Zostań naszym Fanem!
ZALOGUJ SIĘ: 
Polecamy
Dla kogo inauguracja? - zapowiedź meczu Polonia Piła - Eko-Dir Włókniarz
 25.03.2016 16:12
Już w poniedziałek, 28 marca, zainaugurowane zostaną rozgrywki ligowe w Polsce. A konkretniej odbędzie się pierwsza kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Do najciekawiej zapowiadającego się pojedynku dojdzie w Pile, gdzie miejscowa Polonia podejmować będzie powracającego po rocznej karencji Eko-Dir Włókniarza Częstochowa.
Jak to zawsze bywa na początku sezonu bardzo ciężko wywróżyć wynik tego spotkania. Wydaje się, że w nieco korzystniejszej sytuacji są pilanie, którzy od dawna trenują na własnym torze, a ponadto mają za sobą treningowy turniej par. Częstochowianie mają za sobą tylko kilka sesji treningowych na torze w Zielonej Górze i Częstochowie i wszystko wskazuje na to, iż do starcia w Lany Poniedziałek przystąpią ?z marszu? bez ani jednego sparingu.
 
W związku z niewielką ilością treningów przed trudnym wyborem stanęli również trenerzy i menadżerowie obydwu drużyn, którzy musieli wytypować meczowe ?siódemki?. W Częstochowie zgodnie z obietnicami postawiono na niemalże Polski skład. Pierwszą parę stworzą Daniel Jeleniewski i Mateusz Borowicz, w drugiej zobaczymy Artura Czaję i Thomasa H. Jonassona. Natomiast z juniorem startować będzie kapitan drużyny ? Rafał Trojanowski. Duet juniorski Eko-Dir Włókniarza stworzą Oskar Polis i najprawdopodobniej Damian Dróżdż, który w tym roku będzie startować z Lwem na piersi na zasadzie ?gościa?. Częstochowianie przystąpią do spotkania osłabieni brakiem Huberta Łęgowika, który nabawił się kontuzji kciuka.
 
W drużynie Polonii, podobnie jak w ekipie ?Lwów?, zobaczymy aż 6 Polaków. Można powiedzieć, że w pierwszym duecie zobaczymy zderzenie dwóch pokoleń, gdyż stworzą go 23-letni Patryk Dolny i 48-letni Piotr Świst. W drugiej parze zobaczymy Norberta Kościucha i Michała Szczepaniaka, a z juniorem startować będzie Bjarne Pedersen. Parę juniorską stworzą Arkadiusz Pawlak i najprawdopodobniej Kacper Grzegorczyk.
 
Tak jak wspomnieliśmy na początku niezwykle ciężko wytypować wynik tego spotkania. Obydwie drużyny dysponują naprawdę ciekawymi składami i poniedziałkowy pojedynek z pewnością dostarczy wielu emocji. Mecz w Pile będzie transmitowany przez TVP, a początek transmisji nastąpi o godzinie 13:15. Spotkanie poprowadzi Ryszard Bryła.
 
Awizowane składy:
 
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Daniel Jeleniewski
2. Mateusz Borowicz
3. Artur Czaja
4. Thomas H. Jonasson
5. Rafał Trojanowski
6. Oskar Polis
 
Polonia Piła:
9. Patryk Dolny
10. Piotr Świst
11. Norbert Kościuch
12. Michał Szczepaniak
13. Bjarne Pedersen
15. Arkadiusz Pawlak
 
Początek meczu: 13:45 (live TVP)
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak i Wojciech Żabiałowicz
Wojciech Sosna (za: inf. własna)
Czy na pewno chcesz usunąć ten komentarz?
TAK NIE
Komentarze (1)
9 lat temu
Skład pilski troszkę mnie zaskakuje. In minus. Mają chyba lepszych zawodników, choć może tylko chyba. A Świst u siebie, może być groźny
  Lubię
  Nie lubię
© 2002-2024 Zuzelend.com