nie tylko najbliższych, ale i obcych. A tego, Darcy'emu Wardowi nie brakuje.


Darcy Ward - żużlowiec, co do którego niektórzy mieli mieszane uczucia. Z jednej strony w bardzo młodym wieku osiągnął wiele, jego jazda powodowała, że ręce same składały się do oklasku niczym koncerty największych wirtuozów. Z drugiej, traktowany z dozą rezerwy "młody rozrabiaka". O tym, jaką magią jest sport, przekonaliśmy się najdosadniej, niestety na jego, tragicznym przypadku. Piłkarze nożni, piłkarze ręczni, koszykarze, siatkarze, żużlowcy - cała śmietanka nie tylko polskiego, ale i światowego sportu okazuje swoje wsparcie dla zawodnika. Niestety wątpię, by opcje polityczne, czy biznesowe okazały to, co sportowcy. W takiej chwili każda pomoc się liczy, bo prócz sprawności fizycznej, ważna jest i psychiczna. Greg Hancock w kewlarze replice, Robert Lewandowski ze zdjęciem hashtagu #GetWellDarcy, Marcin Gortat tak samo. Gwiazdy światowego formatu pokazują, że sport jest ponad wszystkim i każdy chce w choćby najmniejszy sposób wspomóc "kolegę po fachu", powodując, żeby się nie załamywać, tylko walczyć dalej.


Pomagają także i mniej znani-kibice, pasjonaci.  I kibice Falubazu Zielona Górą, gdzie "Darky" cieszył swoją jazdą ostatnimi czasy. I Fani KS Toruń dłużni nie pozostali i również do pomocy są jak najbardziej skorzy. Nawet i przez symboliczne koszulki, które można nabyć TUTAJ i TUTAJ. Jest to grupa pasjonatów i ludzi, którzy poświęcają swój czas, by wspomóc zawodnika. Patrząc po facebookach, instagramach, snapchatach, czy wielu innych portalach społecznościowych fani wszystkich klubów, wszystkich dyscyplin zamieścili coś, co ukazuje, że Darcy'emu czego jak czego, ale wsparcia nie brakuje. Sam zawodnik zamieszczając zdjęcie podczas rehabilitacji, utwierdził nas, że chociaż, po części pomaga mu to wrócić do normalnego, wesołego życia.
 

Wszyscy działają w tym samym celu - pomóc Darcy'emu, który nas potrzebuje teraz jak nigdy.  Sport jednoczy nas w tym wszystkim. Często się mówi, że jest w nim najważniejsza zdrowa rywalizacja, że liczy się być człowiekiem i pomagać innym gdy tego porzebują. Nie raz sie zdarzało, że jakiś żużlowiec pożyczył swojemu koledze motocykl, byle mógł odjechać ważny dla niego bieg. Taki bieg ma teraz Ward. Potrzebuje pomocy i materialnej (bo leczenie jest bardzo kosztowne) i tej symbolicznej.

Najważniejsze jest to, że natura sportowca u Australijczyka motywuje go do walki, takiej samej jak na torze. My, jako kibice będziemy go wspierać, My, jako ludzie sportu, będziemy go wspierać. Sport będzie go wspierał, bo ma to do siebie, że o swoich nie zapomina, jak i my, kibice królestwa sportu nie zapominamy.
Dziękujemy, za wszystko, co zrobiłeś dla tego sportu. Odpłacimy z nawiązką. #GetWellDarcy

Dominik Kik (za: inf, własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Najlepsze opinie
7 lat temu
Witajcie Rebiata... Bal czas zaczac...
Lubię
Nie lubię
+20 / -3
7 lat temu
Ooo... można dać tutaj sobie minusa :D
Lubię
Nie lubię
+16 / -4
Komentarze (42)
7 lat temu
Konto usunięte
Koniec kariery...Patologia zadomowiła się na tym stadionie i teraz ciężko będzie ją wyeksmitować.A poza tym wizerunek klubu z którego wszyscy mieli brać przykład poszedł się je....
  Lubię
  Nie lubię
+1
7 lat temu
Ja też do olbrzymów nie należę 173 i 70kg;)
  Lubię
  Nie lubię
+1
7 lat temu
@Kaczor - tak, dla zobrazowania jestem wzrostu Golloba i dość podobnej postury.
  Lubię
  Nie lubię
+2
7 lat temu
Rose rozmiar S...???...;)
  Lubię
  Nie lubię
+3 / -1
7 lat temu
@Hockley - Nie zamawiałem przez neta, chciałem kupić w galerii ale ostatecznie ich nie było. Ty odbierzesz swoje na MA ale będziesz pewnie stał w super kolejce ;/ Ja liczę, że będzie można je kupić na jakimś stoisku. Potrzebuję dwie, dla ojca XXL i dla siebie S :D
  Lubię
  Nie lubię
+1 / -1
7 lat temu
ROSE: A zamawiałeś i jeśli tak to kiedy? Ja zamówiłem dwie w sobotę tydzień temu i pokazuje mi że płatność zaakceptowana i koszulki do odbioru (tzn. wysłane). Mam nadzieję, że jutro po prostu pójdę i będę mógł je odebrać.
  Lubię
  Nie lubię
+3 / -1
7 lat temu
Mam nadzieję, że przed meczem uda mi się dorwać koszulkę DW43. Jeszcze jej nie mam a nie wypada jej nie mieć.
  Lubię
  Nie lubię
+5 / -1
7 lat temu
Podczas zakupu biletów na MA zauważyłem oklejanie puszek z napisem DW#43#GETWELL DARCY.Zapewne podczas meczu KS Toruń Unia Leszno odbędzie się publiczna zbiórka dotacji dla Darcy.
od M.Rose
  Lubię
  Nie lubię
+3 / -3
7 lat temu
@pol - skrypt od zaproszeń jest chyba skopany, nikt nic nie wie... :) ja już podobno mam 9, a nie widzę żadnego.
  Lubię
  Nie lubię
+2
7 lat temu
Konto usunięte
witam fanów żużla, i mam pytanie ,
w moim okienku wyświetlają się 3 zaproszenia, ale jak klikam w zaproszenia,to się wyświetla zaproszenia o ,dlaczego tak jest?
  Lubię
  Nie lubię
+1
© 2002-2022 Zuzelend.com