Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Kto zdobędzie Częstochowę? Betard Sparta Wrocław - Unia Tarnów (zapowiedź)
 05.09.2015 11:50
Częstochowa, to tu zostanie rozegrany pierwszy w tym sezonie półfinał PGE Ekstraligi. Pod szyldem ?gospodarze? wystąpi drużyna Betardu Sparty Wrocław, która zmierzy się z Unią Tarnów. Półfinałowe emocje rozpoczynają się już w niedzielę, 6 września o godzinie 17.

Najpierw kilka słów o częstochowskiej SGP Arenie. To stadion mieszczący ponad 16 tys. kibiców, który niezaprzeczalnie zasługuje na to, aby gościć najlepszych żużlowców na świecie. W tym roku drużyna z Częstochowy nie startuje w lidze i taki półfinał na pewno jest okazją, żeby wspierać zawodników i choć nie będą to zawodnicy Włókniarza, to jestem przekonana, że atmosfera będzie niesamowita. Ale żeby taka była, to mecz, który odbędzie się na Arenie musi być pasjonujący, a o to powinni zadbać zawodnicy z Wrocławia i Tarnowa.

W pierwszej części sezonu zasadniczego, kiedy to Sparta Wrocław wszystkie mecze jechała na swoim stadionie, tarnowianie nie dali rady pokonać świetnie spasowanych z torem zawodników ze stolicy Dolnego Śląska. Wrocławianie wygrali 52:38. To zwycięstwo jak i pozostałe cztery pozwoliły im realnie myśleć o fazie play-off. Tarnowianie natomiast w sezonie zasadniczym spisywali się dobrze i regularnie zdobywali punkty, które pozwoliły im zająć drugie miejsce w tabeli i tym samym półfinał odjadą na stadionie w Częstochowie. Wrocławian pokonali u siebie 47:43.  Czy taki rezultat gwarantuje nam emocje? Na pewno. I jedyną kwestią, która jest niemożliwa do stwierdzenia jest wynik tej rywalizacji.

Goście z Tarnowa pojawią się w Częstochowie w bardzo mocnym składzie. Dwaj liderzy „jaskółek”, Martin Vaculik i Janusz Kołodziej są w świetnej formie. Słowak w ostatniej kolejce ligi czeskiej zdobył 9 punktów, a jego Zlata Prilba Pardubice odniosła zwycięstwo, choć to nie on był liderem drużyny. Najlepszym zawodnikiem czeskiego zespołu okazał się reprezentant Sparty Wrocław Vaclav Milik, który przywiózł 14 punktów. Zatem rywalizacja pomiędzy Czechem i Słowakiem zapowiada się bardzo ciekawie. W drużynie z Tarnowa świetnie zgrał się duński duet – Leon Madsen i Kenneth Bjerre. Są oni dużym wsparcie dla wspomnianych wcześniej Vaculika i Kołodzieja. Regularnie zdobywają punkty i bardzo dobrze współpracują na torze. Juniorem, który na pewno pojawi się w Częstochowie jest Ernest Koza, który jednak nie zadowala swoimi występami trenera Pawła Barana i to właśnie formacja juniorska może być największą przeszkodą w odniesieniu zwycięstwa nad wrocławianami.

Sparta Wrocław wystawia na ten mecz swój obecnie najmocniejszy skład. Na czele tego zespołu stoi Tai Woffinden, który jest liderem cyklu Grand Prix i zmierza po drugi w karierze tytuł Mistrza Świata. Dodatkowo, razem z Michaelem Jepsenem Jensenem bardzo dobrze zna częstochowski owal, ponieważ jeszcze niedawno zdobywali oni punkty dla Włókniarza. Duńczyk bardzo dobrze spisał się podczas ostatniego turnieju Grand Prix docierając do półfinału. Problemem wrocławian może być forma Tomasza Jędrzejaka, który cały czas próbuje dość do optymalnych ustawień. Być może tor w Częstochowie będzie dla niego bardziej łaskawy i kapitan Spartan pojedzie tak, jak nas do tego przyzwyczaił w poprzednich latach. Do tego jest jeszcze Maciej Janowski, który od początku sezonu trzyma równy poziom i na pewno będzie mocnym ogniwem w półfinale. Tak jak w Tarnowie juniorzy są problemem, tak we Wrocławiu trener Baron ma ich urodzaj. W piątek Maksym Drabik, Damian Dróżdż i Adrian Gała wywalczyli w Opolu tytuł Młodzieżowych Drużynowych Mistrzów Polski. Bezkonkurencyjny w tym zestawieniu jest Maksym Drabik, który ma pewne miejsce w składzie na niedzielny pojedynek. Natomiast wybór drugiego juniora wydaje się niezwykle trudny. Z jednej strony Damian Dróżdż, który bardzo dobrze zna częstochowski tor, a z drugiej Adrian Gała, który w tym sezonie odjechał już wiele spotkań w Ekstralidze. Wybór należy do trenera, ale na pewno nie jest on oczywisty.

Jednego możemy być pewni. Zobaczymy świetny mecz, z którego tylko jedna drużyna wyjdzie zwycięsko. Chyba, że los spłata nam figla i na stadionie w Częstochowie będzie remis. A wtedy wszystko będzie możliwe już tylko w Tarnowie.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Vaclav Milik
11. Tomasz Jędrzejak
12. Michael Jepsen Jensen
13. Maciej Janowski
15. Maksym Drabik

Unia Tarnów:
1. Martin Vaculik
2. Artur Mroczka
3. Kenneth Bjerre
4. Leon Madsen
5. Janusz Kołodziej
6. Ernest Koza

 

Pobierz program na te zawody: http://programzuzlowy.pl/ekstraliga

Magdalena Gątkowska (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Najlepsze opinie
10 lat temu
Konto usunięte
W Poniedziałek będzie można odpisywać bezpośrednio także portal stara się i robi co może super witam wszystkich w tą pochmurną Sobotę.
Lubię
Nie lubię
+18 / -1
10 lat temu
Dla mnie zdecydowanym faworytem jest Wrocław.
Sparta ma kilku grajków co dobrze jadą w Czewie. MJJ ścigał się tam dwa sezony i ten tor zna. Woffinden zaczynał tam karierę i ten tor nie jest mu obcy. Janowski dobrze odnajduje się pod Jasną Góra. Ale prawdziwym asem na tym torze może być Drabik. I myślę, że to on zrobi różnicę na rzecz Sparty.
W Unii jest 5 solidnych seniorów ale za to juniorka może na tle młodzieżowców Sparty wypaść blado i to właśnie będzie języczek uwagi. Na pewno Vaculik, który też jeździł we Włókniarzu, Kołodziej i Madsen zrobią wszystko aby w jaskółczym gnieździe Unii było łatwiej.
Lubię
Nie lubię
+11
Komentarze (39)
10 lat temu
Konto usunięte
Drodzy redaktorzy,jeśli przedstawia się drużynę to robi się to rzetelnie,Betard Sparta Wrocław jest obecnie mistrzem ligi juniorów oraz drużynowym młodzieżowym mistrzem Polski!Proszę uzupełnić profil drużyny i nie zasłaniać się błędnym źródłem.
  Lubię
  Nie lubię
+4 / -4
10 lat temu
Jaskolki do boju! Zróbcie dziś znów niespodzianke
  Lubię
  Nie lubię
10 lat temu
Witam wszystkich ja też sie tu przenosze,syfy niech sie wala ,dokoncze tylko typera u Penhala i kasuje konto.
  Lubię
  Nie lubię
+1
10 lat temu
Witam w nowym dla nas portalu ;) liczę dziś na dobry mecz będzie w okolicach remisu z lekkim wskazaniem na wroclaw. Myślę że 47-43 jest do osiagniecia
  Lubię
  Nie lubię
+4
10 lat temu
Konto usunięte
Kto nie może oglądać tego meczu przed telewizorkiem to zapraszam do rdn.http://rdn.pl/?p=8828
  Lubię
  Nie lubię
+5
10 lat temu
Konto usunięte
Sie ma Electra!
  Lubię
  Nie lubię
+3
10 lat temu
Milik w formie, to napawa optymizmem.
  Lubię
  Nie lubię
+4
10 lat temu
Ładnie dzisiaj Milik pojechał w Rybniku:) Jeśli jutro będzie prezentował podobną formę, to wynik może być naprawdę dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Ja myślę, że powinniśmy się spodziewać powtórki z sezonu zasadniczego czyli 52:38 ale równie dobrze mecz może być na styku albo Sparta może wygrać nawet 57:33 Zanim podniosą się głosy sprzeciwu... Jensen na tym torze to zupełnie inny zawodnik, a Jędrzejak i Milik ostatnio pokazują, że nie zamierzają wozić zer.
  Lubię
  Nie lubię
+7 / -1
10 lat temu
Konto usunięte
Do M.C pożyjemy zobaczymy co jutro będzie 38 zrobiliśmy na waszym torze gdzie wtedy Kołodziej i Mroczka zawalili zawody ale witam na tym portalu.
  Lubię
  Nie lubię
10 lat temu
Konto usunięte
Do M.C pożyjemy zobaczymy co jutro będzie 38 zrobiliśmy na waszym torze gdzie wtedy Kołodziej i Mroczka zawalili zawody ale witam na tym portalu.
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com