Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
W Pierwszej Stolicy zmiany. Start Gniezno z nowym Prezesem
 19.03.2016 11:56
W gnieźnieńskim klubie doszło do zmian w strukturach zarządu. Nowym Prezesem TŻ Start Gniezno został Robert Łukasik - dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej klubu.

Robert Łukasik zastąpił na stanowisku dotychczasowego Prezesa Pawła Sochackiego. Skład zarządu uzupełniają Roman Michalski i Marek Perek.

W związku ze wspomnianymi zmianami nowo powstały Zarząd postanowił wydać oświadczenie skierowane do kibiców. Pełną treść komunikatu prezentujemy poniżej:

 

Drodzy Kibice!

Ostatnie miesiące były niezwykle trudnym okresem dla wszystkich osób, którym leży na sercu dobro gnieźnieńskiego klubu. Pomimo usilnych starań Zarządu Start Gniezno nie otrzymał licencji na starty w rozgrywkach ligowych w sezonie 2016. Dla drużyny z tak bogatymi tradycjami jest to niewątpliwie ogromny cios oraz jeden z najsmutniejszych momentów w długiej historii zespołu z Pierwszej Stolicy Polski.

Grupą, którą z pewnością najmocniej dotknęła decyzja Głównej Komisji Sportu Żużlowego, jesteście Wy ? Kibice Startu Gniezno. Rozumiemy Wasz smutek związany z nieobecnością ukochanej drużyny w lidze, jak również rozgoryczenie spowodowane nielicznymi informacjami, jakie docierały do Was w ostatnim czasie z Wrzesińskiej 25. Intencją Zarządu nie było karmienie fanów niesprawdzonymi i niepewnymi komunikatami. Wierzyliśmy, że na zakończenie naszych usilnych starań o uzyskanie licencji będziemy mogli przekazać Wam jedną, sprawdzoną wiadomość ? o starcie drużyny w tegorocznych rozgrywkach. Tak się jednak nie stało. Jest nam z tego powodu niemniej przykro niż Wam. Jesteśmy świadomi tego, że sporo winy za taki stan rzeczy leży po naszej stronie. Traktujemy to jako porażkę władz klubu jako ogółu i ? wbrew prośbie wystosowanej w liście otwartym kibiców Startu ? nie zamierzamy wskazywać konkretnych osób. Wszyscy pracujemy na sukcesy, ale również wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za porażki. W tym momencie możemy jedynie przeprosić i wyrazić ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją.

Brak zielonego światła ze strony żużlowej centrali spowodował zmiany w strukturach klubu. Z funkcji prezesa Zarządu zrezygnował Paweł Sochacki. Jego miejsce zajął Robert Łukasik. W Zarządzie nie ma już z nami również Piotra Łączyńskiego. W tej sytuacji skład Zarządu uzupełniają Roman Michalski (wiceprezes) oraz Marek Perek (członek). Wspomniane rezygnacje spowodowane są osobistymi decyzjami samych zainteresowanych.

Chcemy zaznaczyć, iż mimo tego, że pewne rzeczy stały się już nieodwracalne, a klimat wokół ulubionego przez tysiące gnieźnian klubu jest dziś fatalny, to wielu z nas jest gotowych działać dla odbudowy zaufania społecznego. Mamy nadzieję, że swoim zaangażowaniem i ciężką pracą uda nam się odbudować dobre imię Startu. Wierzymy, że razem przezwyciężymy ten trudny czas. Drzwi w Starcie Gniezno były, są i będą otwarte dla wszystkich, dla których dobro klubu nie jest obojętne.

Z poważaniem
Zarząd Towarzystwa Żużlowego Start Gniezno

Natalia Zawodna (za: start.gniezno.pl)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (4)
7 lat temu
Pozostaje mieć nadzieję że Prezydent Gniezna wykaże się jajami i założy w Gnieźnie nowy klub.
  Lubię
  Nie lubię
+1
7 lat temu
Trudno się świniom oderwać od koryta. Też mi zmiany
  Lubię
  Nie lubię
+2
7 lat temu
zamienil stryjek siekierke na kijek...
jeden wielki syf!!!
  Lubię
  Nie lubię
+4
7 lat temu
Konto usunięte
Ja pierdziu!!! Pisał to Amon!!!
Tekst na poziomie gimbazy!!!
  Lubię
  Nie lubię
+1
© 2002-2022 Zuzelend.com